x-kom hosting

NERO nie widzi napędu

wczytywany
utworzono
utworzono

Witam

od pewnego czasu mam problem z nagrywaniem płyt. Nagrywarkę mam juz kilka lat i zazwyczaj nie było z nią problemu a teraz z dnia na dzień nie moge nagrać płyty w nero próbowałem już różnych rzeczy lecz ciągle w nero mogę zrobić jedynie obraz płyty bo nie wykrywa napędu. Napęd normalnie wykrywa i odtwarza wszystkie płyty. Próbowałem już przeinstalować kanały IDE oraz zainstalowałem ASPI driver i nic nie pomogło. Zainstalowałem również nero 9 bo poprzednio miałem 7 ale w 9 mi wyskakuje żebym włożył nośnik który już jest włożony. Potrzebuje nagrać kilka płyt a mecze się z tym już kilka ładnych dni i zero osiągnięć (chyba że wliczę zasób przekleństw:)) Niby wszystkie ustawienia są tak jak trzeba nero widzi nagrywarkę ale nie chce nagrywać. Nie wiem jaka może być tego przyczyna dlatego proszę was o POMOC. Może wiecie co mógłbym jeszcze zrobić żeby to zaczęło działać bo nagrywarka chyba jest sprawna skoro odtwarza płyty.

Dodam jeszcze, że nagrywać próbowałem na trzech różnych rodzajach płyt.

Napęd to: LITE-ON DVDRW LH-20A1H

Mag Magik
komentarz
komentarz

Da się nagrać w innym programie, jak Ashampoo?

kliknij prawym na napęd >> właściwości >> nagrywanie >> zaznacz Włącz nagrywanie dysków CD na tej stacji.

Co jeszcze? Może licencja w Nero wygasła?:) Spróbuj zaktualizować Nero.

I odinstaluj wszelkie napędy wirtualne z programów typu Daemon etc.

wczytywany
komentarz
komentarz

Zainstalowałem Ashampoo i jak chce nagrać płytę to wyskakuje mi że nie znaleziono żadnej kompatybilnej nagrywarki:/

"Nagrywanie dysków CD na tej stacji" też mam włączone. Licencja na nero raczej tez nie wygasła bo dostałem płytkę z instalką razem z kompem a pozatym jak zainstalowałem nero 9 to też nic nie pomogło. Deamon toolsa też już wcześniej wywaliłem i nie mam żadnych wirtualnych dysków. Już nie mam pojęcia w czym może być przyczyna:/ a napęd nadal odczytuje wszystkie płyty, zarówno te które sam nagrał jak i te których nie nagrał jak również płyty audio.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Cóż. Spróbuj wykonać następujące kroki:

[1]. Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

[2]. Przeinstaluj Nero ;)

[3]. Usuń UpperFilters oraz LowerFilters: http://support.microsoft.com/kb/314060

[4]. W menedżerze urządzeń->kanałach IDE usuń kanał, do którego podpięta nagrywarka, zresetuj komputer i nich windows jeszcze raz ją zainstaluje.

wczytywany
komentarz
komentarz

wykonywałem każdy z tych kroków tylko może nie w takiej kolejności jak podałeś, ale kolejność nie jest chyba aż tak istotna.

Spróbuje jeszcze pogrzebać w rejestrze bo poprzednio nie odczułem satysfakcji lub wykonam wszystko co doradziłeś jeszcze raz ale jeżeli to nie da rezultatu i nie ma innych możliwości żeby to naprawić to chyba będę musiał lada dzień ponieść kolejny wydatek:)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Generalnie kolejność nie była przypadkowa. W każdym razie zanim zdecydowałbyś się na wymianę napędu, może dograj najnowszego Service Pack'a do twojego XP'ka.

Jeszcze co mi przychodzi do głowy, to może niekoniecznie bezpośredni powód, ale zdarza się, że przeinstalowanie sterowników od płyty głównej może coś wnieść.

wczytywany
komentarz
komentarz

kurde jak pousuwałem Upper i LowerFilters z rejestru to po restarcie przestała mi działać myszka i klawiatura:/ dopiero naprawa windowsa przywróciła poprzedni stan i wszystko teraz jest w normie lecz nagrać płyty nadal nie mogę. Przeinstalowanie sterowników płyty głównej też nie pomogło. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to format i instalowanie systemu na nowo, a gdy to też nie pomoże to pozostanie mi już tylko chyba dokonać aktu destrukcji.

Chciałem wgrać nowy firmwere dla mojej nagrywarki. Poszukalem dokladnie po internecie. Znalazłem taki jaki jest mi potrzebny a jak chce zainstalować to wyskakuje mi komunikat że jest on akurat nie dla mojej nagrywarki i już nie wiem jak reagować na nią. Macie może jakieś rady?

Przypomnę że nagrywarka to: LITE-ON DVDRW LH-20A1H

I dokładnie dla takiego modelu sterownik znalazłem.

Mag Magik
komentarz
komentarz

jeśli Nero InfoTool pokazuje, że napęd to istotnie LITE-ON DVDRW LH-20A1H, biosy znajdziesz tutaj: CDRinfo . Sprawdź jaką masz aktualnie wersję i zaktualizuj do nowszej. W razie czego poradnik masz tutaj: Aktualizacja firmware napędu optycznego by Mag

pzdr

wczytywany
komentarz
komentarz

właśnie o to chodzi że Nero InfoTool pokazuje mi jakieś dziwne rzeczy. Niby jest nagrywarka podłączona na master ale nie ma połowy zakładek:/ dodaje screen:

nero_infotool.JPG

a jak pobrałem aktualizacje biosa ze strony liteon dokładnie to takiej wersji nagrywarki to mi wyskakuje taki

błąd:bĹÄd_firmware.JPG

Nie jestem aż na tyle oblatany w kompach żebym wiedział jaka jest przyczyna dlatego szukam pomocy tutaj:)

nie wiem może komuś się przyda ta informacja w przyszłości. Mianowicie w moim przypadku poskutkował format systemu. Teraz wszystko działa po staremu. Widocznie to była tylko i wyłącznie wina microsoftu:]

post-10802-1245677602_thumb.jpg

post-10802-1245677639_thumb.jpg

InfinityX
komentarz
komentarz

Jeżeli nero nie widzi napędu to znaczy, że trzeba zmienic go na nowszą wersję, której sterowniki będą obsługiwac nasz napęd

  • 4 lata później...
mjuzik
komentarz
komentarz

Witam, chciałbym ponowić temat, mam starszego laptopa, na którym zawsze bez problemu używałem Nero 6 (z nowszym są już problemy - taki mam sprzęcik:), po ostatniej reinstalce systemu Nero 6 widzi napęd tylko wtedy, gdy jest w nim nagrana płyta, natomiast gdy napęd jest pusty lub jest w nim czysta płyta Nero nie wykrywa napędu, a dodatkowo podczas uruchamiania pojawia się komunikat "Poproś administratora o zainstalowanie nero burnrights". Na innym forum znalazłem rozwiązanie, ale u mnie niestety nie działa:

Re: Nero nie widzi nagrywarki

icon_post_target.gif przez cosik_ktosik » 03.07.2008 (Cz) 21:26

W menedżerze urządzeń->kanałach IDE usuń kanał, do którego podpięta nagrywarka, zresetuj komputer i nich windows jeszcze raz ją zainstaluje.
 

icon_post_target.gif przez artur_holo » 04.07.2008 (Pt) 19:17

Mam 2 kanały ale nie wiem który usunąć, podstawowy czy pomocniczy?

 

icon_post_target.gif przez cosik_ktosik » 04.07.2008 (Pt) 19:27

Prawdopodobnie jest na pomocniczym (zobacz we właściwościach->ustawienia zaawansowane, powinieneś poznać po trybie pracy).
 

icon_post_target.gif przez artur_holo » 10.07.2008 (Cz) 11:47

Usunełem kanał pomocniczny i zrestartowałem kompa i działa jak należy!!!
Dziękuje za pomoc!
 
Będę wdzięczny za pomoc, bo ja już nie mam pomysłu...

Dodam, że nie chodzi tylko o Nero, wgrałem inny program (cd burner) i jest ta sama sytuacja - też nie widzi napędu... Jak to naprawić?

mjuzik
komentarz
komentarz

Czy ktoś może mi pomóc??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.