x-kom hosting

Windows 7 a Neostrada TP

zweirzu
komentarz
komentarz

Hm, skontaktowałem się z moim operatorem Multimo i otrzymałem takie parametry którymi należy skonfigurować modem ręcznie:

Encapsulacja: PPPoE
Multiplex: LLC
VPI: 0
VCI: 35

Na początku się ucieszyłem że wreszcie koniec problemów... jednak z drugiej strony wciąż nie wiem GDZIE te ustawienia pozmieniać xP
Czy mógłby mi ktoś doradzić gdzie wprowadzić te dane? Bo z problemem modemowym mniej więcej sobie poradziłem, została właśnie ta powyższa faza.

Z góry dziękuję za pomoc!

Cz0rny
komentarz
komentarz

Ja mam inny problem, mianowicie zainstalowalem modem Sagem Fast 800 na Windowsie 7 64-bitowym, wszystkie lampki sie swieca i wykrywa mi modem. Gdy właczyłem "Internet ADSL" wpisalem nazwe uzytkownika i haslo to za cholere nie chce mi sie polaczyc i wyskakuje jakis blad. Co zrobic, wie ktos moze co to moze byc ? :)

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='zweirzu' date='01 listopad 2009 - 14:25 ' timestamp='1257081907' post='891429']
Hm, skontaktowałem się z moim operatorem Multimo i otrzymałem takie parametry którymi należy skonfigurować modem ręcznie:

Encapsulacja: PPPoE
Multiplex: LLC
VPI: 0
VCI: 35

Na początku się ucieszyłem że wreszcie koniec problemów... jednak z drugiej strony wciąż nie wiem GDZIE te ustawienia pozmieniać xP
Czy mógłby mi ktoś doradzić gdzie wprowadzić te dane? Bo z problemem modemowym mniej więcej sobie poradziłem, została właśnie ta powyższa faza.

Z góry dziękuję za pomoc!
[/quote]

zrób tak jak ci napisałem, przy instalacji sterów masz do wyboru te opcje.

Bilun
komentarz
komentarz

Witam mam problem z internetem w Win 7 home premium 32 bitowy. Mam modem SpeedTouch 330. Metoda podana z [url="http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/st330/inst_ster/"]strony TP (klik)[/url] nie działa po kliknięci setup tak jak w instrukcji pojawia się [url="http://img2.vpx.pl/up/20091106/h.png"]KLIK[/url] Oczywiscie te stery ze strony TP to pod VIste. No czuz prubujemy dalej!

Metoda podana w pierwszym poscie przez cubEE18 nie dziala gdyz te linki mi nie dzialaja. Wlacza sie strona Thomsona i tam juz nie moge znalesc aby je sciaagnac! jezeli podacie je jeszcze raz bede wdzieczny :)

Probojemy dalej
Robie teraz metoda podana przez easyrider870
Po wypakowaniu i wlaczeniu sie samemu pojawia mi sie okienko Welcome to trhe speedtouch home install wizard itp. Klikam Next no i wlasnie nic sie nie robi tu mam screena [url="http://img2.vpx.pl/up/20091106/beztytulu.png"]KLIK![/url] caly czas to sie pokazuje

Bardzo prosze was o pomoc z tym internetem!
Przepraszam za wszystkie bledy i pisownie pisze na starym laptopie i sami wiecie

Jeszcze raz prosze pomóżcie mi

  • 3 tygodnie później...
elvis197
komentarz
komentarz

eloo 320 w końcu który sposób instalacji neostrady z modemem speedtouch 330 pod 7 x64 jest dobry bo robie dzisiaj format i boje sie ze net nie będzie działał

prosze o odp


pozdro

Get
komentarz
komentarz

Wpływ na działanie mojego sposobu może mieć to, że operowałem (i nadal operuję) z konta Andministratora z najwyższymi uprawnieniami. Chociaż nie jestem tego pewien.

Lavi7
komentarz
komentarz

Też mam problem z Sagem F@st 800. Mój system to Windows 7 Pro x64. Instaluje sterowniki normalnie. Podłączam modem. Wyskakuje komunikat Windowsa, że urządzenie zostało niepoprawnie zainstalowane. Natomiast instalator sterowników pokazuje, że wszystko jest ok. Obie diody się świecą, łapie synchro. W menedżerze urządzeń też jest wszystko ok. Wpisuję nazwę użytkownika, hasło i łącze się. Jednak jak tylko uruchomię IE, to Internet się rozłącza, znika zielony trójkąt z tray'a. Po ręcznym uruchomieniu DSLMON'a pokazuje, że modem nie jest podłączony. Dodam, że cały czas świecą się obie diody. Z góry dziękuję za pomoc.

elvis197
komentarz
komentarz

własnie zainstalowałem chodziiiiiiii xD na 7 x64 modem thomson speedtouch 330

Xynox93
komentarz
komentarz

Ja polecam taki sposób. Wkładamy płytkę do napędu, zamiast Autoodtwarzania klikamy eksploruj czy otwórz. Później szukamy na płycie sterowników pod dany modem. I instalujemy. U mnie działa!

Get
komentarz
komentarz (edytowane)

Trochę poszperałem i ulepszyłem ten plik .bat i dodałem do tego nowy skrypt .js, otóż teraz neostrada nie tylko zaczyna być dostępna po autostarcie pliku .bat. Po autostarcie pliku .js od razu łączy się z siecią i to w tle, z czarnego bzydkiego(a fe) okna cmd został tylko charakterystyczny "plum" przy włączaniu usługi i fakt że [b]po pół minuty od startu systemu jesteśmy już w sieci[/b]. To wszystko parę linii kodu, bez jakichś cudów na kiju z czyimś GUI.

Plik z rozszerzeniem .js (nazwa wedle woli, u mnie to [b]HiddenStart.js[/b]), a w nim powinno się znajdować:
[code]var WindowStyle_Hidden = 0
var objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
var result = objShell.Run("cmd.exe /c RunNeo.bat", WindowStyle_Hidden)[/code]
...czyli coś co zapewnia niewidoczność czarnego okna.
Do niego zmodyfikowany plik .bat (u mnie [b]RunNeo.bat[/b]), który wrzucamy do C:\Windows\System32, a w nim powinno się znajdować:
[code]@echo off
ping localhost -n 1 > nul
net start st330service
ping localhost -n 29 > nul
rasphone -d Net
[/code]
Pewnie da radę i bez @echo off wyłączającego komunikaty - w końcu okno jest i tak ukryte, program rasphone z parametrem -d odpala właśnie połączenie o nazwie [b]Net[/b] - nazwy z polskimi znakami nie zadziałają, nie wiem jeszcze czemu, ale pewnie to wina kodowania :)
Żeby uniknąć jakichkolwiek komunikatów we właściwościach połączenia odznaczamy wszelkie monity o hasło i inne pierdoły.
Jak widać pogrubione są rzeczy których edytowanie jest wskazane. Są tam jeszcze opóźnienia [b]1[/b] i [b]29[/b] - w sekundach, bo tyle trwa pojedynczy ping siebie - znaczy localhost. Dla mnie są akurat, bo przy takich nie ma ani BSOD, a modem zdąży się zainicjować(czy co on tam robi) żeby przy łączeniu nie wyskakiwał błąd.

Edytowane przez Get
  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Przepraszam jeśli ktoś już to napisał - nie chce mi się wszystkiego czytać ;p
Jeśli ktoś ma taki problem że nie świeci mu dioda PWR a ADSL świeci to trzeba usunąć wszystkie informacje z rejestru o sterownikach!
(Samo usunięcie z listy i użycie CCleanera nie pomoże, przynajmniej mi nie pomogło wy możecie spróbować.)
Problemem było to że zapewne do instalacji zostały użyte sterowniki do Win XP!
Najlepszym rozwiązaniem jest użycie opcji "Przywracania systemu" i użycie tej wersji sprzed instalacji sterów :)
Mam nadzieję że komuś pomogłem bo o tym jest pełno w necie a nikt nie wie co zrobić ;)

  • 2 tygodnie później...
anita_ap
komentarz
komentarz

[quote name='cubEE18' date='28 maj 2009 - 21:39 ' timestamp='1243543165' post='758538']
Witam!
Dziś instalowałem u kolegi Windowsa 7, a później Neostradę TP. Płytka która dodali do modemu nie działała więc zacząłem grzebać w google. Próbowałem kilka różnych sposobów i skutecznym okazał się ten [size=3][u](ze strony [b]vista.pl[/b])[/u][/size]:



[url="http://www.speedtouchdsl.com/download/drivers/webUpgrade_Windows_USB_R3.0.1.5.zip"] Thomson SpeedTouch 330 dla x86 [/url]
[url="http://www.speedtouchdsl.com/software/ST330/R400/Installers/Windows/SpeedTouch330seriesR4.0.0.5.exe"]Thomson SpeedTouch 330 dla x64 [/url]
[url="http://www.sagem.com/support/site/driver/SAGEM_Fast_800_v4_0_5a.zip"]Sagem Fast800 dla x86[/url]

Część nazw w Windows 7 jest inna (ale tylko trochę) ja połapałem się intuicyjnie i wszystko było OK :)
[/quote]


hej. zrobiłam wszsytko jak powyżej. ale nie działa, ; (( jak juz chce kliknac polacz to nie da sie pisze ze polaczenie jest nie dostepne powniewazwysapil problem z modemem. i przy instalowaniu sterownikow wyskoczylo mi ze cos nie tak. system windows 7 32. ;/

pytająca
komentarz
komentarz

Mam problem.
mam nowego kompa, windows 7 ii lipa z netem. no wiec wlasnie. model modemu ZXDSL 852. za bardzo nie znam sie na kompie, więc prosiłabym o szybką i dokładną, jasną odpowiedź
z góry sorka jak ktos to już pisał, dziękuje za kazdą pomoc.

;))

  • 3 tygodnie później...
emilio_1568
komentarz
komentarz

[quote name='pytająca' date='28 grudzień 2009 - 18:10 ' timestamp='1262020230' post='932529']
Mam problem.
mam nowego kompa, windows 7 ii lipa z netem. no wiec wlasnie. model modemu ZXDSL 852. za bardzo nie znam sie na kompie, więc prosiłabym o szybką i dokładną, jasną odpowiedź
z góry sorka jak ktos to już pisał, dziękuje za kazdą pomoc.

;))
[/quote]

powiem tak u mnie działa jak to zrobiłem juz pisze a mam modemu ZXDSL 852 v2
podczas odpalania systemu wciskamy F8 i uruchamiamy system bez wymyszonego podpisu sterowników coą stam na samym dole zainstalowałem sterowniki ze stronki tp a mam orange fredom http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/neo_pobr/ zrobi nan sie na sie w połaczeniach z internetem amt vc(0,35) wpisujemy loging i hasło z internetu i wszystko działa mamy internet

marciansit123
komentarz
komentarz

jak zablokować połączenie bezprzewodowe w liveboxie żeby ktoś niepowołany nie podłączył się do mojego łącza?

Bilun
komentarz
komentarz

Z tego co widze, na oficjalnej stronie tp.pl w dziale ze sterownikami są już sterowniki pod Win 7. Pobiore je i zainstaluje win 7 zobaczymy czy beda dzialac a jak nie to telefon do tp ;p. Jak zrobie to powiem czy one dzialaja

rafal0608
komentarz
komentarz (edytowane)

Też miałem problem modemem ZXDSL 852 w Orange Freedom w Windowsie 7 64 bit najprostszym rozwiązaniem jest kupić sobie router ADSL nie trzeba żadnych sterowników a konfiguracja jest banalna po przez przeglądarkę Mozillę i zajmuje góra 10 min i cieszymy się internetem i dodatku możesz podłączyć w moim przypadku do 4 komputerów.

Edytowane przez rafal0608
  • 2 tygodnie później...
Maskot
komentarz
komentarz

Ja mam taki problem, zainstalowałem neostrade wszystko ok, ale po ponownym włączeniu kompa muszę tworzyć nowe połączenie żeby mnie połączyło z internetem. Jakieś propozycje?

  • 2 tygodnie później...
zweirzu
komentarz
komentarz

Hm, po prawie miesiącu walki z Win7 i próbami odpalenia na nim internetu wreszcie mi się udało!
Jestem użytkownikiem usługi MULTIMO (trochę innej od Neostrady czy Netii ze względu na inną konfigurację modemu) i teoretycznie udało mi się znaleźć dobry sposób na odpalenie internetu tego operatora na modemie ST330 :]

Zamieszczę teraz instrukcję krok po kroku jak udało mi się uruchomić internet MULTIMO modemem ST330 na Win7 Ultimate 64.

1. Ściągamy sterowniki z linku poniżej. Nie wiem dokładnie dlaczego ale to właśnie tylko one zechciały współgrać z moim Win7. Te które podali koledzy wypowiadający się wcześniej zawsze prędzej czy później powodowały BSoD a instrukcje przez nich podane także nie zdały egzaminu (i to nie dlatego że 'nie umiem czytać' ale dlatego że po prostu nie pomogły xP )
LINK: http://rapidshare.com/files/350946119/Vista41C.exe.html

2. Ściągamy pliczek z linku poniżej. Umożliwi nam on ręczne przekierowanie modemu na konfigurację MULTIMO podczas instalacji sterowników. Jak dojdziemy do punktu gdzie wybieramy typ enkapsulacji to klikamy 'HAVE DISC' i wybieramy ten plik.
Modem musi być cały czas podłączony do komputera.
LINK: http://rapidshare.com/files/350947073/pppoeXP.tpl.html

3. Jeśli do tej pory nie mieliśmy żadnego BSoDa - w ostatnim bodajże okienku instalatora wpisujemy nasze dane konta do usługi MULTIMO i kończymy pracę instalatora. Wtedy szukamy w menu sieci połączenia o nazwie 'MY ISP' - nim będziemy uruchamiać internet. Mamy teraz dwa wyjścia - połączyć się od razu bez restartu kompa z internetem, lub zrobić restart kompa i sprawdzić czy nie złapiemy BSoDa. Ja wypróbowałem oba wyjścia i wszystko działa jak należy - net chodzi ślicznie, pobrałem najnowsze aktualizacje i Win7 pędzi jak rakieta ^^

4. Punkt zapasowy - jeśli jednak złapiecie w którymś momencie BSoDa (nie wiem od czego to zależy, Win7 to system bardzo kapryśny w stosunku do ST330 :P ) to jest na to teoretycznie lekarstwo. Instalujemy sterowniki które podali koledzy wyżej, plik o nazwie 'SpeedTouch330seriesR4.0.0.5.exe' (linka macie gdzieś w tym temacie). Instalujemy ten sterownik, wybierając enkapsulację PPPoE. Potem wpisujemy dane konta i kończymy pracę instalatora.
I teraz robimy takiego trika: instalujemy sterowniki które podałem dwa linki wyżej.
Idziemy zgodnie ze wszystkimi punktami instrukcji, wybieramy nasz plik w 'HAVE DISC', po instalacji wpisujemy dane konta i kończymy. I teraz próbujemy nawiązać połączenie za pomocą 'MY ISP'.

Oba sposoby wypróbowałem kilkukrotnie i wszystko działa jak należy (przynajmniej na moim kompie). Mam nadzieję że mój sposób pomoże ludziom którzy mają internet MULTIMO z modemem ST330 i nie mogli połączyć się z internetem.
Jednak nie daję stuprocentowej gwarancji że się powiedzie - jak wspomniałem Win7 jest bardzo kapryśny w stosunku do ST330.
Ale życzę powodzenia :)

  • 2 miesiące później...
piotrek645
komentarz
komentarz (edytowane)

Po co się męczyć??? Ja z bratem zainstalowaliśmy "siódemke" wszystko ładnie, pięknie a tu sterów do Neo nie można zainstalować. Próbowaliśmy różnych sposobów nawet dzwoniliśmy pod Błekitną Linie TP (facio chciał nam wcisnąć router) i dopiero ten sposób się nadał -- Wsio można zrobić w 3 min.!!!!!!

1. Podłączamy modem do komputera
2. Uruchamiamy program który się znajduje na płytce ze sterami, po zainstalowaniu w domyślnie folderze domyślnie - SpeedTouch USB
PROGRAM SpeedTouch Dial-Up
3. Po uruchomieniu dodajemy nowe połączenie. Na górnym pasku naciskamy Connection i potem Add... wypełniamy swoje informacje neta DUN Entry - nazwa połączenia (jaką chcecie),
User Name - Nazwa użytkownika (połączenie internetowe), Password - Hasło użytkownika(połączenie internetowe), naciskamy OK, potem W Connection wybieramy nazwę swojego połaczenia (np. Neostrada TP)
4. Wciskamy Connect i cieszymy internetem (jest to legalny sposób na połączenie się bezpośrednio za pomącą modemu)

Myślę że pomogłem:)
Posiadaliśmy modem SpeedTouch ale może na inne też zadziałać:)
Narqa i życzę powodzenia:)

Edytowane przez piotrek645
  • 1 miesiąc później...
airdamien23
komentarz
komentarz (edytowane)

Proszę o pomoc jakie sterowniki pod [b]Windows 7 x64[/b] pod modem [b]Speedtouch 330 [/b]?
Ze strony www.tp.pl informują że pod 7 nie ma sterów i że blue screeny będą się wyświetlać, mają racje. Na początku raz są a raz nie po włączeniu kompa. A dzisiaj go dopadło tak że za 15 razem udało mi się dojść do systemu bez problemów.
Bardzo proszę o szybką pomoc

Edytowane przez airdamien23
  • 1 miesiąc później...
reebok33336
komentarz
komentarz

Witam, niedawno kupiłem sobie laptopa z systemem Windows 7 64 bitowy. Mam komputer stacjonarny (Windows XP) z modemem Sagem Fast 800. Mam też orginalną płytę od tego modemu. Na komputerze mi internet działa, ale na laptopie niestety nie. Nie wiecie może co zrobić żeby ten modem działał również na moim laptopie??

elvis197
komentarz
komentarz

elo elo widzę ze temat przycichł :)

dzisiaj znow zainstalowałem win 7 po półrocznej przerwie i odrazu problem ze sterami pod speedtouch 330 . Po serii niepowodzen udało się sposobem Geta i wrzuceniem pliku bat do autostartu. brak bluescreenów itp a i jeszcze znalazłem takie cuś http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/st330/inst_ster/ oraz http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/sagem800/konf_pol/


no i działa pzdr i powodzenia

[quote name='Get' timestamp='1252457581' post='859005']
[b]Instrukcja instalacji speedtouch 330 for win 7 x64 (gdy zawodzą inne metody i widzimy niebieski ekran śmierci)[/b]
Kompilacja wiedzy zdobytej poprzez posty marko22@ elektroda .pl oraz shadowx @ benchmark .pl

1. Ściągamy paczkę http://www.sendspace.com/file/deuwtd
2. Odpalamy SpeedTouch330seriesR4.0.0.5.exe
3. Wybór konfiguracji "z dysku" i odnajdujemy pppoa2.tpl
4. Kończymy instalację w momencie zwiechy instalatora.
5. Tworzymy połączenie dial up (numer to sama gwiazdka)
6. Wrzucamy do autostartu plik 1.bat
7. W start wyszukujemy i odpalamy "services.msc"
8. W usługach wyszukujemy "SpeedTouch 330 Manager", a we właściwościach zmieniamy automatycznie na ręcznie i zatrzymujemy tą usługę.
9. Restart.

Teraz nie ma BSOD, wszystko działa, z jednym tylko mankamentem: musimy poczekać 30 sek od uruchomienia systemu żeby modem zaczął nam działać (kiedy zniknie CMD odpalone z autostartu).
Dla mnie znośne i to chyba najlepszy sposób.



Szczypta cytatów i wyjaśnień:



Piszę tego posta o 3 w nocy, ale po prostu nie życzę nikomu żeby siedział znowu pół dnia nad tym samym ... problemem.
Pozdro!

e: Te 30 sek można redukować w pliku .bat, mi działa przy 3 :)

e2: Poza tym że stronę dalej dodałem ciekawy (lepszy) sposób automatycznego odpalania neo, to sam musiałem - w związku z faktem, iż VirtualBox niechcący zainstalowałem wraz z networkingiem, który to brutalnie wyjebał mój modem i wszystko przestało działać - zainstalować modem ponownie, faktycznie za pierwszym razem się nie udało, gdzieś przy 6 dopiero ruszyło... tak więc z moich spostrzeżeń powiem co może być powodem, że ta metoda nie działa od razu, a raczej co robić gdy nie działa.
Jeśli już zacznie się instalacja sterownika przy tym zmodyfikowanym pliku z dysku, kiedy zostaniemy poproszeni o podłączenie modemu usługa st330service, trzeba ją zaraz po wykryciu modemu przez instalatora wyłączyć, przestawić na uruchamianie ręczne. Gdy instalator poprosi o nasze dane opuszczamy instalator, upewniamy się że usługa została odpowiednio edytowana(*ręcznie*), zakładam że połączenie dial up będzie wtedy konfigurowane albo skonfigurowane i pozostawione(do ponownego uruchomienia). Wyłącz, włącz komputer. Teraz sprawdzamy czy usługa jest wyłączona (z resztą jakby była wł. to by był BSOD..), teraz można manualnie przekonać się czy wszystko działa, także odwiedzamy serwisy, włączmy usługę i dopiero teraz po inicjalizacji modemu odpalamy połączenie dial up.. jeśli wszystko działa to możemy przejść do automatyzacji łączenia... http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=108578&view=findpost&p=914162 jeśli zaś nie.. oj to trzeba próbować do bólu :D Może następnym razem jak będę musiał to robić będę już wiedział "na pewno" co zrobić żeby od razu było dobrze ;)
[/quote]

  • 1 miesiąc później...
pilotka15
komentarz
komentarz

Tym razem ja odkopuje temat...

Oczywiście u mnie tez wystapily problemy :)
Wszystko najpierw ładnie sie wgrywa i instaluje, potem pojawia się informacja, że podłaczono i ..nic.
Internetu dalej nie ma.
Wświetla się niby że Internet ADSL podłączony, ale przy opcji "połączenie telefoniczne" znajduje się czerwony krzyżyk. Jak na niego klikam to wyskakuje błąd, że modem jest juz zajęty lub błędnie skonfigurowany.
Modem się ładnie świeci (obie diody na zielono), ten trójkącik na ekranie tez jest zielony, a internetu nie mam (wyskakuja mi strona, że pracuje w trybie offline). Co zrobić?

aaa dodam jeszcze , że próbowałam to istalowac pare razy i teraz mi numeruje połączenia telefoniczne - tzn wyświetla mi się niby do wyboru (ale to jest takie nieaktywne) połączenie telef. #2, #3, #4 #5 -- jak się tego pozbyć??

  • 1 miesiąc później...
mateo2558
komentarz
komentarz

Ja np mam LIVEBOX i mialem problem, ale jest latwe rozwiazanie, odpalasz plytke ktora masz normalnie do modemu lb. Ale sie nie da zainstalowac wiec klikasz otworz i plik setup wlasciwosci zgodnosc Vista SP2 i jedziemy, wszystko ladnie sie instaluje, i dziala. Sam tak mam i jest cacy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.