x-kom hosting

Pytania odnośnie konsol

BraYneX
utworzono
utworzono (edytowane)

1. Czy Xbox 360 w wersji Premium jest gorszy niż Elite? Różnią się tylko pojemnością dysków i kolorem czy jeszcze czymś?

2. Jak rozpoznać czy dana wersja X360 jest tą nowszą z lepszym chłodzeniem itp.

3. Którą wersje opłaca się najbardziej kupić?

4.Która wersja PS3 jest najlepsza (40GB 60GB 80GB)? Czy różnią się bardzo?

5. Czy można instalować gry na dysku PS3?

6. Czy można dokupić dysk np 250GB do PS3?

Narazie tyle ;)

djkraszinio
komentarz
komentarz (edytowane)

to tak:

1. Różnią się dyskiem twardym, kolorem i do elita dostajesz kabel HDMI.

2. Najlepiej poznać po zasilaczu jeżeli ma 175W to jest to Falcon, jeżeli 150W to jest to najnowszy Jasper, a jeżeli 203W to Zephyr czyli ta najbardziej awaryjna wersja Xboxa 360, można jeszcze po dacie, konsole wyprodukowane po 2008 roku na bank mają nowe chłodzenia, a np konsole z 2007 mogą mieć nowe chłodzenia choć nie muszą ale jak mówię najlepiej po zasilaczu

3. Jak dla mnie to najbardziej opłaca się kupić Arcade za 600zł i dokupisz dysk 120 giga z kabelkiem za 170zł i wyjdzie taniej niz Premium i Elite

4. PS3 to najlepiej wersje 60 gigową bo ma wsteczną kompatybilność, lepsze wykonanie, slot na karty pamięci, bodajże 4 usb, no ale niestety trudno dostępna jest wersja 60 gigową a jak już jest to strasznie drogo, między wersją 40gigową a 80gigową różnice są znikome w 80 masz pada Dualshock 3, a w 40 zwykłego Sixaxis'a no i różnią się tym że w 80 rzadziej pada napęd i chyba grafa jest w 65nm

5. To już zależy od gry, niektóre trzeba a nie które nie i to i tak tylko częściowe pliki są instalowane a nie całą gra

6. Tak do PS3 można włożyć jaki się chce dysk chyba maksymalnie 750giga tylko że, dysk 2,5 cala czyli takie jak masz w laptopie, w instrukcji od PS3 jest nawet pokazane jak to zrobić

NowakoV
komentarz
komentarz

1. Tylko dyskiem i kolorem. I elite chyba ma jeszcze dołączony kabel HDMI...

2. Po dacie produkcji. Od 2008 na pewno są falcony. 2009 Jaspery.

3. Chyba Premium. Dysk jest bardzo potrzebny, ale 60GB spokojnie starcza.

4. 60GB już nie produkują(ma wsteczną kompatybilność. Jak masz dużo gier z ps2 warto się za nią na allgro rozejrzeć). Nowe 40, 80 i 160GB niczym się nie różnią. Stara 40tka miała 2 porty USB więcej (60gb też)

5. Większość gier pre-instaluje kilka GB przed uruchomieniem gry. Gra bez płyty jest jednak niemożliwa.

6. Tak

BraYneX
komentarz
komentarz

Co do X360 to rozumiem że Jasper jest lepszy od Falkona?

dokupisz dysk 120 giga z kabelkiem za 170zł

do x360 max jest 120GB? a kabel HDMI aż 170zł? gdzieś widziałem za 17zł :D

80 rzadziej pada napęd i chyba grafa jest w 65nm

a w 60GB w jakim wymiarze grafa jest?

niewiem czy zbierać na xbox`a czy ps3... gdzie ładniejsza grafa? mam telewizor Sony Bravia 32`

adasko887
komentarz
komentarz
Co do X360 to rozumiem że Jasper jest lepszy od Falkona?

Jasper jest robiony w lepszej technologii czyli 65nm, natomiast Falcon 65/90 więc Jasper mniej się grzeje i psuje.

CYTAT(djkraszinio16 @ wto, 16 cze 2009 - 14:42)

dokupisz dysk 120 giga z kabelkiem za 170zł

do x360 max jest 120GB? a kabel HDMI aż 170zł? gdzieś widziałem za 17zł biggrin.gif

Tak, 120Gb to max. Ten kabel za 17 zł to dziadostwo, które może dobrze nie przesyłać dźwięku, lepiej dać te 80-100zł i mieć zero problemów.

CYTAT(djkraszinio16 @ wto, 16 cze 2009 - 14:42)

80 rzadziej pada napęd i chyba grafa jest w 65nm

a w 60GB w jakim wymiarze grafa jest?

niewiem czy zbierać na xbox`a czy ps3... gdzie ładniejsza grafa? mam telewizor Sony Bravia 32`

W 60Gb taka sama jest grafa, tylko licz się z tym, że wersji 60Gb taniej niż 1500zł nie kupisz i to używanej, bo nowa gdzieś z 2000zł, bo odtwarza gry z PS2, a inne wersje już nie. :)

Na obu konsolkach grafika jest taka sama, chociaż PS3 ma większą moc i nadchodzące gry na PS3 pokażą moc tej konsolki, teraz pokazali m.in: Killzone 2, Uncharted czy LittleBig Planet. Ja bym się skłaniał bardziej do PS3 jeżeli pad i opanowanie go nie jest dla Ciebie przeszkodą, jeżeli natomiast jest zły to bierz Xboxa. Pozdro

BraYneX
komentarz
komentarz (edytowane)

pad mi niby od PS3 pasuje bo grałem sporo na PS2 ;)

djkraszinio
komentarz
komentarz

źle mnie zrozumiałeś chodziło mi o dysk z kabelkiem do podłączenia tego dysku do xboxa nie chodziło mi o kable HDMI, do xboxa możesz kupić nawet dysk 250giga ale i tak będzie Ci wykrywało jako 120giga, podobno niedługo ma wyjść aktualizacja że będzie wykrywać większe dyski

niezależnie od tego jaką konsole kupisz będziesz zadowolony :D

adasko887
komentarz
komentarz
pad mi niby od PS3 pasuje bo grałem sporo na PS2 wink.gif

To bierz zdecydowanie PS3, jest przyszłościowe i ma jednak lepsze gry. :)

  • 4 tygodnie później...
BraYneX
komentarz
komentarz (edytowane)

w piątek będę miał co najmniej 900zł ( wypłata ;P )

niewiem co zrobić

1.Inwestwać w grafe do kompa czy...

2. Kupić Xbox'a 360?

3. A może popracować jeszcze tydzien i kupić ps3? (nie chce mi się pracować, wyjeżdzam o 5 rano i np dziś wróciłem o 21 ;( ale ten tydzien domęczę )

najbarziej mi pasuje opcja nr 1 bo na konsole gry drogie, ale może ktoś mjie przekona

Conrack1410
komentarz
komentarz

zdecydowanie konsola

czy to 360tka czy PS3 radość z gry będzie przednia

jesli chodzi o bezpośrednie porównanie uważam ps3 za konsole lepiej wyposażoną , z większą ilością dobrych gier - ale za to droższą

NowakoV
komentarz
komentarz

Ja bym dołożył do PS3. Szykuję się dla niej dobry rok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.