x-kom hosting

Podłączenie włącznika do płyty głównej

kimek93
utworzono
utworzono

Witam, mam problem, nie wiem jak podłączyć kable, które idą z obudowy (z włącznika) do płyty głównej. Mam nowy zasilacz i po wciśnięciu przycisku komputer się nie włącza :/ Gdyby ktoś na zdjęciach zaznaczył mi które kable do których bolców wczepić byłbym wdzięczny. Wszystkie kable i bolce są na zdjęciachObraz_002.jpgObraz_004.jpg

post-28793-1244307733_thumb.jpg

post-28793-1244307809_thumb.jpg

antos
komentarz
komentarz

Weź instrukcje do płyty głównej i ta m będzie napisane wszystko, bo nie masz nic na MB opisane i nie można stwierdzić.

kimek93
komentarz
komentarz (edytowane)

skanuj0001.jpgZapomniałem napisać: płyta główna K7S5A

w załączniku schemat zeskanowany z instrukcji, jeśli wiecie jak to podłączyć to pomocy

post-28793-1244319791_thumb.jpg

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaznaczyłem ci 2:

obraz002lib.th.jpg

obraz004rqe.th.jpg

Z resztą możesz wykombinować , nic się nie stanie ;)

Gość
komentarz
komentarz

A więc +-HDD.Led podłącz do 2 pierwszych pinów od lewej na dole.następnie reset sw pod 2 przedostatnie piny(drugi i trzeci od prawej na dole).potem power led i - do 2 pierwszych na górze od prawej.a reszte po próbuj.Starałem sie pomóc jak by co.

antos
komentarz
komentarz

To po kolei:

Widzisz masz tam ponumerowane kolejne Piny od 1 do 10 i tą właśnie numeracją się będę posługiwał. Numerowane są one naprzemiennie 1-dolny lewy, 2 górny lewy, 3- dolny drugi pin i tak dalej.

Piny 1 i 3 tam podłączasz HDD Led (nie przejmuj się gdzie + a gdzie - jedyna różnica będzie taka, że dioda ta będzie albo świeciła non stop i gasła podczas pracy dysku, albo na odwrót)

Piny 5 i 7- Reset SW też nie ważna jak, bo działa to w ten sposób, że przy naciśnięciu przycisku Reset on po prostu zwiera te dwa piny.

Piny 2 i 4 Power LED i teraz musisz po prostu metodą prób i błędów wyczaić gdzie + i gdzie -

Piny 6 i 8 nie widzę co jest napisane na tych dwóch ostatnich kabelkach, ale wnioskuję, że M\B SW to jest to co powinno być. Podłączasz obojętnie jak bo to działa tak samo przycisk RESET.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.