x-kom hosting

Jaka domena dla forum?

Lolitka
utworzono
utworzono

Elo.

Zamierzam przenieść moje forum na płatną domenę PL. Tylko nie znam się na tym, i chciałabym abyście mi doradzili jakąś stronkę z domenami PL. Aha i jeszcze jedno pytanko czy za domenę płaci się coś miesięcznie? ;) Z góry dzięki.

Cold
komentarz
komentarz

Opcje masz różne. Jeśli chcesz tanią rejestrację to bierz az.pl. Jeśli chcesz tanie przedłużenie to bierz masternet.pl

Lolitka
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki zaraz obczaję co i jak ;)

//EDIT

już obczaiłam strony. Ale nic nie wiem. Powiedźcie mi krok po kroku jak przenieść forum na tą domenę, jak nic z tego nie kumam :D

Edytowane przez OlaPC
Cold
komentarz
komentarz

Gdzie masz to forum?

Turbos
komentarz
komentarz

Serwer, pod który chcesz podpiąć domenę musi mieć możliwość parkowania domen.

Dowiedz się, czy jest taka możliwość na Twoim serwerze.

Jeśli tak, to następnie dowiedz się, jakie są adresy DNS dla tego serwera.

Takich adresów powinna być ilość równa 2 np.

ns1.twojserwer.pl

ns2.twojserwer.pl

Gdzie "twojserwer" to nazwa zazwyczaj firmy w której masz hosting.

Powiedz jeszcze na który serwis/sklep z domenami się zdecydowałeś?

Za pierwszy rok płaci się zazwyczaj mało, bo są promocje za to potem przedłużenie (żeby domena była aktywna kolejny rok), płaci się troszeczkę więcej.

Lolitka
komentarz
komentarz
Gdzie masz to forum?

to jest to forum:

http://w11wydzialsledczy.forumowisko.net/

Turbos
komentarz
komentarz

A więc kupujesz domenę w którymś serwisie następnie po zakupie i opłaceniu domeny logujesz się na swoje konto w tym "sklepie z domenami".

Tam znajdujesz na liście domen swoją domenę i szukasz czegoś takiego jak np. konfiguracja domeny.

Tam powinna być opcja przekierowanie ;] należy wpisać adres twojego forum czyli

http://w11wydzialsledczy.forumowisko.net/

I zatwierdzić klikając na dole OK.

Powiedz teraz gdzie masz zamiar kupić domenę.

I jeszcze jeden drobny szczegół, który chyba Cię zdenerwuje.

Forum będzie widoczne tylko pod adresem www.twojadres.pl

*gdzie "twojadres" to nazwa twojej domeny

Gdziekolwiek wejdę w którąkolwiek z kategorii na twoim forum w pasku adresu będę miał wtedy ten adres i każdy tak będzie miał ponieważ forum jest założone w serwisie forumowisko.net a tam nie mamy dostępu do serwera gdzie można by to zrobić inaczej.

Nie mieszając Ci już w głowie, powiedz gdzie chciałabyś kupić domenę? Jeśli coś jest niejasne pytaj, bo nieraz ciężko mnie zrozumieć.

Lolitka
komentarz
komentarz

Właśnie nie wiem na jaką mam przenieść. Mam dylemat :D

Gość
komentarz
komentarz

Nazwa.pl lub home.pl mają tanie domeny i to pl lub com :PP

Lolitka
komentarz
komentarz

Byłam tam lecz nie moge się tam zarejestrować wyskakuje mi cały czas, że zły pesel (choć jest dobry).

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Byłam tam lecz nie moge się tam zarejestrować wyskakuje mi cały czas, że zły pesel (choć jest dobry).

Na jednym i drugim jest błąd??

Edytowane przez Castrol
Lolitka
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie tylko na nazwa.pl teraz właśnie weszłam na home.pl i się rejestruje i zobaczymy co z tego będzie.

//na home.pl jest identycznie wyskakuje błąd zły PESEL! więc co teraz?

Edytowane przez OlaPC
benkowik
komentarz
komentarz
Nie tylko na nazwa.pl teraz właśnie weszłam na home.pl i się rejestruje i zobaczymy co z tego będzie.

//na home.pl jest identycznie wyskakuje błąd zły PESEL! więc co teraz?

Może 18 lat trzeba mieć skończonych?

Lolitka
komentarz
komentarz

Wiesz, może faktycznie, rozpoznaje po pierwszych dwóch literach czyli rocznika. Kurka no i co ja mam teraz zrobić? :P

Turbos
komentarz
komentarz

Domeny można zamawiać od wieku 13 lat ;] ja sam mam 16 i posiadam sporą ilość domen w obydwu serwisach.

RRMMDDNNNNN - tak powinien wyglądać pesel

R-Rok ale końcówka np. 93 co znaczy urodzony w 1993

M-Miesiac 01,02

DD-01, 17 różnie

NN-To jest numerek ;] indywidulany

Łącznie musi być 11 cyferek.

Po drugie nie polecam nazwa.pl i home.pl pierwszy rok tanioszka ;] za to drugi rok =122zł BRUTTO za przedłużenie no właściwie zależy komu niektórym to drogo niektórym obojętne. (za domeny .pl tańsze są domeny .info i .eu )

http://www.forumw11.pl/ ?

http://www.wydzialw11.pl/ ?

TUTAJ możesz skontaktować się z konsultantem w tej sprawie.

RSK1990
komentarz
komentarz

W w miesięczniku Next w tym miesiącu opisują domeny itp. skocz do kiosku i zainwestuj :D

Lolitka
komentarz
komentarz

Wiem ja wygląda PESEL. :P I wiem, że wpisałam go dobrze. Sprawdzałam kilka razy. Weszłam także na inne serwisy, i też był błąd, że zły PESEL. I chyba będzie tak na każdym.

Turbos
komentarz
komentarz

No to ciekawe, skontaktuj się może z konsultantem z nazwa.pl niech On ruszy też mózgownicą ;]

Niezrozumiałe jak może wskazywać zły pesel :hm:

2BE.PL
komentarz
komentarz

Jeśli wybrałaś już ofertę, która jest dla Ciebie satysfakcjonująca skontaktuj się z rejestartorem np. poprzez chata lub via email. Nie ma sensu rezygnować z oferty tylko dlatego, że wyskakuje błąd w formularzu rejestracji.

Miłego dnia,

Katastrofa
komentarz
komentarz
A więc kupujesz domenę w którymś serwisie następnie po zakupie i opłaceniu domeny logujesz się na swoje konto w tym "sklepie z domenami".

Tam znajdujesz na liście domen swoją domenę i szukasz czegoś takiego jak np. konfiguracja domeny.

Tam powinna być opcja przekierowanie ;] należy wpisać adres twojego forum czyli

http://w11wydzialsledczy.forumowisko.net/

I zatwierdzić klikając na dole OK.

Powiedz teraz gdzie masz zamiar kupić domenę.

I jeszcze jeden drobny szczegół, który chyba Cię zdenerwuje.

Forum będzie widoczne tylko pod adresem www.twojadres.pl

*gdzie "twojadres" to nazwa twojej domeny

Gdziekolwiek wejdę w którąkolwiek z kategorii na twoim forum w pasku adresu będę miał wtedy ten adres i każdy tak będzie miał ponieważ forum jest założone w serwisie forumowisko.net a tam nie mamy dostępu do serwera gdzie można by to zrobić inaczej.

Nie mieszając Ci już w głowie, powiedz gdzie chciałabyś kupić domenę? Jeśli coś jest niejasne pytaj, bo nieraz ciężko mnie zrozumieć.

ja nie rozumiem tego - dlaczego tak jest?

mógłbys rozwinąć ten watek?

Konrad B.
komentarz
komentarz

Serwis Forumowisko.net, to po prostu hoster for, wpisujesz nazwę, oni ci dają subdomene w domenie forumowisko.net np MOJASTRONA.Forumowisko.net, i już masz własne forum. Takie forum dla nieznających się na podstawach FTP czy też sql.

Forumowisko.net nie daje dostępu ani do ftp ani do sql, dlatego domenę można tylko przekierować bo nie dostajesz również dostępu do systemu przekierowań (DNS).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.