x-kom hosting

Laptop widzi mniej RAM niż jest w rzeczywistości

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
suhy
utworzono
utworzono

siema

mój laptop (toshiba satellite L20-182) widzi tylko 192MB RAM a mam 256 :/ . w czym może być problem. Pozatym komp ogólnie chodzi wolno. Podejrzewam, że nabardziej zwalnia tą skromną pamięć program antywirusowy.

pozdrawiam :562:

Przemek
komentarz
komentarz

Jesli masz karte zintegrowana to 64MB jest przydzielone dla niej.

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

suhy, Masz na 100% zintegrowana kartę graficzną i to ona przejmuje kontrolę nad tymi 64MB pamięci! System będzie widział x - 64MB.

tomq90
komentarz
komentarz

Oczywiście Przemek, i puciek, mają rację :) Też kiedyś miałem zintegrowaną grafikę i ona mi pożerała RAM

suhy
komentarz
komentarz

dzięki za odpowiedź :D .

już myślałem, że coś jest nie tak.

muszę wiec dokupić pamięć.

jak myślicie ile starczy mi do netu(m.in.P2P), filmów, muzy, zdjęć i czy mój procesor 1,6 Celeron M380 nie jest za wolny?

pozdrawim :562:

Gość
komentarz
komentarz

suhy, Do tych zadań będzie ok, ale w nowsze gry nie pograsz.

Przemek
komentarz
komentarz

Choc smiem twierdzic ze wiecej pamieci nie zaszkodzi ;)

Zawsze bedziesz mogl szybciej operowac ;)

suhy
komentarz
komentarz

mówisz, że jest ok a mnie szlag trafia, że tak wszystko wolno działa. moj twardziel jest wyładowany po brzegi a defragmętacja tujaj juz niewiele daje.

czy pozostaje mi tylko format? mam laptopa od ok. roku i to by był pierwszy format.

słyszałem, że co jakiś czas trzeba zrobić taką czystkę dla dobrego stanu twardego dysku.

czy to prawda. :562:

Gość
komentarz
komentarz

suhy, Tak, masz rację, ale windows XP potrzebuje więcej pamięci RAM, ja odpowiadałem odnośnie procka. Procesor nie będzie za wolny do

starczy mi do netu(m.in.P2P), filmów, muzy, zdjęć i czy mój procesor 1,6 Celeron M380 nie jest za wolny
, a co do pamięci, to jeszcze jedna kość 256MB ramu powinna wystarczyć, pod warunkiem, że nie będziesz uruchamiał kilkunastu programów na raz. Laptop z win XP i 450MB wolnej pamięci (resztę zabierze grafa) powinien dość stabilnie pracować.
Masters
komentarz
komentarz
suhy, Tak, masz rację, ale windows XP potrzebuje więcej pamięci RAM, ja odpowiadałem odnośnie procka. Procesor nie będzie za wolny do
starczy mi do netu(m.in.P2P), filmów, muzy, zdjęć i czy mój procesor 1,6 Celeron M380 nie jest za wolny
, a co do pamięci, to jeszcze jedna kość 256MB ramu powinna wystarczyć, pod warunkiem, że nie będziesz uruchamiał kilkunastu programów na raz. Laptop z win XP i 450MB wolnej pamięci (resztę zabierze grafa) powinien dość stabilnie pracować.

tak jak napisal przedmowca masz o duzo zamalo ramu . 256Ramu dla samego czystego xp !!! wiec tobie nawet po formacie komp bedzie mulic .

Chodzi o to że ram w stosunku do dysku jest niesamowicie szybki a gdy zaczyna brakować ramu jego funkcje przejmyje dysk (plik pagefile ) mniej ramu = mniej miejsca na dysku bo wtedy pagefile jest wiekszy .

Jesli p2p to jakis kaza itp to wystarczy ci 512ramu jesli dc lub rmdc i siedzisz na wielu hubah naraz i sicagasz kilka pliko a kolejne kilkaset czeka w kolejce wtedy radze dokupic conajmniej 512 ramu bo samo dc czasem zajmuje kolo 300mb ramu i kolejne 300swap (pagefile)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.