x-kom hosting

Wysoka temperatura wyłącza mi mojego laptopa

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: kowboj1 ,
kowboj1
utworzono
utworzono

posiadam laptop HP zd8205us (P4; 2,8GHz; 512ram) .. o jakiegos czasu

latop zaczol mi sie wylaczac jak tylko zaczelem grac a teraz to juz nawet jak latam sobie po internecie .. sprawdzilem temperature i CPU w tej chwili mam 70 stopni a plyty 40 (odczyt temp z programu EVEREST). Od momentu zakupu kompa (1,5 roku) uzywam tez specjalnej podkladki podlczanej do USB kompa ktorej zadaniem jest dobra cyrkulacja powietrza pod kompem ale to juz nic nie daje... Prosze o pomoc !! co zrobic zeby zlikwidowac problem wylaczania sie kompa ..Czy nalezy go rozkrecic i przdmuchac z kurzu? a moze format zrobic?? Czy trzeba zastosowac jakies programy do obnizenia temperatury ... Prosze o jakies wskazówki !!!

swidruxxx
komentarz
komentarz

no niestety przydało by sie go wyczyścić dobrze od środka bo żaden program ci temp nie obniży

Przemek
komentarz
komentarz
no niestety przydało by sie go wyczyścić dobrze od środka bo żaden program ci temp nie obniży

Chyba ze masz jeszcze gwarancje to wtedy oddaj go do serwisu.

Gość
komentarz
komentarz

Ale w laptopach taka temperatura latem przy +20-30 stopni, to powszechne zjawisko.

tazman
komentarz
komentarz

Istnieją specjalne zestawy chłodzące do laptopów,np podkladki chłodzące.

Na realitynet.pl jest test podkładek chłodzących

Wpiszcie w gugel "Dmuchamy na ... gorące, czyli przegląd podkładek chłodzących do laptopów

http://www.purepc.pl/node/1185

http://allegro.pl/item201242009_notebook_c...dka_laptop.html

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=198942060

Przemek
komentarz
komentarz

tazman, czytaj.

uzywam tez specjalnej podkladki podlczanej do USB kompa ktorej zadaniem jest dobra cyrkulacja powietrza pod kompem ale to juz nic nie daje...
tazman
komentarz
komentarz

Przemek,

a ty czytaj całość tego co ja napisałem !

Pierwsza to nakładka na procesor nie na laptopa, dopiero później zakłada na lapka dodatkowe chłodzenie.

Jak nie to pozostaje chłodzenie wodne :

http://twojepc.pl/news9694.html

Przemek
komentarz
komentarz

Dobra.

Spoko.

Myslalem ze nie doczytales o tym ze uzywa juz takiej podkladki.

Co do tematu.

Wiadomo ze latem temp jest wieksza ale zaby az uzyskiwalo 70* ?

Na moje to troche za duzo.

tazman
komentarz
komentarz

Faktycznie o jakieś 20*C za dużo ,pytanie czy osiąga tą temperaturę w normalnych warunkach pogodowych

olej3232
komentarz
komentarz

Jak kol wiek by nie było to i tak za dużo, chyba że kowboj1, owinął go folią aluminiową :-)

W BIOS-ie przywróć ustawienia fabryczne (może coś z obrotami wiatraka jest namieszane). Jeśli to nic nie da, a lapik jest na gwarancji to serwis, jeżeli nie ma już gwarancji to śrubokręt, rozbieranko i czyścimy wszystko w środku!

kowboj1
komentarz
komentarz

:? Dzieki wszystkim za dobre rady !! cos na pewno bede z tym robil bo wentylatory u mnie nawet od razu po wlaczeniu kompa kreca sie jak smiglo helikoptera !! to prawda w pokoju u mnie jest ok 24 stopni (lato) to wiem ze cieple powietrze nie schlodzi mi tak szybko procka kiedys nie mialem tego problemu mimio ze duzo gralem w gry ..Gwarancji niestety juz nie mam tak wiec pozostaje mi go chyba rozkrecic i przedmuchac powietrzem ...Czytalem tez o jakis pastach na forum?? Co to jest ? jak sie je stosuje i czy w laptopach rowniez?? :/

  • Rekomendowana odpowiedź
kowboj1
komentarz
komentarz

No przedmuchalem powietrzem wentylatoty i powyciagalem duze kleby kurzu razem z jakimis wlosami itd .... Zrobilem wielkie oczy jak zobaczylem ile tego tam sie nagromadzilo.... Wniosek z tego ze o czystosc kompa bede tak samo dbal jak o czystosc mojego przyrodzenia ;););) a nie tylko wtedy jak cos zamierdzi lub zaszfankuje :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.