x-kom hosting

Nowy zasilacz do starego sprzętu

kaburax
utworzono
utworzono

Jest to mój pierwszy post, także witam wszystkich. Od jakiegoś czasy zasilacz zaczął wydawać z siebie dziwne dźwięki. Niedługo pewnie dokończy swój żywot, w końcu ma już swoje lata; staruszek się męczy, więc podjąłem decyzję o eutanazji. No i tutaj jest problem. Na zasilacz mogę wydać nie więcej jak 100 zł. Mój komp jest stary, z athlonem 1,8 ghz na pokładzie, więc dużo mocy nie potrzebuje. Pytanie jaki zasilacz mam wybrać. Trochę poszperałem w sieci i znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item638888508_orygin...350w_f_vat.html

I teraz pytania: Czy to dobry zasilacz? I jeśli tak, to czy podepnę go do mojej starej jak świat płyty głównej, Asrock K7S8X?

Wydający z siebie dziwne dźwięki staruszek wspomniany we wstępie to jakiś L&C.

Nocturn
komentarz
komentarz

Bardzo dobry zasilacz. Godny polecenia

Możesz także wziąć

ModeCom MC 350W lub Chieftec'a 350W, aczkolwiek uważam że nie ma to większego sensu z uwagi, że ten Fortron w zupełności wystarczy.

Tutaj podaję ci jeszcze link do sklepu gdzie sprzedają nówki, z 12 miesięczną gwarancją i bardzo dobrym okablowaniem

http://bachcomp.pl/2520,produkt,FORTRON-FS...N-AktivPFC.html

kaburax
komentarz
komentarz (edytowane)

Trochę poszperałem w sieci i rzeczywiście jest to podobno dobra zasiłka, którą ludzie podłączają nawet pod mocniejsze kompy.

Ale pytanie jest teraz takie: czy ja ten zasilacz podepnę pod mojego asrocka wymienionego w pierwszym poście?

Zjawa123
komentarz
komentarz

Tak, bez problemu.

cubEE18
komentarz
komentarz

tylko kable w fortronach są na styk, o długość mi chodzi, ja w jednym swoim fortronie musiałem przedłużki molex używać ale tam była tylko jedna gałąź molex więc Ty takiego problemu nie powinieneś mieć ;)

Mateusztbg
komentarz
komentarz

Z nowych np ten Chieftec, cichy i stabilny zasilacz, u mojego kolegi śmiga od ponad roku z e214023ghz,8800gs,2gbddr2.

Z używanych możesz szukać Fortronów/delt 350W

kaburax
komentarz
komentarz

Chyba kupię tego Fortrona... ale mam jeszcze dwa pytania.

Moja płyta wygląda mniej więcej tak:

http://www.delficom.gd.pl/K7S8X/1.jpg

Gdzie na tej płycie podłączyć wentylator od tego Fortrona? Mógłby ktoś zaznaczyć?

O co chodzi z tymi molexami, o których wspomniał cubEE18?

Zjawa123
komentarz
komentarz

Nie podłącza się wentylatora od zasilacza ;)

PaQre
komentarz
komentarz (edytowane)
Gdzie na tej płycie podłączyć wentylator od tego Fortrona? Mógłby ktoś zaznaczyć?

Wentylator jest już podpięty w zasilaczu.

O co chodzi z tymi molexami, o których wspomniał cubEE18?

Używa się go zazwyczaj do zasilania dysku twardego,napędu DVD.Tak w skrócie.cubEE18 chodziło o to,że miał za krótki kabel i przedłużył go kupując przedłużkę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.