x-kom hosting

[Rozwiązany]Word 2007 przypisy dolne

Fryderyk Barbarossa
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem tej natury, że piszę rozdziały do pracy magisterskiej w osobnych plikach i teraz zapragnąłem je połączyć i nagle wystąpił problem z przypisami, które powinny w każdym rozdziale zaczynać się od początku a u mnie nie chcą. Próbowałem bawić się w menu odwołania -> przypisy dolne itd. ale nie daje rezultatu. Teraz mam taką sutuację, że rozdział drugi zamiast zaczynać się od pierwszego przypisu zaczyna się od 75.

Są jacyś ochotnicy do wspomożenia biednego studenta? :niepewny:

srutututu
komentarz
komentarz

Nie wiem, czy to pomoże, ale spróbuj:

"[...] Numerowanie

Przypisy dolne są domyślnie numerowane w sposób ciągły, co oznacza, że każdy kolejny przypis zyskuje następny numer, niezależnie od tego, na której stronie się pojawia. Jednak możesz sobie zażyczyć, aby numeracja była wznawiana na każdej stronie od początku (Rozpocznij nową stronę) lub też wznawiana w każdej sekcji, jeśli podzieliłeś dokument na sekcje (numer bieżącej sekcji jest widoczny na pasku stanu edytora). Warto podkreślić, że podział na sekcje jest często stosowany w dużych dokumentach, gdyż pozwala logicznie dzielić całą pracę i manipulować sekcjami. Sugerujemy więc opanowanie techniki dzielenia (okno dialogowe Znak podziału po wybraniu w menu Wstaw | Znak podziału).

Zastosuj zmiany

Wprowadzanie zmian w opcjach przypisów (np. formatu numerowania) może dotyczyć całego dokumentu lub sekcji, jeśli dokument zawiera także sekcje. W drugim przypadku możesz wybrać z rozwijanej listy opcję Cały dokument lub Ta sekcja, czyli sekcja, w której w danym momencie znajduje się kursor. Reedycji zawartości przypisu lub jego formatowania możesz łatwo dokonać, wstawiając kursor myszy w pole przypisu i redagując go ponownie. [...]"

Tutaj masz źródło, z którego skopiowałem. Na podanej stronce masz też więcej informacji, może się przydadzą.

Fryderyk Barbarossa
komentarz
komentarz

Mój bohaterze! :) Udało się :)

to żeby wykorzystać dobrą passe to jeszcze zapytam się jak zrobić, żeby zdjęcia przemieszczały się razem z opisem pod nim kiedy zmieniam czcionkę lub marginesy. Jest taka sytuacja, że muszę na każdej stronie mieć jeden margines większy co powoduje, że tekst mi się wydłuża i opis ucieka spod zdjęcia w inne miejsce.

Jeszcze raz dzięki :)

  • 1 rok później...
Przemonator
komentarz
komentarz

Hej witam. Mam podobny problem z tymi przypisami tylko że ja używam MS Word 2007. Nie mam pojęcia jak można rozpocząć numerowanie od początku w środku dokumentu. Ogólnie praca ma 3 rozdziały i chciałbym aby przypisy rozpoczynały się od 1 i szły po koleji do następnego rozdziału. W tym Wordzie nie ma możliwości takiej dobrej edycji ich. Nie wiem nawet gdzie poszukać "Znak Podziału".
Będę wdzięczny za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.