x-kom hosting

Plyta gl. pod AMD Phenom 720

Qanitro
utworzono
utworzono (edytowane)

jw.

oc bedzie, ale ten proc to BE , wiec chyba bdb plyta nie potrzebna (fsb raczej nie bede ruszal)...

musze jak najbardziej zniwelowac koszty (zalezy mi na phenomie 720 i gtx 260 - z tego nie chce zrezygnowac), dlatego musze obnizyc koszty plyty glownej.

czy bedzie roznica w OC tego proca na plycie za np. 250 i 500zl?

prosze o podanie najtanszej opcji, ktora obsluzy ten procesor, jak i inne phenomy II

myslalem o a780FULLHD, czy to bedzie dobry wybor ? - na esc.pl tylko 235 zl :)

wieza71
komentarz
komentarz

Nie ma co brać najtańszej płyty,możliwości oc będą niewielkie,poza tym do 250 zł dostaniesz raczej tylko mAtx.Proponuję płytę - http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=45634

Będzie to dobry kompromis - cena-wydajność-jakość.

Qanitro
komentarz
komentarz

ale wlasnie chce zeby mi ktos wytlumaczyl, jezeli to prawda, dlaczego mozliwosci oc maja byc niewielkie?

przeciez oc phenoma 720 to podniesienie mnoznika o pare oczek i tyle...

z tego co widze, to jest ona nawet w polecanych, dlatego o niej pomyslalem

chodzi mi o to ze chce jak najbardziej obnizyc koszty...

Gość
komentarz
komentarz
ale wlasnie chce zeby mi ktos wytlumaczyl, jezeli to prawda, dlaczego mozliwosci oc maja byc niewielkie?

przeciez oc phenoma 720 to podniesienie mnoznika o pare oczek i tyle...

Tanie mobo = niska jakość wykonania, gorsze chłodzenie, słabsza sekcja zasilania

to również przekłada się na wyniki w OC

bierz tego gigabyte - to bdb płyta

Magellan
komentarz
komentarz

Pytanie, czy zestaw ma byc na DDR2, czy na DDR3 ? Bo plyta, od uzytkownika wieza71 jest na DDR3, a ty patrzysz na plyte na DDR2. Jezeli na DDR2 to wez AsRock A770DE, w esc.pl jest za 235zl. Jezeli na DDR3, to nic w tej cenie ciekawego nie znajdziesz, i ten Gigabyte bedzie najlepszy, ewentualnie AsRock M3A780GXH/128M w podobnej cenie.

wieza71
komentarz
komentarz

Tańsze płyty z reguły robione są na gorszych lub starszych chipsetach(amd 760,770),natomiast płyta Gigabyta posiada bardzo dobry chipset AMD 790 GX,a co za tym idzie większe możliwości oc,stabilniejsza praca,bardziej rozbudowane możliwości w biosie itp.Opisy i różnice między chipsetami znajdziesz na stronie Amd.Pozdrawiam.

Magellan
komentarz
komentarz

Ten Gigabyte, ktorego podales, jest na chipsecie AMD770 a nie na 790GX kolego. A chipset 770 to nic innego, tylko 780 bez zintegrowanej grafiki.

Gość
komentarz
komentarz
Tańsze płyty z reguły robione są na gorszych lub starszych chipsetach(amd 760,770),natomiast płyta Gigabyta posiada bardzo dobry chipset AMD 790 GX,a co za tym idzie większe możliwości oc,stabilniejsza praca,bardziej rozbudowane możliwości w biosie itp.Opisy i różnice między chipsetami znajdziesz na stronie Amd.Pozdrawiam.

tyle że ten gigabyte co podałeś jest na 770.

Pamiętać należy o asrocku a770de który mimo chipsetu AMD770 robił bardzo wysokie htt i był świetny do oc

wieza71
komentarz
komentarz

Ok,pomyłka,ale w tej cenie to dobry chipset.

Qanitro
komentarz
komentarz (edytowane)

czyli, jak co to brac A770DE?

chodzi mi o ddr2, na ddr3 brak kasy

amd a780FHD nie lepsza ? w koncu ma chipset 780

lub moze A780GM-LE ?

wszystkie w tej samej cenie i na taka mnie stac... wiec doradzcie

chcialbym jednak zrobic oc na tym phenomie

wieza71
komentarz
komentarz

Możesz spokojnie brać tą płytę,tylko dokładnie sprawdź czy obsłuży phenoma 720,który jest na am3,a płyta AsRock a770de na Am2+.

Moja rada - zawsze zaczynaj i nie oszczędzaj od płyty głównej,bo to podstawa komputera.Grafikę czy procesor można zawsze wymienić na lepszy.

Może weź lepszą płytę,a oszczędź na grafice(np radeon 4850,4770 czy 4870 będą o 100-200 zł tańsze,a niewiele wolniejsze).

Magellan
komentarz
komentarz

Tak jak napisalem wczesniej, bierz Asrocka A770DE. Ten 780FHD to mATX, wiec do OC sie nie bardzo nadaje. 780GM-LE to dosc znacznie okrojona wersja 780GXH, poza tym integra ci nie bedzie potrzebna. A tego Phenoma ci na pewno obsluzy, bo wszystkie procki na AM3 sa kompatybilne z plytami AM2+.

Mephic
komentarz
komentarz

Żaden 770, bo o ile się nie mylę pracują na SB 700. Szukaj na SB 710, czyli np. 780 GXH od AsRocka.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Żaden 770, bo o ile się nie mylę pracują na SB 700. Szukaj na SB 710, czyli np. 780 GXH od AsRocka.

nie masz racji to nie ma znaczenia, nawet moba z sb600 potrafią obsłużyć phenoma II

ten asrock obsługuje phenoma

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=A77...re&s=AM2%2b

Po co mu sb710/50 skoro prawdopodobieństwo odblokowania 4-tego rdzenia jest znikome

Mephic
komentarz
komentarz

Bo z reguły SB 600 i SB 700 gwarantują kiepskie OC, stąd najlepiej szukać 710 lub 750.

ACC to nie wszystko.

Czytaj ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że go nie obsługuje.

Gość
komentarz
komentarz
Bo z reguły SB 600 i SB 700 gwarantują kiepskie OC, stąd najlepiej szukać 710 lub 750.

Tylko że autor kupuje phenoma II a nie p I któremu sb710/750 bardzo pomagało. SB700 phenomowi 720 przy konwencjonalnym prostym oc które planuje autor przeszkadzać nie ma prawa

Qanitro
komentarz
komentarz

to w koncu jaka plyte brac!? ktora najlepsza bedzie do OC?

Magellan
komentarz
komentarz
Bo z reguły SB 600 i SB 700 gwarantują kiepskie OC, stąd najlepiej szukać 710 lub 750

To jest niezupelnie prawda. Powiedz mi dlaczego ludzie z plytami na chipsecie 770 wyciagaja 3.6-3.7 z tego Phenoma(na tym forum jest kilku takich uzytkownikow). Ja sam mam Gigabyte 770-DS3, i mojego Athlona x2 5600 2.8GHz wykrecilem do 3.3 GHz. Nie jest to imponujace OC, ale procek na wiecej nie pozwolil, bo plyta na pewno na wiecej by pozwolila. Tak jak mowilem wczesniej wez Asrocka A770DE, w tym przedziale cenowym i tak nic lepszego nie znajdziesz, a jest on dobry do OC.

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)
To jest niezupelnie prawda. Powiedz mi dlaczego ludzie z plytami na chipsecie 770 wyciagaja 3.6-3.7 z tego Phenoma

Co nie znaczy, że później OC będzie równie łatwe. Płyty z SB710 i 750 są droższe więc i pewnie materiały użyte do ich produkcji są lepszej jakości... no ale ogólnie jeśli twierdzisz, że rzeczywiście jest to dobre mobo do kręcenia, to nie będę się kłócił, bo nie miałem sb 700 ;)

ale procek na wiecej nie pozwolil, bo plyta na pewno na wiecej by pozwolila.

Co to znaczy, że procek na więcej nie pozwolił? Jeśli już to chłodzenie, bo procki te mają większy potencjał OC.

Z mojej wiedzy (czytanej) wynika, że sb750 jest do OC lepsze, ale jeśli rzeczywiście dobrze procki się kręcą to Twój wybór.

SB 710 byłoby niegłupie o tyle, że ma jednak to ACC, więc jest jakaś szansa na odblokowanie rdzenia. No chyba, że nie chcesz dopłacać. ;)

Qanitro
komentarz
komentarz

Mephic, to co proponujesz?

co najlepszego w najtanszej cenie i gdybym troche doplacil

Magellan
komentarz
komentarz

Wlasnie procek nie pozwolil, bo sie grzal jak diabli, a ja na razie nie jestem w stanie sobie pozwolic na lepsze chlodzenie. A moja plyta jest jaka jest, mam mniejsze mozliwosci regulacji napiec niz drozsze plyty wiec i tak wiele dalej bym z tym prockiem nie zaszedl. SB710 zbyt wiele nie daje, no chyba, ze tak jak wyzej napisano chodzi o stare Phenomy. Autor chce jak najtansza plyte z dobrym OC a ten Asrock wlasnie taki jest, a doplacanie do ACC, gdzie ma sie niewielka szanse na odblokowanie rdzenia jest niezbyt rozsadne. Ten Phenom nawet jako x3 dobrze spelni swoje zadanie.

Zetron
komentarz
komentarz

Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/ ( sb710 )

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ ( sb710 )

Qanitro
komentarz
komentarz

jest sens dozbierac do tego asrocka a780gxh

mozliwe, ze tak zrobie , jezeli da to wieksze mozliwosci OC i ogolnie bedzie lepiej;) prosze o opinie

hmmm to jak??

wiem , tyle ze a780gxh ma ACC , tyle ze juz chyba niie ma mozliwosci odblokowania 4 rdzenia, wiec to sie raczej nie przyda

moje pytanie to czy bedzie roznica w oc miedzy a780gxh a proponowana a770de ? jesli tak to dlaczego, a jesli nie to biore 770de:)

koszary
komentarz
komentarz

Jak chcesz sprawdzić czy odblokujesz 4 jajo to bierz bez wachania a780gxh a jak ci nie zależy to 770de, to jest to samo tylko 780 z grafą hd3200 ale zawsze na wszelki wypadek lepiej mieć tą integre,ja mam 780gxh i sobie bardzo chwale! dołóż te 30 zł.a nie nie pożałujesz

Qanitro
komentarz
komentarz

ok dzieki

chyba doloze do a780gxh:) integra, acc, nowszy chipset - chyba jednak wezme a780gxh

dzieki wszystkim

chcialem sie jeszcze spytac jakie sa w tej chwili szanse na odblokowanie 4 jaja? czy nadal sprzedaja procesory z mozliwoscia odblokowania tego 4 jaja?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.