x-kom hosting

Program do defragmentacji dysku

Agi-gagi
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Jaki polecacie na dzień dzisiejszy program do defragmentacji dysku (najlepiej darmowy)?

Co myślicie o programie Defraggler?

Edytowane przez Agi-gagi

Psycholandia
komentarz
komentarz

Polecam ten program: http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag

Sama go używam, prosty w obsłudze i szybki. Poza tym jeden z lepszych.

Agi-gagi
komentarz
komentarz

No to mam w tej chwili dwóch kandydatów:

-Defraggler

-Auslogics Disk Defrag

Jest jakiś sposób żeby porównać te dwa programy? Sprawdzić, który skuteczniej przeprowadził defragmentację dysku? :)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Najlepiej jeśli zainstalujesz obydwa i wypróbujesz defragmentować zarówno jednym jak i drugim. Wtedy ocenisz, który bardziej Ci pasuje :) Bo jak wiesz, co człowiek to opinia.

Agi-gagi
komentarz
komentarz

Tak więc będę testować, ale chyba głównym wyznacznikiem tutaj będzie czas defragmentacji dysków, bo sam efekt gołym okiem trudno ocenić ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Auslogics Disk Defrag jest szybki, przynajmniej ja tak odczuwam, a który szybszy to przekonasz się po ocenie :)

Agi-gagi
komentarz
komentarz (edytowane)

Fragmentacja - niekorzystne zjawisko, zachodzące w systemie plików, polegające na pojawianiu się nieciągłości obszarów zapisanych i niezapisanych na dysku twardym komputera.

Co jest wyrażone tymi procentami? Stopnień "nieporządku" na dysku? Im wyższy procent tym gorzej? ;)

fragmentacja.jpg

Edytowane przez Agi-gagi
adasko887
komentarz
komentarz

Po prostu są błędy na dysku i defragmentator je naprawia. Wydaje mi się, że naprawione błędy. :)

Banita85
komentarz
komentarz
Auslogics Disk Defrag jest szybki, przynajmniej ja tak odczuwam
i moim zdaniem to najszybszy a zarazem przyzwoity defragmentator :)
Po prostu są błędy na dysku i defragmentator je naprawia
nie to nie są błędy, a jedynie pofragmentowane pliki.

HDD podzielony jest na sektory w których "porcjami" zapisywane są dane. Idealna sytuacja jest gdy dany plik o pojemności X zapisany jest w sektorach znajdujących się obok siebie wtedy nie ma zjawiska fragmentacji plików. Jednak w życiu tak nie bywa niestety, i jeden plik zapisany jest w różnych sektorach, znajdujących się w różnych częściach dysku co w efekcie wydłuża dostęp do danych.

Możesz sobie to porównać do klocków. weź dwa pliki jeden to klocki czerwone a drugi niebieskie, łatwiej CI będzie je policzyć jak będą ładnie poukładane obok siebie niż porozrzucane po podłodze. A defragmentacja to takie układanie tych klocków :)

Agi-gagi
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy w czasie defragmentacji można bez obaw korzystać z programów? ;)

Edytowane przez Agi-gagi
Kapiszon
komentarz
komentarz

Najlepiej gdy kompa zostawi się w spokoju, wtedy głowica nie przeskakuje co chwile w inne miejsce by coś zapisac.

Agi-gagi
komentarz
komentarz

Po defragmentacji stopnień fragmentacji dysków wzrósł, czy to normalne? Na mój rozum powinno być odwrotnie? ;)

82914731.jpg

GloomRelic
komentarz
komentarz

Ja osobiście używam Disk Defrag

fake91
komentarz
komentarz

ja polecam JkDefrag

  • 4 tygodnie później...
Azibiz
komentarz
komentarz

wedlug mnie najlepszy jest Perfect Disk 8. Bardzo dobrze defragmentuje i bardzo dokladnie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.