x-kom hosting

Wszystko o Antec Three Hundred

Gość
utworzono
utworzono

Hej ! Przymierzam się do kupna owej obudowy i chciałbym wiedzieć wszystko o niej . Plusy , minusy i krótkie recenzje , możecie dawać jakieś linki do recenzji , choć sporo już czytałem .

Z góry Dziękuje !

Gość
komentarz
komentarz

+dużo miejsc na wentyle

+zasilacz na dole(choć to niekoniecznie plus, ale nie ważne)

+umiejscowienie przycisków i USB

+łatwy do zdjęcia panel

+wchodzą długie karty graficzne

+(dla mnie) brak udziwnień typu montaż bezśrubkowy, panele do napędów itd.

-słabe dołączone wentyle

-niezbyt oryginalny wygląd

-trudny do wciśnięcia reset

-blacha mogłaby być troszeczkę grubsza ;) (choć w sumie cena jest niska)

-brak 3,5cala

Gość
komentarz
komentarz
brak 3,5cala

chyba 2,5 cala , przecież 3,5 cale ma 3 .

Gość
komentarz
komentarz
chyba 2,5 cala , przecież 3,5 cale ma 3 .

5,25c*3. Przyznam, że trochę głupio napisałem, chodziło mi o zewnętrzne 3,5 na stację dyskietek itp. ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Miałem tą budę i po 2 tygodniach wymieniłem na obecną. O plusach już napisano i zostanie napisane pewnie więcej, więc przedstawię minusy:

- za krótkie kable od złącz USB i Audio - musiałem prowadzić je przez środek płyty głównej, nie dało rady ich schować za tacką na płytę (tu oczywiście sporo zależy od samej płyty)

- nierozłączalna wtyczka od diody Power (3 pinowa, z środkowym pinem pustym) - nie miałem możliwości podłączenia tej diody bez jej rozbierania

- dosyć głupi przycisk power

- tylko 3 zatoki na urządzenia 5,25'' (w kontekście np. dysków w SQD).

- brak podkładek antywibracyjnych dla dysków (co już jest np. w Antec 900).

- brak otworów na dole obudowy, w miejscu montażu zasilacza, co w przypadku zasilacza z wentylatorem 120mm, wymusza jego montaż "do góry nogami".

- no i największa jak dla mnie wada - głośne wentyle, nawet na LOW.

Recenzję tej budy (ale raczej w superlatywach), znajdziesz TUTAJ.

Gość
komentarz
komentarz

Uuuuuuu ... po wypowiedzi BlackRaven nie wiem czy go kupić . NO to co radzicie tak do 300 zł

Tylko nie mówcie CM Dominator - bez komentarza - nie podoba mi się - chyba ,że jest to najlepszy zakup

Co sądzicie o tej Obudowa Thermaltake V9 - VJ40001W2Z - czarna z akrylowym oknem

webber
komentarz
komentarz

Sam dzisiaj zamieniłbym swojego A300 na Dominatora właśnie - RC690 (590 nie byłbym w stanie wziąć chociażby ze względu na obrzydliwy wygląd). Nie ze względu na którąkolwiek z wymienionych tutaj wad (po dłuższym użytkowaniu moge śmiało stwierdzić, że większość z nich jest kompletnie nieistotna), a ze względu na brak możliwości lepszego ułożenia kabli.

P1000029.JPG

P1000023.JPG

P1000008.JPG

BlackRaven
komentarz
komentarz

po wypowiedzi BlackRaven nie wiem czy go kupić
Nie przesadzaj, to są drobnostki, pomimo których nadal to jest świetna obudowa. Gdyby nie głośne wentyle i mały wybór wentyli 140mm pewnie bym przy niej został.
Co sądzicie o tej Obudowa Thermaltake V9
Wygląda solidnie, są też otwory wentylacyjne na dole w miejscu na zasilacz, fajny design, jeśli nie przeraża Cie ten wielki wentyl na górze i reszta podświetlanych (bo mi się nie wydają zbyt ciche ;) ), to można brać.
Sam dzisiaj zamieniłbym swojego A300 na Dominatora właśnie - RC690 (590 nie byłbym w stanie wziąć chociażby ze względu na obrzydliwy wygląd)
Przecież wszystkie 3 obudowy (Antec, 590 i 690) są generalnie podobne. No ale cóż, o gustach się nie dyskutuje :P
ze względu na brak możliwości lepszego ułożenia kabli
Zauważ że masz trochę durnowato umieszczone złącze 24pin na płycie. Bez przedłużki się nie obejdzie. Pozatym wszystko psuje konieczność montowania zasilacza "wentylem do góry" - wtedy kable wychodzą ze złej strony. W ogóle z kablami w każdej obudowie jest masakra. Mnie szlag trafiał za każdym razem kiedy przychodziło mi w niej grzebać - dopóki nie wymieniłem zasilacza na modularny ;)
Gość
komentarz
komentarz

Na początku byłem bardzo przekonany do Dominatorka , ale po miesiąca patrzenia na fotkiw niecie , trochę mi zbrzydła ;) A jaka bude polecacie do 350 zł z dodatkowymi wentylkami ?

P.S. A czy takie cos NoisBlocker są ciche ?

Gość
komentarz
komentarz

Ja zaś mam Antosia i jakoś nie ma problemów w moim przypadku. Jest o wiele lepiej niż w przypadku Szefa Bravo, którego miałem jakiś czas. Przynajmniej w kwestiach termalnych. Być może po prostu ładnie się dopasował mi pod sprzęt i tyle.

Co sądzicie o tej Obudowa Thermaltake V9 - VJ40001W2Z - czarna z akrylowym oknem

Odradzam, niedługo (tj. po obronach ;) ) art na TF'ie o tej obudowie. Tyle śmiechu za 300zł dawno nie miałem :)

P.S. A czy takie cos NoisBlocker są ciche ?

Tak, ale przereklamowane. Kup sobie S-Flexy albo SlipStreamy - bardzo dobry CFM na 5V to ich największa zaleta. Ew. Zephyry.

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)

Posiadam Thermaltake V9 z oknem i powiem krótko - marzenie. :) Nigdy nie miałem obudowy tak dobrze wentylowanej więc nie mam też porównania z innymi. Ale jak mam być szczery to i tak nie zamieniłbym jej na nic innego z kilku powodów:

1) Wygląd, który mnie urzekł

2) Podświetlany wentyl - wiem, to można zrobić samemu ale tak czy siak bajer fajny

3) Skuteczne filtry przeciwkurzowe (choć to akurat większość nowoczesnych obudów ma)

4) Spore obniżenie temperatur podzespołów, dużą rolę odgrywa w tym duży wylotowy wiatrak u góry obudowy

5) Cisza - jak mam być szczery to po zamówieniu tej obudowy zacząłem zastanawiać się czy to była mądra decyzja, bo teoretycznie do obudów oryginalnie pakuje się wątpliwej jakości wentylatory i z reguły jest głośno ale... tu jest po prostu cisza, jak na to ile tych wentylatorów jest. Wcześniej pracowałem na komputerze z jednym wiatraczkiem wylotowym i pasywną kartą graficzną. Po zmianie na tą obudowę, jedyne co słyszę to wiatrak karty, a te w obudowie są dla mnie naprawdę mało wkurzające i nie czuję, żeby było ich więcej niż naprawdę jest :) (czasem tak jest, że w obudowie są dwa wentyle a głośne jak pięć ;) )

6) Montaż podzespołów bezproblemowy

7) Bardzo praktyczne miejsce na panel usb, w sytuacji gdy komputer trzymamy na ziemi.

Wady: problem z panelem przednim od dźwięku (dźwięk po prostu trzeszczy gdy podłączę słuchawki do panelu przedniego, dlatego włączone z tyłu - dlaczego? Nie wiem)

Ogólnie bardzo solidna obudowa, łatwa w ewentualnym czyszczeniu... wg mnie warto. :)

BlackRaven
komentarz
komentarz

A jaka bude polecacie do 350 zł z dodatkowymi wentylkami ?
Ja bym na Twoim miejscu został już przy Antec 300. Jeśli CoolerMaster nie wchodzi w grę, równie dobrej obudowy raczej w tej cenie nie znajdziesz (była jeszcze nieco lepsza NZXT Tempest, ale to chyba już nie ten przedział cenowy obecnie). W Antecu wentylatory możesz wymienić jeśli bedą dla Ciebie za głośne - 140mm możesz dać Silentium Zephyr 600rpm, 120mm jakieś Scythe, NoiseBlockery, Xthermale itp.
Gość
komentarz
komentarz

Jednak bardzo podoba mi się ten Thermaltake V9 z oknem . A może Antec 300 + dodatkowe wentylre (JAKIEŚ FAJNE , PODŚWIETLANE) .

Ten CM Dominator też nie jest taki zły ....

NIe wiem co zrobić doradzcie mi : Antec 300 , Thermaltake V9 , CM Domiś

djmakus
komentarz
komentarz

CM 690 + Slip Stream'y 500

a jak chcesz mieć jasno w budzie to sobie diodki kup bo nie hałasują :P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

DJMakus to będzie njlepsze rozwiązanie ;( Bo strasznie podoba mi się Thermaltake V9 Czarna z akrylowym oknem + jakiś wentyl 120 mm na przód podświetlany

Antec odpada : Thermaltake V9 Black z oknem + Antec TriCool 120 mm Red LED lub Obudowa Cooler Master RC-690 Edycja Specjalna - zielona z akrylowym oknem

djmakus
komentarz
komentarz

jak rozumiem obudowa będzie stała w miejscu monitora abyś mógł cały czas się na nią gapić ?

to tylko kawałek blachy i plastiku który ma spełniać swoje zadanie a przy okazji może "wyglądać" :P

to tak jak byś kupił zasilacz Tracera bo podoba Ci się ich znaczek (logo) :E

ja słyszałem negatywne opinie o budach Thermaltake'a

i jak chcesz koniecznie jakieś wentylki z oświetleniem do dokup sobie jakiś kontroler obrótów żebyś mógł je dać na minimum...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No to chyba wezme CM Dominator i jakieś wentylki . Tylko jakie ? Może Antec TriColor 120 mm Green LED

Ten Antec jest drogi 60 zł , chyba wezme dwa SilentiumPC Zephyr 140 - 8,9 dBA

Podobno bardzo ciche i dotego tanie , po 20 zł

Mephic
komentarz
komentarz

Makus: Co to były za negatywne opinie o tym Thermaltake V9? Chętnie się ustosunkuję :)

A co do budy - ja kupiłem ładną budę bo stoi na stole i wygląda efektownie. Równie dobrze można kupić podstawowego Cooler Mastera z serii 3xx i też będzie wydajny, ale jak komuś coś się podoba to też może to brać. ;) To jest trochę na tej zasadzie jak czemu ludzie kupują ładne samochody - przecież w aucie chodzi o to, żeby się przemieszczać z miejsca na miejsce ;)

djmakus
komentarz
komentarz
nie bierz tego Thermaltake V9 mam ją tylko ładnie wygląda cieńka blacha zapinki do bani nie trzymają i wbrew zasadą słaba wentylacja piekarnik
stopki od budy mają z pięć milimetrów więc zasilacz morduje się by zassać trochę powietrza a co dopiero jak postawisz na dywanie zasiłka ugotowana
w tej budzie są trzy wentyle dwa 120 i jeden 220 ale ten z przodu który świeci na czerwono wciąga powietrze do środka tylko że zanim jest blacha mocująca dyski więc chłodzi blachę i tym sposobem niema żadnego wiatraka który by tłoczył powietrze do środka musiałem wyciąć w plexi otwór i tam zamontować wentyl

ale żeby nie było tak źle to: http://www.hardwaresecrets.com/article/623

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)

Za przednim wentylem jest blacha poprzecinana tyloma otworami, że nie rozumiem co ten gość chciał przekazać.

Co do trzymania na dywanie - owszem, to jest nie dość, że ugotowanie zasilacza to jeszcze jego zabicie szybkie (ale kto trzyma kompa na dywanie?). Tak czy siak faktem jest, że jeśli chodzi o otwór na zasilacz to trzeba kompa trzymać na powierzchni gładkiej (stół, panele, parkiet, szafka)

Co do tego, że jest piekarnikiem to się zupełnie nie zgadzam, no ale może ktoś dostał gorszy egzemplarz - tego nie wiem.

Zapinki u mnie sprawdzają się świetnie ale na pewno nie nadają się do częstego montażu i demontażu podzespołów. Można jednak bez problemu przykręcić na śrubach, jak w innych obudowach.

Tak czy siak najbardziej mnie zaskoczyło, że u kogoś był piekarnik, bo u mnie jest naprawdę chłodno... :o

Blacha faktycznie dość cieńka i ma jedną wadę - jest pomimo faktu "cieńkości" (słowotwórstwo górą :P) mało elastyczna kiedy próbuje się ją na obudowę założyć ;)

Gość
komentarz
komentarz

Dobra to ja już się zdecydowałem na Domis9a z oknem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.