x-kom hosting

Play Station 3 vs. Xbox 360 Elite

b4rt3k007
utworzono
utworzono

Mam dylemat. Otóż zamierzam w niedalekiej przyszłości (wakacje) zakupić konsolę do gier. I teraz pytanie: co wybrać? ps3 czy najnowszą wersję xboxa360. Ceny są bardzo porównywalne. Proszę o uzasadnienie swojego wyboru. Liczę na wyczerpujące odpowiedzi!

Dodam że posiadam telewizor o standardowej rozdzielczości.

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)

Jedni powiedzą PS3 inni Xbox 360. Obie konsole są dobrym wyborem.

Ja przed takim stałem rok temu - wtedy wybrałem Xboxa bo przemawiały za nim:

1) znacznie niższa cena

2) Ciekawsze w mojej opinii gry

3) Większość gier, które wychodzą na obie konsole jest wydawanych wcześniej na Xboxa bo proces tworzenia gry jest szybszy i łatwiejszy

4) Układ graficzny Xboxa 360 jest wydajniejszy od tego montowanego w PS3. Widać to zarówno gołym okiem jak i na papierze.

5) Xbox Live - wg mnie prawdziwy but wymierzony w twarz PS3. W Polsce jak zwykle niedoceniony bo Microsoft Polska dało ciała, ale da się to obejść.

6) Moim zdaniem lepszy i bardziej ergonomiczny pad

To były argumenty którymi ja się pokierowałem

Ale PS3 też ma zalety:

1) Blu-ray

2) Jest cichszy

3) Sama konsola wygląda znacznie lepiej

4) Jeśli szukasz czegoś nie tylko do gier ale i do filmów jest lepszym wyborem (patrz punkt 1)

I pewnie znajdzie się jeszcze parę argumentów. Nie wiem jak wyglądają obecne wersje sprzętu, ale jak czasem przechodzę w sklepie koło konsol podpiętych do telewizorów to dalej gry na x-a wyglądają po prostu ładniej. Na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia jak jest z cenami i z dostępnością gier, bo nie przyglądam się półkom z grami na PS3.

Nie wiem co wybrałbym dziś, ale z Xboxa jestem bardzo zadowolony.

Michu90
komentarz
komentarz

Osobiście wybrał bym xbox'a. Dlaczego? Przemawia za mną bardziej cena tej konsoli :)

b4rt3k007
komentarz
komentarz (edytowane)

Szczerze mówiąc z ps3 blueray za bardzo mi się nie przyda bo nie mam HDTV tylko standard. Na cichej pracy konsoli też mi nie zależy. Design mi wisi... A cena to jednak X360 jest tańszy. No i gry też tańsze.

Jednak wiele słyszałem dobrych opinii o ps3, że to konsola na 10 lat... że zaskakuje wydajnością w dzisiejszych czasach i że jest bardzo zaawansowana technologicznie. Co o tym sądzicie?

RSK1990
komentarz
komentarz

Znaczy, że PS3 ma 10 lat hehe fajnie by było :D Sama konsola od wydania pierwszego PSX w Japonii ma już 15lat marka markom ja byłem zawsze fanem konsolek Sony miałem i ps1 i ps2(boże ona wtedy mnie prawie 1600zł kosztowała:/) a ps3 nie mam brak kasy chociaż TV do niego posiadam odpowiedni.

Co do konsol to Xbox też by był wg mnie lepszym wyborem ale i tak bym kupił maszynkę od Sony.

Na X masz GoW i GoW2 obowiązkowe tytuły hehe.

Ale na PS3 jest moje ulubione Gran Turismo i Tekken i dla tego ja wole "chlebak".

Mephic
komentarz
komentarz

Ogólnie popatrz na gry, w szczególności exclusivy. Jeśli zależy Ci bardzo na tych na PS3 to bierz PS3 a jeśli nie, to jednak chyba Xboxa. :)

Lisciu156
komentarz
komentarz

Ja bym był bardziej za PS3, dlaczego ? otóż miałem ps one, teraz 2, i jestem przyzwyczajony do tych konsol. W dodatku (wg. mnie) Xbox mniej wydajny. Przekonuje mnie jedynie w nim wygląd.

Gość
komentarz
komentarz

PS3 jest nie tylko do gier, ma też blueray'a, i ładniej się prezentuje. Osobiście ta konsola do mnie bardziej przemawia :)

pawePL
komentarz
komentarz

polecam ja xbox 360 ponieważ jest tańszy i gry również. Później będziesz mógł dokupić blu-ray do xboxa jeśli będziesz chciał filmy oglądać :) Ale do wakacji jeszcze może się zmienić. Ps3 ma GT5 i będzie miała God of war 3 ehhh szkoda że na kompa tego nie ma ;/ choć wydaje mi się ze xbox ma więcej gier. Ale ma wadę może się zepsuć po miesiącu albo wcale ale ma gwarancje na 3lata na RoD wiec nie ma co się martwic :) A i możesz kopić teraz wersje arcade (bez dysku) a później dokupić dysk :) chyba ze masz pieniądze na Elite . Jeszcze raz polecam xboxa 360 :)

b4rt3k007
komentarz
komentarz

A w takim razie czym różnią się wersje Elite; Premium i Arcade? tylko wyglądem i dyskiem?

Mephic
komentarz
komentarz

XBOX Arcade: Konsola, bezprzewodowy PAD, Karta pamięci 256 MB, Standardowy kabel AV Composite i port HDMI

Xbox Premium: To samo co w Arcade (bez karty pamięci) + twardy dysk 20 GB, Component, Headset

Xbox Elite: To samo co Premium + konsola jest czarna, dysk 120 GB (zamiast 20 GB), kabel HDMI

Tak było kiedyś i teraz chyba też. ;)

Zetron
komentarz
komentarz

Jak możecie mówić, że x-klocek jest tańszy skoro elite kosztuje prawie tyle samo?

Ja brał bym PS3 ! ; )

Mis776
komentarz
komentarz

Obie konsole są w podobnej cenie, a jedynym minusem PS3 jest jej cena więc lepiej brać ją :P PS3 to mniej problemów, więcej lepszych gier, blueray, bezgłośna praca i olbrzymie możliwości :)

Gość
komentarz
komentarz
Xbox Premium: To samo co w Arcade (bez karty pamięci) + twardy dysk 20 GB, Component, Headset

W wersjach produkowanych od kilku miesięcy jest dysk 60GB i wejście HDMI (a tu tego nie ma)

Gość
komentarz
komentarz
Obie konsole są w podobnej cenie, a jedynym minusem PS3 jest jej cena więc lepiej brać ją :P PS3 to mniej problemów, więcej lepszych gier, blueray, bezgłośna praca i olbrzymie możliwości :)

Co masz na myśli mówiąc o ogromnych morzliwościach i... ,, WIĘCEJ LEPSZYCH GIER''? a Forza ? A GOW ? i wiele innych?.

Mis776
komentarz
komentarz
Co masz na myśli mówiąc o ogromnych morzliwościach i... ,, WIĘCEJ LEPSZYCH GIER''? a Forza ? A GOW ? i wiele innych?.

Słyszałeś o tym, że nawet hakerzy korzystają z PS3 i jego 8 rdzeniowego proca by łamac hasła??? A co do gier to na Ps są odpowiedniki tego co podałeś i jak pisałem sa o wiele lepsze....

Dodatkowo an PS3 jest kilkanascie razy wiecej exclusivów :P Xbox ma tylko GoWa, Forze i Halo (niedługo kazda z tych gier będzie miała po 10 części) i to tyle dobrych exclusivów na Xa..

Gość
komentarz
komentarz

A na PS3 jakie sa Exklusivy ...

Mis776
komentarz
komentarz
A na PS3 jakie sa Exklusivy ...

np. Lair, Heavenly Sword, LBP, Metal Gear Solid 4, Warhawk i wiele, wiel innych :P

Fanom Xa polecam filmik:

qba007
komentarz
komentarz

gdybym mial kase to zainwestowalbym w ps3:p

Yamasaki1994
komentarz
komentarz

A ja powiem żebyś brał PS3

bo jak ma ci na długo wystarczyć to wystarczy na długo xD bo ma np. Blueray

Mało awaryjna

A XBOX 360 za niedługo nie pociągnie takich gier jak na PS3 przez co będzie miał mniej gier

I PS3 będzie górą nad Xklockiem

TAKA MOJA "TEZA"

Mephic
komentarz
komentarz

PS3 - lepszy procesor, niestety niewykorzystywany przez gry, bo gry wydawane na PS3 ciągle nie są tak zoptymalizowane, żeby go w pełni wykorzystać

Xbox - wydajniejszy układ graficzny, co widać przy porównaniu grafik z tych samych gier na obu konsolach

Co do gier - co kto woli.

IMO póki co Xbox.

Mis776
komentarz
komentarz
IMO póki co Xbox.

Jednak to PS3 bedzie ostatecznie górą :)

Mephic
komentarz
komentarz
Jednak to PS3 bedzie ostatecznie górą :)

Zgadza się, potencjał ma większy (choć moim zdaniem tylko procesor, bo układ graficzny niekoniecznie).

Wg mnie, jeśli Microsoft nie zmieni procka na bardziej wydajny w X360, to ewentualne Play Station 4, które pewnie dostanie lepsze GPU i po doświadczeniach z PS3 dopracują proces tworzenia gier rozjedzie go niczym 18-kołowiec przerażone Bambi.

I nie mówię, że to źle bo fanboyem X-a nie jestem. To nawet dobrze, bo taka konkurencja mobilizuje twórców co jest dla graczy po prostu... dobre :) Dlatego czy PS3 czy PS4 czy X360 czy Xniewiemile -> jeśli tylko będą przyjemne w odbiorze i będą na nie wydawane dobre gry, to nieważne która konsola będzie lepsza, bo będziemy mieć przynajmniej wybór i radochę. :)

Gość
komentarz
komentarz

Polecam PS3, sam posiadam tą konsole.

Dlaczego? Zero awaryjny niż ten cholerny x360.

W ogóle to miałem też x360 i grałem w GTA4.

Na PS3 też mam GTA4. I co powiem? PS3 lepsze efekty wydaje niż ten x360.

Aha bym zapomniał, x360 się grzeje bardziej niż PS3.

I dlatego te awarie. Z tego co pamiętam GTA4 po paru miesiącach mi już przycinało :/ na x360.

kajzer
komentarz
komentarz
W ogóle to miałem też x360 i grałem w GTA4.

Na PS3 też mam GTA4. I co powiem? PS3 lepsze efekty wydaje niż ten x360.

akurat w wypadku tej gry moim zdaniem trzeba przyznać wyższość X-Boxa. gra działa płynniej, nie przycina. na PS3 niestety zdarza się to dość często (uprzedzę pytania - grałem na obu konsolach).

Aha bym zapomniał, x360 się grzeje bardziej niż PS3.

I dlatego te awarie.

to raczej się tyczy tylko i wyłącznie starszych konsol.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.