x-kom hosting

[Rozwiązany] Free Emulator CD/DVD Portable

polatucha
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć wszystkim!

Problem jak w temacie: chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakiś darmowy (ale legalny) emulator CD/DVD w wersji portable. Emulator nie musi być rozbudowany, wystarczy tylko, aby obsługiwał obrazy ISO.

Edytowane przez polatucha

rokko
komentarz
komentarz

Z darmowych przenośnych aplikacji to tylko Virtual CD-ROM Control Panel.

adasko887
komentarz
komentarz

Daemon Tools. :) Obsługuje wszystkie obrazy dysku, od bmp do iso.

polatucha
komentarz
komentarz

rokko: Właśnie sprawdziłem ten Virtual CD-ROM Control Panel w wersji 2.0.1.1. Ma problem z zainstalowaniem obrazu (uprzedzę, że instalowałem drivera VCdRom.sys), a obraz jest bez błędów, bo DAEMON radzi sobie z jego montowaniem. Może to już jakaś za stara wersja tego programu.

SUTq: DAEMON Tools trzeba instalować, a mi chodzi o soft nie wymagający instalacji - portable (przenośny), jak w temacie. No chyba że ktoś przerobił DAEMON-a na portable, ale nigdzie się z taką przeróbką nie spotkałem.

rokko
komentarz
komentarz

polatucha, u mnie aplikacja Virtual CD-ROM Control Panel działa bez najmniejszych problemów. Testowany na XP SP3 32 bit.

polatucha
komentarz
komentarz

SUTq: to, co dałeś, może i jest portable, ale tak czy siak muszę instalować SPTD. Twojego DAEMONA nie sprawdzałem po instalacji tych sterowników, więc nie wiem, czy w ogóle zadziała, ale bez sterowników burzy się, że mu brakują. Zresztą DAEMON dodatkowo wymaga połączenia z internetem, żeby ściągnąć najnowszą wersję (na komputerze bez internetu nie chciał ruszyć). Przynajmniej u mnie tak było.

Rokko: już sobie poradziłem, przy konfiguracji robiłem jeden błąd, Virtual CD-ROM Control Panel jest całkiem fajny. Na zakończenie dodam, że jeśli ktoś miałby problemy, fajny opis konfiguracji z linkiem do programu znajdzie tutaj.

Temat zamknięty, Rokko punktuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.