x-kom hosting

Kłopot z zasilaczem

Lithonius
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, mam takie pytanko. Dzisiaj odebrałem nowy zasilacz do kompa - Corsair CMPSU-1000HXEU - 1000W. Reszta sprzętu to:

płyta - evga nforce 680i sli;

proc - intel duo e7300 (2,66 ghz);

karta - 8800 gtx.

Zasilacz podłączyłem, odpaliłem kompa i wszystko chodzi ok. Ale pojawiła się dziwna rzecz, po zamknięciu systemu, gdy zatrzymują się wszystkie wentylatory z kompa dobiega pojedynczy krótki sygnał dźwiękowy - podobny jak przy włączaniu tylko że głośniejszy. Przy poprzednim zasilaczu (Tagan 700 W) czegoś takiego nie było, więc sądzę że źródłem tego dźwięku jest nowy zasilacz. Nie wiem, czy oznacza to że zasilacz jest walnięty, więc jeżeli macie jakąś opinię na ten temat do z góry dziękuję za jej zamieszczenie.

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

yyy...jak rozumiem kupiłeś ten zasilacz w promocji za 250 zł ? czy może chesz podłączyć dwie GTX295 ? czy może chcesz podłączyć jakąś lodówkę czy cztery inne kompy do tego zasilacza ? :E

odnoście "problemu". komputer się wyłącza po tym dźwięku ? coś się dzieje z kompem ? jakieś oznaki że coś jest nie tak ?

takie "tiknięcie" przy włączaniu powoduje płyta główna. zasilacz sam z siebie nie powien wydawać żadnych dźwięków po za szumem wentylatora oraz ewentualnym cichym "piszczeniem"

Lithonius
komentarz
komentarz

Nie, kom działa dobrze, w trakcie pracy nie dobiegają żadne nietypowe dźwięki ani zwisy. Chodzi o to, iż jak normalnie klikę w systemie wyłączenie kompa, to już po całkowitym zamknięciu systemu - czarny ekran monitora, w chwili gdy zatrzymują się wentylatory słychać ten dźwięk. Zaniepokoił to mnie, gdyż nie miałem wcześniej takiego przypadku ani z takim czymś się nie spotkałem.

Zasilacz nie był z promocji a kosztował trochę więcej.

djmakus
komentarz
komentarz

to się tak delikatnie zapytam:

po co Ci takie monstrum ? do tego co masz wystarczy 400W :E

co do "problemu". być może płyta sygnalizuje wyłączenie komputera (tak jak sygnalizuje włączenie)

Lithonius
komentarz
komentarz

Będę modernizował komp, a star zasilacz mógł by nie wystarczyć. Mam trochę kasy, więc postanowiłem zaszaleć. Ale masz racę, tego zasilacza i tak nie wykorzystam w 100%.

A, dzięki za zainteresowanie i poradę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.