x-kom hosting

[Rozwiązany][PHP]Odnośnik do tekstu.

Krzysiek6
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Chciałbym zrobić dwa okienka [takie jak jest na stronach, nick i hasło do zalogowania].

Zamiast nick i hasło ma być numer telefonu i nick.

Chce żeby po wpisaniu tych danych i kliknięciu OK te dane zapisywały mi się do plik .txt.

Wie ktoś jak to zrobić ? Chodzi mi o HTMLa.

Niżej dodaje kod, mam już te okienka, ale nie wiem, jak zrobić żeby te dane były zapisywane do pliku.

<html>

<head>

<title>Logowanie</title>

<style type="text/css" media="all">

label {

display: block;

float: left;

width: 150px;

}

input {

display: block;

float: left;

}

p {

clear: left;

}

</style>

</head>

<body>

<form action="http://twojadomena/login/check" method="post">

<p><label>Nazwa użytkownika:</label><input type="text" name="uname"/></p>

<p><label>Hasło:</label><input type="password" name="password"/></p>

<p><input type="submit" value="WejdĽ"/></p>

</form>

</body>

</html>

benkowik
komentarz
komentarz

Ja bym to zrobił za pomocą PHP. Dokładnie masz tutaj opisane:

http://www.kess.snug.pl/?sid=10&pid=19

Musisz za pomocą skryptu pobrać dane z dwóch pól i wsadzić je w zmienne a następnie zapisać.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Jak mam je pobrać za pomocą skryptu ? Zawsze jak zapisuje coś w .php to w przeglądarce mam puste okno..

Mógłbyś mi skopiować to do notatnika i zapisać tak jak powinno być ?

benkowik
komentarz
komentarz

Robisz plik z rozszerzeniem *.php

Dajesz taki kod (oczywiście pola sobie przerób we własnym zakresie):

<?php$pole1 = trim($_POST['pole1']);$pole2 = trim($_POST['pole2']);if(empty($pole1) and empty($pole2)) {echo '<form action="" method="post"><input type="text" name="pole1" style="width: 200px;" /><br /><input type="text" name="pole2" style="width: 200px; /"><br /><input type="submit" value="Zapisz" /></form>';}else {	$dane = $pole1."`".$pole2."\n";	$file = "baza.txt";	$fp = fopen($file, "a");	flock($fp, 2);	fwrite($fp, $dane);	flock($fp, 3);	fclose($fp);}?>

Jeśli plik PHP odpalasz normalnie, czyli bez żadnego serwera, to nigdy nie ujrzysz wyniku działania tego języka, ponieważ jest on wykonywany po stronie serwera. Zaopatrzyć musisz się w jakiś serwer np. yoyo.pl (czyli hosting, widoczny w internecie) lub serwer apacha (zainstalowany na komputerze, działa wtedy kiedy Ty tego chcesz).

Dla próby możesz zrobić serwer na podstawie pakietu Krasnal.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

czyli tak, to do notatnika, zapisuje z rozszerzeniem .php. wrzucam na hosting, mam na .prv.pl . muszę zrobić także plik baza.txt. tak ?

benkowik
komentarz
komentarz

Nie, sam się utworzy przy pierwszym zapisie.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

A da radę jakoś zrobić, żeby zamiast pokazywania kodu były gwiazdki ?

benkowik
komentarz
komentarz

Chodzi Ci o metodę uzyskiwania kodu za pomocą przeglądarki Pokaż źródło kodu?

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Kod z sms, tak jak masz na forum jak wpiszesz hasło, to wygląda tak *******. o to mi chodzi.

benkowik
komentarz
komentarz

A to musisz zamiast type="text" użyć type="password".

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Zrobiłem, pięknie działa, ale coś jest nie tak, z nazwami, zobacz sam stronatestowa

benkowik
komentarz
komentarz

No to ładnie. Sposobem zapisu tekstu kontroluje ta linijka:

$dane = $pole1."`".$pole2."\n";

\n - ilość "enterów" :)

Edit:

Do nazwy name nie używaj polskich znaków, tak samo jak nie powinno się używać nazwy plików np. nowości.html :)

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Ale nie ma nazw, coś jest nie tak z name.

benkowik
komentarz
komentarz

Tak jak napisałem, polskie litery usuń i w PHP oczywiście zmień na te nazwy własne.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Jest tak i nie ma nazw.

<?php$pole1 = trim($_POST['pole1']);$pole2 = trim($_POST['pole2']);if(empty($pole1) and empty($pole2)) {echo '<form action="" method="post"><input type="text" name="Numer Telefonu" style="width: 200px;" /><br /><input type="password" name="Kod dostepu" style="width: 200px;" /"><br /><input type="submit" value="Zapis" /></form>';}else {	$dane = $HaSLO."`".$pole2."\n";	$file = "baza.txt";	$fp = fopen($file, "a");	flock($fp, 2);	fwrite($fp, $dane);	flock($fp, 3);	fclose($fp);}?>
benkowik
komentarz
komentarz
<?php$pole1 = trim($_POST['numer']);$pole2 = trim($_POST['kod']);if(empty($pole1) and empty($pole2)) {echo '<form action="" method="post"><input type="text" name="numer" style="width: 200px;" /><br /><input type="password" name="kod" style="width: 200px;" /"><br /><input type="submit" value="Zapis" /></form>';}else {	$dane = $HaSLO."`".$pole2."\n";	$file = "baza.txt";	$fp = fopen($file, "a");	flock($fp, 2);	fwrite($fp, $dane);	flock($fp, 3);	fclose($fp);}?>
Krzysiek6
komentarz
komentarz

dalej coś jest nie tak, skopiowałem Twój kod i to samo.. klik

benkowik
komentarz
komentarz
<?php$pole1 = trim($_POST['numer']);$pole2 = trim($_POST['kod']);if(empty($pole1) and empty($pole2)) {echo '<form action="" method="post"><input type="text" name="numer" style="width: 200px;" /><br /><input type="password" name="kod" style="width: 200px; /"><br /><input type="submit" value="Zapisz" /></form>';}else {	$dane = $pole1."`".$pole2."\n";	$file = "baza.txt";	$fp = fopen($file, "a");	flock($fp, 2);	fwrite($fp, $dane);	flock($fp, 3);	fclose($fp);}?>
Krzysiek6
komentarz
komentarz

już nie mam pomysłu, dalej nie ma nazw.

benkowik
komentarz
komentarz

Ale o jakie dokładnie nazwy Ci chodzi?

Co chcesz uzyskać?

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Żeby przed okienkiem do wpisania kodu był napis kod. ; )

benkowik
komentarz
komentarz
<?php$pole1 = trim($_POST['numer']);$pole2 = trim($_POST['kod']);if(empty($pole1) and empty($pole2)) {echo '<form action="" method="post"><b>Numer telefonu:<br></b><input type="text" name="numer" style="width: 200px;" /><br /><br><b>Kod sms:</b><br><input type="text" name="kod" style="width: 200px; /"><br /><br><input type="submit" value="Zapisz" /></form>';}else {	$dane = $pole1."`".$pole2."\n";	$file = "baza.txt";	$fp = fopen($file, "a");	flock($fp, 2);	fwrite($fp, $dane);	flock($fp, 3);	fclose($fp);}?>
Krzysiek6
komentarz
komentarz

Dziękuje Ci za pomoc, ogromny plusior dla Ciebie, pozdrawiam ; )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.