x-kom hosting

Indeksowanie w Google

mmm888
utworzono
utworzono

Witam, mam zindeksowaną stronę w Google od już paru miesięcy, zmieniłem ostatnio dane w pliku index i w bazie Google już mam zaaktualizowaną, jednak cześć plików, które już nie istnieją na moim koncie na serwerze nadal są w indeksie google, dlaczego i jak wyrzucić z bazy dane plików, które już nie istnieją od dawna mimo iż robot obwiedział moją stronę i nie wyrzucić z bazy nieistniejących danych.

darexD
komentarz
komentarz

GoogleBot to automtyczny program internetowy, który indeksuje strony, nie steruja nim programiści, za niedługo napewno odświeży robot twoją stronę. Nie dziw się, że tak jest bo google ma miliardy stron do indeksowania :)

mmm888
komentarz
komentarz

Nie wiem czy się zrozumieliśmy, chodzi mi o to, że robot odwiedza moją stronę już od jakiegoś czasu, bo widzę, że plik indeks jest aktualizowany oraz nowe pliki jakie wgrywam na serwer, mi chodzi o to dlaczego z bazy nie są usuwane nie istniejące już pliki, strony mimo iż robot odwiedza stronę.

benkowik
komentarz
komentarz

Jeśli miałeś np. podstronę firma2 i ją usunąłeś to nawet jak Ci indeksuje to po przekierowaniu z wyniku wyszukiwania i tak nie wyświetli treści bo plik nie istnieje.

Jeśli zmieniłeś tylko treść to dłużej potrwa aktualizacja, gdyż najpierw Google sprawdza listę plików później dopiero to co one zawierają.

Lucider
komentarz
komentarz

Musisz wiedzieć, że robot nie odwiedza Twojej strony jako całość, odwiedza poszczególne jej podstrony. M.in. dlatego fakt, że masz np. tysiąc podstron nie oznacza, że wszystkie są zaindeksowane. O ile robot widzi, że zrobiłeś coś na istniejącej stronie i może to zaktualizować, o tyle skąd ma wiedzieć że usunąłeś jakieś pliki? Roboty mają określone ścieżki - poruszają się po linkach, skoro usunąłeś pliki, to wnioskuję że usunąłeś również linki prowadzące do nich, stąd boty nie natknęły się na 404 więc jeszcze nie wiedzą że pliki nie istnieją.

Tak więc spokojnie - wszystko w swoim czasie, w końcu Google zorientuje się że pliki nie istnieją i je usuną z indeksu ;)

mmm888
komentarz
komentarz

Strona główna się zmienia nieco i jest aktualizowana, jednak linki do plików są na niej cały czas, więc dlatego nie wiem dlaczego robot odwiedzając główną nie zaktualizował w bazie nieistniejących podstron, plików.

benkowik
komentarz
komentarz

Tak jak wyżej napisał Lucider potrzeba trochę czasu i cierpliwości ;]

mmm888
komentarz
komentarz

A co w przypadku gdy całkowicie usunie się stronę serwera, to czy robot google, mimo iż nie ma linków do reszty podstron i głównej usunie całość z bazy?

benkowik
komentarz
komentarz

Po pewnym czasie tak ale to jeszcze dłuższy proces.

Katastrofa
komentarz
komentarz

poruszyłeś bardzo wazna kwestię...

elementy zamieszczone na stronach - zaindeksowane przez Google - zostają u niego na zawsze! dlatego tak wielu internautów nie chce umieszczac swoich prawdziwych zdjęc w internecie :P

Lucider
komentarz
komentarz

Oj Katastrofa, widzę że naczytałeś się ostatnich numerów gazet komputerowych. Naturalnie nie zostają w indeksie po ich usunięciu i wie to każdy kto miał awarię strony i z tej racji zniknął z tej wyszukiwarki. A to co się dzieje nieoficjalnie i czy informacje o stronach pozostają w bazach danych Google to pogłoski, plotki i domysły i takimi teoriami spiskowymi proszę tematów nie zaśmiecać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.