x-kom hosting

Deskamod?

Josef
utworzono
utworzono (edytowane)

Hi . Otóż od dłuższego czasu myślę co zrobić ze swoim kompem żeby ładnie wyglądał i jednocześnie pracował cicho. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu przerabiać mojej obudowy,

więc postanowiłem zaprojektować własną. Sprzęt, który do niej wcisnę to Intel e8400, HD 4850, dysk od seagate, mobo ga-g31m-s2l i zasilacz Topower silentEZ 400W. Podstawa,front i panel tylni ma być docelowo wykonany z deski 25mm (bądź wyrobu desko-podobnego : D) a góra i boki z kawałka blachy ~3mm. Chłodzeniem zajmie się wciągający Zephyr 140mm sztuk dwie, oraz taka sama ilość 120 zephyra na tyle wspomagana wentylatorem w zasilaczu.Całość będzie mieć wymiary 330 szerokości 300 głębokości i 180 H (mm). I tu nasuwa się pytanie czy ten projekt ma w ogóle sens tzn. czy zestaw będzie cichy i wydajny tak aby schłodzić podzespoły? Dodam, że mam zamiar zmienić chłodzenie praktycznie na wszystkim(CPU VGA Mobo może coś na ramy i dysk), ale nie wiem co kupić(mile widziane propozycje). Zdjęcia i projekt wykonany w Google sketchup poniżej:

Na czerwono radek, zielono chłodzenie cpu, żółto zasilacz, coś ala niebieski płyta gł., biała kostka(^^) - dysk twardy.

komp.skp 3d w google

http://img3.imageshack.us/gal.php?g=97024420.png galeria

Z góry dzięki za pomoc.opinie/sugestie/itd.

: )

P.S. IMO temat nie nadaje się do działu nasze projekty ale jeśli moderatorzy myślą inaczej to proszę o przesunięcie

  • 2 tygodnie później...

KuKu
komentarz
komentarz

Hmmmm... na początek zmień zasilacz. Na front daj wentyl 140 mm lub 120 mm i za nim zamontuj dysk fajnie by wyglądała przednia ściana z plexi podświetlona katodami, lub ledami z wentyli. Nie stosował bym drewna ponieważ niezbyt dobrze przewodzi ciepło.

Napisz ile pieniedzy masz na chłodzenie może przy tej kwocie lepsze będzie LC ^^

Ghost991
komentarz
komentarz

Więc od samego początku :)

-25 mm to zdecydowanie za dużo. Robiąc obudowę przykładowo z metalu odpowiednia grubość materiału to 2mm, natomiast sklejka tutaj to około 5mm. Chodzi oczywiście o łatwość obróbki jak i stabilność całej konstrukcji.

-Na czym to wszystko będzie oparte?? - Szkielet którego w Twoim projekcie nie zauważyłem. Na samym początku należy zbudować szkielet obudowy następnie zabrać się za materiał z którego będą wykonane boki

- Przed budową należy się zaopatrzyć w wszystkie potrzebne podzespoły. Zauważyłem, że będziesz budował od podstaw. Jak rozwiążesz sprawę z mocowaniem płyty głównej i kart rozszerzeń??

- 180mm wysokości to mało - mocno Cię to ograniczy przy wyborze chłodzenia na CPU ( jeśli oczywiście mówimy o AC )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.