x-kom hosting

[Rozwiazany]Zabezpieczenie danych na dysku!

Droicyn
utworzono
utworzono

Witam mam taka sprawe! A mianowicie jestem w sieci z dostawca internetu. I tak, niechcacy wszedlem na dysk tego kolesia od ktorego mam internet(tak mi sie wydaje)i teraz czy on tez moze wejsc na moje dyski i skopiowac wszystko???? jestli tak to jak moge sie przed tym zabezpieczyc? jest to dosc wazna sprawa dla mnie bo niechcialbym zeby ktos pokopiowal moje rzeczy bo sa dosc wazne! pozdrawiam =]

vaxtor
komentarz
komentarz

no można się ukryć w sieci zabezpieczać dane itd ale jak to administrator to praktycznie nic nei zrobisz jak bedzie chciał to i tak skopiuje co bedzie chciał chociaz to zabronione..

Droicyn
komentarz
komentarz

no ale w jaki sposob moge to ukryc???i co moge zrobic?

tomq90
komentarz
komentarz

Najpierw:

Narzędzia>Opcje folderów>Widok>Użyj prostego udostępniania plików ma być odznaczona !

Potem:

PPM na dysku który chcesz zabezpieczyć>Właściwości>Zabezpieczenia> i musisz dodać stacje komputera kolegi i następnie klikasz na jego nazwę i zaznaczasz wszystkie opcje na ODMÓW

itgregory
komentarz
komentarz

tomq90 tak z ciekawosci pytam jak mozesz dodac stacje kolesia do zabezpieczen? O ile mi wiadomo to Odmawia sie dostepu uzytkownikom a nie stacjom (chyba ze masz Active Directory, wtenczas mozesz pokombinowac). I skad wiesz ze Droicyn uzywa WIN XP Pro? Bo w HE to juz robi sie inaczej :P

Droicyn najprostszym sposobem jest wylaczenia udostepniania plikow i drukarek.

Droicyn
komentarz
komentarz

czyli jak mam to wylaczyc? ;p

tomq90
komentarz
komentarz

itgregory, a sorry zawsze zapominam że w HE jest inaczej SORRY :)

itgregory
komentarz
komentarz

Doicyn, masz kilka mozliwosci, ta ktora podalem jest najbardziej drastyczna (wlasciwosci twojego polaczenia -> odinstaluj usluge "udostepnianie plikow i drukarek" czy jakos tak). Ale to sie wiaze z tym ze nie bedziesz mial mozliwosci udostepniania wogole.

Jest tez druga metoda, ktora ja preferuje:

1. Zalozenie "mocnego hasla" na konto administratora

2. Mocne haslo na swojego uzytkownika

3. Wylaczenie konta goscia

4. Jezeli udostepniasz jakies foldery nadaj im odpowiednie uprawnienia.

5. Uzywaj antywirusa i jakiejs zapory (router bylby wskazany)

Nie ma 100% ochrony przed wlamem, ale po tych czynnosciach mozliwosc ta bedzie znacznie utrudniona

Droicyn
komentarz
komentarz

a czy moglbys rozpisac dokladnie te punkty jak to sie robi? bardzo bym prosil =]

itgregory
komentarz
komentarz

Ale powiedz, ktorego punktu nie umiesz zrobic?

Droicyn
komentarz
komentarz

Nie wiem jak zrobic te 5 pkt ;]

itgregory
komentarz
komentarz

1. Panel sterowania -> Konta uzytkownikow -> wybierasz uzytkownika i zakladasz haslo (np. @dm1niStrat0r - tego typu hasla sa mocne im bardziej skomplikowane tym lepiej)

2. Patrz punt 1

3. patrz punt 1 tylko zamiast utworz haslo robisz wylacz konto

4. W zaleznosci jakiego systemu uzywasz XP PRO czy HE no i czy udostepniasz jakies foldery W XP Pro robisz to prze prawoklik na udostepniony folder -> Udostepnianie -> ZAbezpieczenia i tam ustawiasz kto ma dostep do czego i jakie prawa

5. O tym nawet nie bede pisal bo szkoda moich palcow ;)

Droicyn
komentarz
komentarz

dzieki za pomoc ;] pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.