x-kom hosting

Sprawdzanie procesu

airdamien23
utworzono
utworzono (edytowane)

Szukam programu który pokaże mi jaka aplikacja obciąża mój procesor czasem mam 2, 4, 5% a nawet 22% ale jaka aplikacja za to odpowiada to nie mam pojęcia. Wyłączam wszystkie programy: antywirus, winampa, photoshopa itd... w "Menedżer zadań Windows" wszystkie procesy użytkownika i nadal pokazuje mi 22% - 25%.

Proszę o pomoc

Edytowane przez airdamien23

Psycholandia
komentarz
komentarz

A menadżerem zadań nie możesz? Wciśnij alt+del+delete i zobacz w tabelce.

airdamien23
komentarz
komentarz
A menadżerem zadań nie możesz? Wciśnij alt+del+delete i zobacz w tabelce.

chyba alt+ctrl+delete ?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Tak, tak - pomyliło mi się.

airdamien23
komentarz
komentarz
Tak, tak - pomyliło mi się.

w Tabelce CPU pokazuje mi aż 80 % "proces bezczynności systemu" mogę wyłączyć to ? co to takiego ?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Ale który to proces dokładnie, daj zrzut może, tylko rozszerz tabelkę, żeby wszystko było widać dokładnie.

Qniooo
komentarz
komentarz

"Proces bezczynnościowy" nie jest faktycznie procesem, pokazuje w % ile jest wolnej mocy procka.

Jak sama nazwa wskazuje "bezczynnościowy" ;)

airdamien23
komentarz
komentarz

Więc co mam zrobić ? Pokazuje mi teraz 21, 23, 25, 31 % wykorzystanego procka.

Proszę o pomoc

leonardofree
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstaluj sobie Process Explorer i tam będziesz wszystko widział i co zużywa procesor. A w zwykłym menedżerze zadań w zakładce - procesy- nic nie widać ?

To zupełnie normalne że ok. 80 % to proces bezczynności czyli tyle masz wolnego procesora. I normalne że 15-25 ? % (w zależności od szybkośći procesora) może ci zużywać sam System więc w czym problem ?

Edytowane przez leonardofree
airdamien23
komentarz
komentarz
Zainstaluj sobie Process Explorer i tam będziesz wszystko widział i co zużywa procesor. A w zwykłym menedżerze zadań w zakładce - procesy- nic nie widać ?

To zupełnie normalne że ok. 80 % to proces bezczynności czyli tyle masz wolnego procesora. I normalne że 15-25 ? % (w zależności od szybkośći procesora) może ci zużywać sam System więc w czym problem ?

Co mam sobie zainstalować ?

Proszę o dokładne wyjaśnienie.

leonardofree
komentarz
komentarz (edytowane)
Co mam sobie zainstalować ?

Proszę o dokładne wyjaśnienie.

Zanim zainstalujesz PROCESS EXPLORER powiedz najpierw czy w menedżerze zadań te 20 % nie zżera ci czasem SYSTEM jeśli tak to nic nie musisz instalować bo to normalne w xp.

Jesli nie wiesz gdzie to jest to tłumaczę. Prawy przycisk na pasku zadań - ten pasek na dole (w xp) masz tam menedżer zadań. Wchodzisz w niego masz zakładkę procesy, klikasz. Masz listę kilkudziesięciu procesów, patrzysz na kolumnę cpu i szukasz nazwy System. Patrzysz ile cpu zuzywa system.

Prościej wytłumaczyć nie umiem chyba ;)

Edytowane przez leonardofree
  • 2 tygodnie później...
Katastrofa
komentarz
komentarz
Zainstaluj sobie Process Explorer i tam będziesz wszystko widział i co zużywa procesor. A w zwykłym menedżerze zadań w zakładce - procesy- nic nie widać ?

To zupełnie normalne że ok. 80 % to proces bezczynności czyli tyle masz wolnego procesora. I normalne że 15-25 ? % (w zależności od szybkośći procesora) może ci zużywać sam System więc w czym problem ?

dokładnie - ten program pokaże ci wszystko :)

bardzo fajny program - polecam

:)

//Kolejny offtop

//Dostajesz warna

//Kapiszon

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.