x-kom hosting

nieaktualne

xardiaz
utworzono
utworzono (edytowane)

-

BlackRaven
komentarz
komentarz

1. Czy napięcia na wentylatorach zależne są od stopnia obciążenia zasilacza, czy od jego temperatury, (wie ktoś co to za czujkę tam zamontowano) ?
Wg producenta tak.
2. Czy ECASO kręci wentylami w obudowie po wyłączeniu kompa, jeśli nie są one podłączone bezpośrednio do zasilacza ?
Napewno nie.
3. I najważniejsze pytanie: czy warto pozostawić wentylatory pod kontrolą zasilacza (jak się sprawuje ten system ???), czy lepiej podłączyć je "tradycyjnie" ?
Wg mnie zbędny bajer. Chociaż jeśli ta kontrola obrotów faktycznie by działała, i powiedzmy w IDLE obroty byłyby na minimum, mogłoby to być całkiem przyjemne ;)
xardiaz
komentarz
komentarz (edytowane)

-

BlackRaven
komentarz
komentarz

W moim 1 pytaniu chodziło mi oto, czy obroty śmigieł zależne są od temperatury, czy od stopnia obciążenia zasilacza?

Wiem, że jedno idzie w parze z drugim
Chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Jak to wygląda w innych zasilaczach? Gdy swój komp raz postawiłem na dosyć grubym dywanie, przez co zasilacz (Seasonic zamontowany na dole obudowy), nie miał skąd pobierać powietrza, wentylator po jakichś 10 minutach wszedł na maksymalne obroty (komp był cały czas w IDLE). Oczywiście od razu zauważyłem o co chodzi i postawiłem kompa z powrotem na podłodze. Wniosek - zależy od temperatury, przynajmniej w tym konkretnym przypadku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.