x-kom hosting

Jak robić obraz płyty i jakim programem???

marcin10_19
utworzono
utworzono

Witam.

Chciałbym sie zapytać jakim programem jest najlepiej robić obraz płyty i w ogóle jak to zrobić?? Da się nero?? Prosił bym o podanie dobrego programu i sposobu robienia tego, ponieważ mam pare takich płyt z których chcę zrobić obraz płyty. Proszę o pomoc.

Przemek
komentarz
komentarz

Paragon CD Emulator

W Nero tez jest taka mozliwosc.

Kompilujesz zestaw plikow i zamiast nagrywarki ustawiasz Image Recorder.

Nestepnie w okienku ustawiasz rozszerzenie dla pliku *.iso

Gość
komentarz
komentarz

marcin10_19, A masz oryginalną płytkę czy coś innego?

marcin10_19
komentarz
komentarz

No mam ale chciałbym sie ogólnie nauczyć robić obrazy płyty bo nie umie.

Przemek
komentarz
komentarz
No mam ale chciałbym sie ogólnie nauczyć robić obrazy płyty bo nie umie.

To juz masz pelno podpowiedzi.

Probowales ktoras wykorzystac ?

Gość
komentarz
komentarz

marcin10_19, Widzisz, to nie jest takie proste. Większość płytek jest zabezpieczona przed kopiowaniem, większość licencji pozwala na jedną kopię zapasową produktu, ale duża część z nich za kopię programu traktuje produkt zainstalowany na dysku. Dlatego niestety nie opiszemy tutaj sposobu na łamanie zabezpieczeń płyt CD lub DVD, bo może to być niezgodne z prawem. A normalna kopię czyli IMG dysku cd/dvd możesz zrobić programem Nero. Najprościej w Nero zapuścić kopiowanie płytki (kopia cd/dvd) i przy komunikacie o włożenie czystej płytki, wejść na hdd i skopiować utworzony plik w inne miejsce, a potem kliknąć przycisk anuluj, co spowoduje wykasowanie obrazu przygotowanej płyty. Twoja kopia zostanie nienaruszona.

Przemek
komentarz
komentarz
Najprościej w Nero zapuścić kopiowanie płytki (kopia cd/dvd) i przy komunikacie o włożenie czystej płytki, wejść na hdd i skopiować utworzony plik w inne miejsce, a potem kliknąć przycisk anuluj, co spowoduje wykasowanie obrazu przygotowanej płyty. Twoja kopia zostanie nienaruszona.

Innym sposobem jest wybranie Image Recorder jako napedu docelowego.

Majkelk
komentarz
komentarz
marcin10_19,Większość płytek jest zabezpieczona przed kopiowaniem, większość licencji pozwala na jedną kopię zapasową produktu, ale duża część z nich za kopię programu traktuje produkt zainstalowany na dysku. Dlatego niestety nie opiszemy tutaj sposobu na łamanie zabezpieczeń płyt CD lub DVD, bo może to być niezgodne z prawem..

Z tego co kiedyś czytałem w jakiejś gazecie to nawet jeśli licencja zezwala na jedną tylko kopię, to i tak można ich robić więcej. Jeśli jesteś właścicielem CD/DVD, to masz prawo wyłącznie dla siebie (nie udostępniając innym) tworzyć kopie bezpieczeństwa.

Gość
komentarz
komentarz

Majkelk, To przeczytaj licencję na Windows, a zapewniam Cię, że Mocrosoft za Jedną kopię uważa instalację programu na dysku twardym komputera.

Majkelk
komentarz
komentarz

Puciek dam sobie głowę uciąć, że jeśli zrobiłbyś sobie kopie Windy i Microsoft podałby Cię do sądu (polskiego), to sprawa jest wygrana dla Ciebie! Masz prawo zrobić kopię bezpieczeństwo bez względu na licencję, z obawy przed mechanicznym uszkodzeniem płyty.

Gość
komentarz
komentarz

Majkelk, A ja dam głowę uciąć, że w licencji jest inaczej. Microsoft przez kopię zapasową rozumie instalacje windowsa na dysku twardym! Na 100% bo miałem z nimi juzżnie raz do czynienia, a jakby przyszło do rozprawy, to byś się nie wypłacił, a Microsoft i tak by wygrał!

Majkelk
komentarz
komentarz

nie chciałbym ciągnąć tej dyskusji w nieskończoność. Polskie prawo jest dosyć nieprecyzyjne w tej kwestii, jednak puciekproszę Cię zapoznaj się z tą stronką:

http://www.prawnik.net.pl/pwi/kopiazapasowa.htm

Gość
komentarz
komentarz

Majkelk, Wiesz, że ten, kto ma więcej kasy, zawsze w sądzie wygrywa? Ja nie będę ryzykować za marne 320zł. A takie rozprawy sądowe zawsze kończą się zwycięstwem bogatszego, bo oprócz kopi systemu na własny użytek, zawsze znajdą na kompie coś nielegalnego, co będzie świadczyło na Twoją niekorzyść. Dyskusję uważam za wyczerpaną. Ocenę legalności zostawiam samym użytkownikom!

Majkelk
komentarz
komentarz

Nie zawsze tak jest, że kto ma więcej kasy ten wygrywa w sądzie, ale PRZEWAŻNIE tak niestety jest... Nie zamierzałem wchodzić w jakieś dyskusje i spory o legalność. Chodzi mi tylko o to, że jeżeli masz oryginał - jesteś ok. Możesz go wyrzucić przez okno, albo mieć dla siebie. Zapłaciłeś? Jest Twój, rób z nim co chcesz :P Tylko nie łam praw autorskich, a reszta jest dozwolona.

koko
komentarz
komentarz
Majkelk, To przeczytaj licencję na Windows, a zapewniam Cię, że Mocrosoft za Jedną kopię uważa instalację programu na dysku twardym komputera.

Mój ojczulek wkroczył w XXI wiek i nie dawno zkupił "laptoka". System miał zainstalowany , nie dostał płyty, a w instrukcji napisali żeby zrobił kopię systemu na płytę.

Gość
komentarz
komentarz

koko, Bo nie dostał płytki CD! Więc pierwszą kopią jest zainstalowany Windows, a oryginałem, instalka Windowsa na HDD. i nic więcej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.