x-kom hosting

Jaki wybrać dysk?

konsior
utworzono
utworzono

Chciałbym kupić dysk o pojemności ok 320-400GB - jaki dysk mi polecacie

Interesuje mnie SATA II

pol
komentarz
komentarz

Testy testami, a dyski WD, nadal pozostają dyskami WD.

Przemek
komentarz
komentarz
Testy testami, a dyski WD, nadal pozostają dyskami WD.

Ktore sa glosne i czesto bardzo awaryjne.

Zainwestowalbym w dysk ktory poleca pol.

Rzesza uzytkownikow zaufala tej firmie i sie nie zawiodla.

merenu
komentarz
komentarz

WD odrwadzam ma taki i troche sie grzeje myslałem, ze sa solidne ale sie pomyliłem. A co mowiecei o Maxtorze wkoncu DiamondyMax to solide dyski (chyba) :lol:

demarco
komentarz
komentarz
Ktore sa glosne i czesto bardzo awaryjne.

A Seagate jest cichy ? Przecież to własnie seagate chodzi jak suszarka. Seagaty są uważane za jedne z najgłośniejszych dysków twradych. Tym to mnie rozbawiłes. O awaryjności tego dysku WD nic mi nie wiadomo, bo jest to dobry dysk.

Nie mówie, że seagate jest zły. Po prostu podałem konkurencyjny dysk, który jak wynika z tego dysku jest lepszy od seagate'a

Przemek
komentarz
komentarz
A Seagate jest cichy ?

A czy ja porownalem Seagata do WD ?

O awaryjności tego dysku WD nic mi nie wiadomo, bo jest to dobry dysk.

Kazda firma ma swoje wzloty i upadki.

Niedawno WD przezywalo swoj "upadek" ktorym byly wadliwe dyski ktore czesto ulegaly awarji.

Byc moze teraz ta sytaucja sie poprawila ale jak narazie proponuje dyski innych firm ktore sa w czolowce rankingow dopoki doputy sytuacja na rynku sie nie wyklaruje.

Nie mówie, że seagate jest zły. Po prostu podałem konkurencyjny dysk, który jak wynika z tego dysku jest lepszy od seagate'a

Ja tez tak nie twierdze ale trzymam sie narazie tej firmy ktora wyrobila sobie w ostatnim czasie bardzo dobra renome.

Duzym plusem dla Seagate jest 5 letnia gwarancja.

Dla konkurencji mozna jeszcze wziasc dyski Samsunga ktore rowniez nie sa wadliw, sa ciche ale za to o wiele wolniejsze.

http://allegro.pl/item203473629_samsung_32..._36m_f_vat.html

demarco
komentarz
komentarz
dyski Samsunga ktore rowniez nie sa wadliw, sa ciche ale za to o wiele wolniejsze.

oj nie nie. Zobacz jeszcze raz ten test. Przeważnie również samsung jest przed seagate.

A czy ja porownalem Seagata do WD ?

przecież porównujemy seagate i WD. Skoro piszesz, że WD jest głośny, jest to jednoznaczne z tym, że uważasz że seagate jest cichy :)

LIDER
komentarz
komentarz
A Seagate jest cichy ? Przecież to własnie seagate chodzi jak suszarka. Seagaty są uważane za jedne z najgłośniejszych dysków twradych. Tym to mnie rozbawiłes.

Jak Seagate są uważane za jedne z najgłośniejszych dysków twardych to ja jestem baletnica! Gdzie niby tą opinie usłyszałeś? Zielonego pojęcia nie masz o temacie. Miałem wiele razy okazje sprawdzić co głośniejsze. W kompie mam same niskoobrotowe wiatraki i seagate (oczywiście barracuda, bo zwykłe kiedyś były głośniejsze dużo) słysze tylko przy odczycie/zapisie danych, zależy też od egzempaża, ale u mnie praktycznie nie słychać obrotów tależy. A WD wyją jak wilki, jak odkurzacz, chociaż bywały cichce modele ale jest ich znacznie mniej niż w Seagate.

O awaryjności tego dysku WD nic mi nie wiadomo, bo jest to dobry dysk.

Kolejny farmazon przysłany z kosmosu. Aż żal mi na to patrzeć. Poczytaj trochę na forum moich postów na temat WD, bo nie chce kolejny raz rozpisywać o tym samym.

Nie mówie, że seagate jest zły. Po prostu podałem konkurencyjny dysk, który jak wynika z tego dysku jest lepszy od seagate'a

Żadne Western Gówno nie będzie nigdy lepsze niż Seagate!

Sorry, że tak ostro, ale już poprostu nie mogę patrzeć na kolejne alleluja na temat WD od ludzi którzy kompletnie są zieloni.

Post edytowałem bo źle pierwszą quote zrobiłem.

Przemek
komentarz
komentarz

Nie bede sie sprzeczal.

Kazdy ma swoje zdanie.

Tak jak juz pol powiedzial.

Testy testami.

WD mialy porazke i zaufanie do tych dyskow drastycznie spadlo.

Albo pojemniejszy:

Samsung SpinPoint T133 400 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

http://www.komputronik.pl...pelny,id,30609/

To akurat nie jest oplacalny zakup.

demarco
komentarz
komentarz
Jak Seagate są uważane za jedne z najgłośniejszych dysków twardych to ja jestem baletnica!

Nie mówie o jakiś starych dyskach' date=' tylko o tych nowych co są teraz produkowane i ze sobą konkurują !

Porównaj swojego seagata do samsunga albo hitachi, wtedy zobaczysz co jest ciche

Myślisz kolego "znafco", że jak miałeś jakies stare WD i się zawiodłeś, to masz prawo przekreślać firmę ? NIE

Kolejny farmazon przysłany z kosmosu. Aż żal mi na to patrzeć. Poczytaj trochę na forum moich postów na temat WD, bo nie chce kolejny raz rozpisywać o tym samym.

Jaki farmazon, zastanów sie co gadasz. Zobacz testy, potem coś powiedz, bo się ośmieszasz

Sam zielonego pojęcia nie masz skoro piszesz takie głupoty

Masz jakieś uprzedzenia, twoja sprawa, co nie zmienia faktu, że ten konkretny dysk jest szybszy od seageta !

konsior
komentarz
komentarz

A co sądzicie o serii Seagate Nearline ST3320620NS

albo WD Raid Edition WD3200YS

Te dyski na pewno są droższe niż te, które polecaliście ale czy lepsze??

[ Dodano: 2007-06-07, 10:39 ]

Zreszta panowie, chodzi mi raczej o bezawaryjność i szybkość- głośność pracy jest na ostatnim miejscu

Kamix
komentarz
komentarz
kamil1994 napisał/a:

Albo pojemniejszy:

Samsung SpinPoint T133 400 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

http://www.komputronik.pl...pelny,id,30609/

To akurat nie jest oplacalny zakup.

Wiem :) Tylko podałem drugą propozycję większego dysku...

LIDER
komentarz
komentarz
Nie mówie o jakiś starych dyskach, tylko o tych nowych co są teraz produkowane i ze sobą konkurują !

Porównaj swojego seagata do samsunga albo hitachi, wtedy zobaczysz co jest ciche

Zobaczyłeś jeden test i myślisz, że taki z Ciebie kozak? Wszystko zależy od serii dysków, ale ogólnie Seagate są ciche.

Myślisz kolego "znafco", że jak miałeś jakies stare WD i się zawiodłeś, to masz prawo przekreślać firmę ? NIE

Sorry, żaden noob nie będzie mi mówił co jest dobre, a co złe jak od lat składam komputery i wymieniam uszkodzone podzespoły. Wychwalaj sobie WD a daleko nie zajedziesz.

Jaki farmazon, zastanów sie co gadasz. Zobacz testy, potem coś powiedz, bo się ośmieszasz

Sam zielonego pojęcia nie masz skoro piszesz takie głupoty

W testach nic nie piszą o awryjności napędów. Większość testów to jeden wielki farmazon i często ocenianie po kryteriach nieistotnych dla napędu. Są szybsze i wolniejsze modele, ale człowiek siedzący przy kompie nie zobaczy praktycznie żadnej różnicy (w szybkości) poza tym, że WD się uszkodzi, a Seagate będzie chodził o wiele dłużej.

Masz jakieś uprzedzenia, twoja sprawa, co nie zmienia faktu, że ten konkretny dysk jest szybszy od seageta !

Może ten konkretny dysk jest szybszy, ale nie lepszy. A to różnica. Pierwszym priorytetem dysku twardego jest jego niezawodność a nie prędkość i db.

Przemek
komentarz
komentarz

Dokladnie tak jak LIDER napisal.

Dysk moze pracowac glosno, nie musi byc demonem szybkosci ale ma byc przede wszystkim bezpieczny.

Kazdy powie ze wolalby dysk wolniejszy ale za to bezpieczniejszy.

demarco
komentarz
komentarz

Pisząc że to dobry dysk, miałem własnie na mysli jego szybkość nie awaryjność. Po za tym ten dysk WD to nowy produkt i za wiele o nim powiedzieć nie można.

Przemek
komentarz
komentarz
Po za tym ten dysk WD to nowy produkt i za wiele o nim powiedzieć nie można.

To dlaczego sie tak uparczywie trzymales tej pozycji ?

Cos krecisz ;)

Wychodzi na to ze obecnie najlepszymi dyskami ktora sa najmniej awaryjne i maja bardzo przyzwoite parametry sa Seagate.

LIDER
komentarz
komentarz
Pisząc że to dobry dysk, miałem własnie na mysli jego szybkość nie awaryjność. Po za tym ten dysk WD to nowy produkt i za wiele o nim powiedzieć nie można.

Właśnie więc jak o nim za wiele nie można powiedzieć to po co ryzykować jak prawie każdy dysk WD jest awaryjny? Co prawda są niedobitki WD które chodzą długo, ale spora ilość przeważnie pada. A firma seagate na dyski rozesłane do dystrybutorów po 1 czerwca 2004 roku wydłużyła gwarancje do 5 lat co może dodatkowo świadczyć o tym, że firma jest pewna swoich wyrobów.

demarco
komentarz
komentarz
To dlaczego sie tak uparczywie trzymales tej pozycji ?

bo kierowałem się testem. I myślałem, że WD to solidna firma. Kolega LIDER mnie uświadomil

LIDER
komentarz
komentarz
bo kierowałem się testem. I myślałem, że WD to solidna firma. Kolega LIDER mnie uświadomil

Szacunek za przyznanie się do błędu, nie wielu to potrafi. Dobra chyba już nie ma sensu pisać w tym temacie o tym. Seagate i wszysko jasne. Pozdrawiam.

gajos_pg
komentarz
komentarz

Witam

Mam pytanie odnośnie dysków Raid Edition, a mianowicie czym się one charakteryzują (z tego co wyczytałem to są wydajne przy łączeniu w macierze) ale mnie interesuje czy warto kupić i mieć podłączony tylko 1 taki dysk czy są one wydajniejsze niż zwykłe dyski

eadym
komentarz
komentarz

a ja mam pytanko tesz kupuje 320 i bedzie to seagate ale z tego co widze sa rozne wersje jakies as s a po roznych sklepach sa inne wersje czym to sie rozni mimo ze maja po 16 mb pamieci??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.