x-kom hosting

dziwny problem z archiwum rar

alorkar
utworzono
utworzono

Witam.

Mam dziwny problem z hasłem do pliku rar. Haslo ktore mi podano dziala, keidy chce winrarem otworzyc archiwum (wpisanie czegokolwiek innego nie pozwala wyswietlic pliku), ale kiedy chce wypakowac zawartośc program wywala komunikat o błędzie CRC - błędne hasło? Co moze byc tego przyczyną?? (Z komentarzy innych osob ktore sciagnely ten plik mozna wywnioskowac, ze dziala)

Pajdek
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz czy to na pewno rozszerzenie rar, wiele razy tak miałem że plik był w 7zip i właśnie wyskakiwał ten błąd. Ściąg ten program http://www.7-zip.org/ i prawym na ten plik, 7zip i wypakuj plik.

kasia20
komentarz
komentarz

Błąd CRC nie oznacza błędnego hasła - możliwe, że dany plik jet po prostu z błędem i nic na to nie poradzisz, próba naprawy też nie pomoże. Ale - mówiesz, że w komentarzach innych, którzy pobierali plik jest ok to - na początek spróbuj ściągnąć ten plik ponownie.

alorkar
komentarz
komentarz (edytowane)
Błąd CRC nie oznacza błędnego hasła - możliwe, że dany plik jet po prostu z błędem i nic na to nie poradzisz, próba naprawy też nie pomoże. Ale - mówiesz, że w komentarzach innych, którzy pobierali plik jest ok to - na początek spróbuj ściągnąć ten plik ponownie.

Komunikat bledu brzmi tak "blad CRC (bledne haslo?). Sciagnalem na nowo i nic nie pomaga... nic z tego nie rozumiem, inni pisza ze im dziala? Jest to mozliwe zeby na plik bylo nalozone podwojne haslo? Bo przeciez skoro podane haslo daje mi wglad do archiwum to znaczy ze ono nie jest bledne... zgłupieje:P W 7 zipie jest troche inaczej, tam normalnie otiwera mi tak jak w winrarze, ale kiedy chce wypakowac drugi raz pyta o haslo i wtedy kaplica...

kasia20
komentarz
komentarz

hm, skoro u innych jest ok, błędne hasło należy tu wykluczyć (no, chyba, że np. całkiem przypadkiem wpisując hasełko masz choćby wciśnięty caps).

Możesz spróbować tego -> http://precyl.pl/tutorials/2062201-wypakuj...-bledu-crc.html choć sama nie testowałam tej metody i nie wiem na ile jest ona skuteczna.

Możliwe jest także, że wina leży po stronie sprzętu, nie programu.

p.s. kiedyś miałam podobne problemy - pobierając pliki pojawiał mi się właśnie błąd CRC, jednak wtedy po (uwaga!) ok. 4-5-krotnym ponownym ściągnięciu pliku udawało mi się go rozpakować.

alorkar
komentarz
komentarz

sciągnalem od nowa i przeprowadzilem dokladniejsze test - testowałem kazdy wolumin osobno i wyglada to tak, ze w pwierwszym komunikat o crc/hasle wyskakuje gdzies po 15% testowania, a w pozostalych czesciah od razu... juz nic nie wiem:P

kasia20
komentarz
komentarz

ah, więc masz party :P nic więc dziwnego, że po tym, jak w pierwszym wyskoczy błąd to i w następnych automatycznie wyskakuje, to całkiem normalne :) ale nie oznacza to zaraz, że pozostałe są "złe". Może to być tylko pierwszy part z błędem, inne niekoniecznie.

A próbowałeś tej "metody" z linka wyżej? Jeśli to nie pomoże to tak jak wcześniej pisałam - sprzęt.

alorkar
komentarz
komentarz
ah, więc masz party :P nic więc dziwnego, że po tym, jak w pierwszym wyskoczy błąd to i w następnych automatycznie wyskakuje, to całkiem normalne :) ale nie oznacza to zaraz, że pozostałe są "złe". Może to być tylko pierwszy part z błędem, inne niekoniecznie.

A próbowałeś tej "metody" z linka wyżej? Jeśli to nie pomoże to tak jak wcześniej pisałam - sprzęt.

proboalem, nie pomoglo. W jaki sposob wina moze byc po stronie sprzetu?

kasia20
komentarz
komentarz

ano to mogą być już różności, tzw. bad sektory na dysku, itd.

poczytaj tu: http://www.max3d.pl/forum/archive/index.php/t-3844.html nie wiem czy to pomoże, ale może rozjaśni nieco :)

alorkar
komentarz
komentarz

dzieki za rade. Sproboje najpierw sciagnac jakims dowload mangerem zeby sie upewnic ze w trakcie sciagania sie nie uszkadza a potem jak nie pomoze to na innym kompie bo dysk faktycznie jest stary i troche badów mu sie nazbierało :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.