x-kom hosting

Brak pliku NTLDR, brak możliwości wejścia do BIOS

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: naekana ,
naekana
utworzono
utworzono

Sytuacja wygląda tak:

1) Zmieniłam rozmiar ikonek zgodnie z instrukcją podaną tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.ph...71370cd7c54542f

2) Zrestartowałam komputer, żeby uzyskać efekt zmian

3) Teraz na ekranie laptopa wyświetla się komunikat:

brak pliku NTLDR

naciśnij Ctrl+Alt+Delete, aby zrestartować

4) Przeczytałam dokładnie wszystkie opisy dotyczące takiej sytuacji - niestety:

- kombinacja Ctrl+Alt+Delete jest zamkniętym kołem

- ani F8 ani delete przy restarcie systemu nic nie daje

- próba reinstalacji XP ( z orginalnej płytki dołączonej przez ASUS-a) nic nie daje, bo

system nie wykrywa CD-ROM-u

- włączanie i wyłączanie kompa nic nie zmienia

Wiem, że w takiej sytuacji trzeba wejść do BIOS-a i ustawić run z CD-ROM-u, ale JAK TU WEJŚĆ DO BIOS-A :niewiedza: :niewiedza: :niewiedza:

Gość
komentarz
komentarz

Wciskając zaraz po dźwięku pip (albo po mignięciu wszystkich diód świecących na klawiaturze) klawisze Del, F2 lub F10

naekana
komentarz
komentarz

Ok, jestem w BIOs-ie. Zadziałał klawisz F2.

Próbuje zastosować się do różnych znalezionych instrukcji, ale trochę się boję, bo są rozbieżne. Jedni piszą, żeby reinstalować XP, inni że to jest całkowicie zbędne.

Znajdzie się jakaś dobra dusza, która przeprowadzi mnie od początku (jak zachować się w BIOS-ie) do końca przez ten proces? Nie chciałabym narozrabiać jeszcze bardziej... ;)

Gość
komentarz
komentarz

W biose musisz ustawić tylko, jakie urządzenie ma być użyte jako pierwsze do startu systemu. A potem postępować według tego: http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=581

naekana
komentarz
komentarz

Próbuje ustawić w BIOS-ie, ale nie ma żadnej zmiany. Może robię coś nie tak:

Boot>>CD/DVD Drives>>F10 (Save & Exit)

Gość
komentarz
komentarz

Robisz tak, jak powinnaś. A ta płytka z windowsem jest oryginalna?

naekana
komentarz
komentarz

Tak jak napisałam wyżej - dołączona razem z laptopem przez Asusa. Właściwie XP jest na dwóch płytach. Próbowałam z pierwszą.

edit: Ok, udało się - odpalił płytkę. Tylko, że dalej mi pisze, że w wyniku reinstalacji stracę wszystkie dane:/ Czy jest jakiś sposób przywrócenia XP bez utraty danych?

dar55
komentarz
komentarz

tutaj masz to co ci potrzebne http://tinyempire.com/notes/ntldrismissing.htm, poza tym warto mieć płytki typu hirrens , radstarter itp, tam jest coś takiego jak fix ntldr

Przemek
komentarz
komentarz
Czy jest jakiś sposób przywrócenia XP bez utraty danych?

Skoro dostalas XP a lapkiem i to na 2 plytach to do mniemam ze to jest Recovery a nimi sie nie da naprawic.

Najlepszym wyjsiem w tej sytuacji jest pozyczenie od innej osoby systemu w takiej samej wersji i podczas naprawiania uzycie wlasnego klucza produktu.

  • Rekomendowana odpowiedź
naekana
komentarz
komentarz

Laptop jednak żyje :D ale niestety nie obyło się bez formatu...

dar 55: przestudiowałam ten link i zrobiłam dokładnie tak, jak jest napisane, ale pomimo ustawień w biosie, system w ogóle nie czytał płytki z plikiem fixntldr.iso. Myślę, że jest tu pewna nieścisłość - każą ściągać program odbsługujący image iso i rzeczywiście na innym kompie plik sie otwiera, ale jak ma sie otworzyć na zdechłym laptopie, który w dodatku nigdy nie miał instalowanego tego programu ???

przemek: laptopa uzdrowiłam właśnie dzięki Recovery (z mojej strony to była desperacja, ale zadziałało;)

Anyway, dzięki chłopaki :padam: :buziak:

Byłam bliska oddania kompa na pastwę panów z serwisu... A tu przecież sesja za pasem:/

Przemek
komentarz
komentarz
każą ściągać program odbsługujący image iso i rzeczywiście na innym kompie plik sie otwiera, ale jak ma sie otworzyć na zdechłym laptopie, który w dodatku nigdy nie miał instalowanego tego programu ? ??

Mialas nagrac zawartosc pliku ISO na plyte a nie sam plik ;)

przemek: laptopa uzdrowiłam właśnie dzięki Recovery (z mojej strony to była desperacja, ale zadziałało;)

Nie zrozumialas mnie bo nie wiedzialas dokladnie o co chodzi ;)

czarownik2
komentarz
komentarz

Jako ciekawostke dodam że asus na jednej z płyt dostarczonych z notbookiem zainstalował wersje windowsa xp LIVE CD specjalie dedykowanego dla tego modelu własnie zostałem mile zaskoczony jak sie o tym dowiedziałem bo przy instalacji sterów musiałem uruchomic ponownie kompa i miłem ninną windę niż moja to była to własnie winda z płyty. Wieć bezproblemu po awarii windy mozna odzyskac dane. :)

pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.