x-kom hosting

Co lepsze?

  

69 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Windows vs linux

    • Windows
      34
    • Linux
      35


Dark Dragon
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej, zastanawiam sie co jest lepsze Windows czy linux , na windowsie chodzi wiekszosc programow i gier.

Ale Linux jest lepszym środowiskiem hakerskim, i dla programistów tez raczej jest lepszy.

Archimedes
komentarz
komentarz (edytowane)

Każdy system dobry do hacku. Hmm programując na linuksie (jeżeli wiążesz z programowaniem przyszlość) nic nie zarobisz. Bedziesz się cieszył jedynie nazwiskiem w dokumentacji. Ja bym wybrał Linuksa z racji tego ze interesuje mnie ten system (patrze z punktu widzenia Twojej osoby) możesz przecież używać windowsa i linuksa. Windows by był np do gier czy jakiś tam twoich programów bez których nie możesz się obyć a linux do wszystkiego innego. Pod wine możesz zainstalować wiele programów a same oprogramowanie GNU gwarantuje ci liczebność. Ja zrezygnowałem z windowsa bo zrzyłem się z linuksem. Lubie w nim grzebać i to oczywiście go polecam. Jednakże niepokoi mnie to twoje określenie, że jest lepszym środowiskiem hakerskim. :) Oczywiście niebardzo można tak porównywać te systemy. Zależy od celów.

Dark Dragon
komentarz
komentarz

Wyszła np taka książka pt. "Szkoła Hakreów - Podręcznik" i wszytsko co tam jest wykonywane jest wykonywane pod systemem Linux (chyba starsza wersja fedory)

Garrappachc
komentarz
komentarz

Red Hat? Bardzo możliwe. Różnica pomiędzy windowsem a linuksem jest taka, że na linuksie możesz osiągnąć wszystko, co chcesz, chociaż nie zawsze po najprostszej linii oporu.

Archimedes
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko tego nie kupuj!!!! To ściema jest hackingu ludzi uczą sie latami, po przeczytaniu takiej książki raczej nic się nie dowiesz. Widziałem ją (mam ebooka). Same kody exploitów i rootkitów w C albo ASM. Co do ich dystrybucji to bazuje ona na Slackware. Jest to slax z własnymi modułami. Tak słyszałem aczkolwiek nie miałem jej w ręku.

Dark Dragon
komentarz
komentarz

Kumpel ma i mi ja porzyczył no i niestety nic specjalnego bo tak jak powiedziałes wszytskie kody sa gotowe, sprawdzałem tylko jeden rozdział z tej książki do tej pory, o przechwytywaniu pakietów w sieciach lokalnych LAN. Więc po pierwsze musiałem dodac pare komend bo jesli zrobiłbym tak jak oni to pokazali to nie zadziała, przynajmniej u mnie. Ale zawsze czegos tam sie nauczyłem ale raczej taki porzadny Haker nie użyłby sposobów z tej ksiązki. Po pierwsze trzeba sie anuczyć około dwóch jezyków programowania później o algorytmach, później to jakas ksiązke trzeba by przeczytac o systemie na którym sie chce hackować, póź o zabezpieczeniach i mozna poćwiczyc na jakiejs podrzednej stronie i od zera do Hackera.

Mis776
komentarz
komentarz

Ja tam wiekszej róznicy pomiedzy tymi systemami nie zauważam ale moja Pani od Infy twierdzi, że Linux bije na głowe sytemy  od M$$$$. Osobiscie jednak korzystam z XP bo na tego Osa jest jednak najwięcej gier i jest dla mnei najstabilniejszy :P

Grzybek
komentarz
komentarz

Dla mnie Linux jest lepszy. Szybszy stabilniejszy. W gry praktycznie nie gram więc Windowsa już praktycznie nie uruchamiam, chyba że mam problem z jakąś płytką - Linux jej nie otwiera.

Qniooo
komentarz
komentarz (edytowane)

Heh, temat stary jak świat. Windows jest systemem korporacyjnym, pielęgnowanym przez wielki Microsoft. Sterowniki najpierw wychodzą pod niego, gry wychodzą głównie pod niego, jest intulicyjny, dobrze każdemu znany i zainstalowany na 9/10 komputerów. Jego największa wada, to wszechobecne wirusy, kulawe bezpieczeństwo pracy, oraz oczywiście cena.

Linux za to jest w pełni darmowy, ale nie jest już tak łatwy i intulicyjny w obsłudze, jak Windows. Człowiek nie mający nigdy z nim styczności uczy się praktycznie obsługi komputera od nowa. Do tego dochodzą problemy z konfiguracją podzespołów, oraz urządzeń zewnętrznych. Nad jądrem Linuxa (wywodzącym się zresztą z Unixa) pracują ludzie naprawdę chcący rozwijać ten system, dlatego każda kolejna kompilacja, jest stabilniejsza i bezpieczniejsza.

Jeśli masz odrobinę samozaparcia, nie grasz w gry i czujesz się na siłach porzucić wyrób Billa, możesz przymierzać się do którejś (na paczątek łatwej) distro Linuxa. Zainstaluj - poużywaj - pokochaj, albo i nie ;)

Axel
komentarz
komentarz

Każdy system ma swoje wady i zalety. Linux jest stabilny, bezpieczny i darmowy, ale na windowsa jest więcej programów i gier (chociaż to sięzaczyna zmieniać). Osobiście preferuje linuksa, ale wybór należy do Ciebie. Żeby oceniać należy poznać oba te systemy.

Banita85
komentarz
komentarz

Ja w sondzie nie zagłosowałem, i to z tego prostego powodu, że uważam że jest ona bez sensu. OS powinno się wybierać do własnych potrzeb i to one decydują, który system wybrać.

System operacyjny jest tylko (i aż) środowiskiem pracy dla aplikacji (bardzo niewielu użytkowników korzysta z samego OS), stąd to zapotrzebowanie właśnie ze strony aplikacji (do czego i co potrzebujemy) powinny w głównej mierze warunkować ten wybór, potem sprzęt który temu sprosta i dopiero teraz można się zastanawiać nad wyborem systemy, tak żeby aplikacje chodziły a ze sprzętu nie było problemu z jego instalacją i obsługa.

Jednym zdaniem: dla każdego coś miłego :) wybór indywidualny ;)

P.S każdy z tych OS (a wśród Linuksów jeszcze poszczególne dystrybucje) ma swoje wady i zalety :)

Konrad B.
komentarz
komentarz

Linuks i Windows...

Co to dużo mówić? Microsoft- Duża dystrybucja, duże pieniądze, duże stężenie na świecie.

Co do linuksa, jest darmowy i również dobry, a możesz zrobić z niego cukierek dzięki KDE (nawet ładniejszy niż windows:P)

Dlaczego linuks nie odniósł sukcesu? Dobre pytanie. Za słaba promocja? Microsoft był pierwszy?

Jeśli jesteś "normalnym" użytkownikiem, to Windows (stacja domowa, internet), jeśli chcesz mieć coś innego oczywiście linuks .

Pozdr

Garrappachc
komentarz
komentarz
Dlaczego linuks nie odniósł sukcesu? Dobre pytanie. Za słaba promocja? Microsoft był pierwszy?

W czasach, gdy pracowało się w trybie tekstowym, a kompilacja była codziennością, Linux spieprzył sprawę. Microsoft wypuścił na rynek oprogramowanie, dzięki któremu okazało się, że wystarczy naciskać odpowiednie klawisze, nie trzeba było też nic kompilować i majstrować. Teraz linux płaci za to wysoką cenę.

Michu90
komentarz
komentarz

Zaznaczyłem Windows. Dlaczego? Ponieważ z Linuksem mam bardzo małą styczność, wymagam od instalowania aplikacji na zasadzie: dalej -> dalej-> wybierz -> dalej -> koniec, z Windowsem mam do czynienia od pierwszego posiadanego PC. Mimo to jeśli już mam wybrać i polecić jakieś distro będzie to Mint :)

Archimedes
komentarz
komentarz

W dalszym ciągu ludzie dąrzą ku prostocie. Zazwyczaj linux jest kojażony z shellem i pisaniem komend. Po co więc mi uczyć się komend skoro moge używać windows i tam grać w gry bądź też kożystać z internetu. Takie są wyobrażenie ludzi w dzisiejszych czasach. Dawniej myslałem tak samo do czasu... Dlatego uważam, że powinno sie promowac systemy GNU. U mnie w szkole stałem się organizatorem akcji "Rozdajemy Ubuntu". Właściwie ludzi dysponujących niewiedzą skusze chyba tylko efektami beryla... Poklikaja i po 10 min się znudzi. No cóż zawsze jest szansa, że ktos zagłębi się w linuksa. Podsumowując jestem dumny, że dołączyłem do społeczności otwartych źródeł :).

Michu90
komentarz
komentarz
U mnie w szkole stałem się organizatorem akcji "Rozdajemy Ubuntu". Właściwie ludzi dysponujących niewiedzą skusze chyba tylko efektami beryla... Poklikaja i po 10 min się znudzi. No cóż zawsze jest szansa, że ktos zagłębi się w linuksa. Podsumowując jestem dumny, że dołączyłem do społeczności otwartych źródeł :).

U mnie w mieście jest niestety inaczej a szkoda :) Chętnie bym się wybrał na jakieś spotkanie czy coś w tym rodzaju :) Może mnie ktoś przekona że na stałe zmienię system operacyjny. Wiem np. że główny administrator Ubuntu.pl jest ode mnie z miasta a jakoś o nim mało słychać co bardzo mnie to zastanawia... No cóż pozostaje mi tylko czekać aby coś takiego u mnie mieście zorganizowali...

Garrappachc
komentarz
komentarz
Zaznaczyłem Windows. Dlaczego? Ponieważ z Linuksem mam bardzo małą styczność, wymagam od instalowania aplikacji na zasadzie: dalej -> dalej-> wybierz -> dalej -> koniec, z Windowsem mam do czynienia od pierwszego posiadanego PC. Mimo to jeśli już mam wybrać i polecić jakieś distro będzie to Mint :)

I tu się mylisz. W Windowsie musisz a) wejść w google, b) wyszukać program, c) ściągnąć program, d) odpalić instalkę, e) kliknąć X razy "dalej". W linuksie musisz a) otworzyć synaptic/rpmdrake/tego typu program, b) wyszukać, c) kliknąć "Instaluj". Co jest prostsze?

Archimedes
komentarz
komentarz

Zgodze się ale przytocze przykład pakietów .tgz dla Slackware. Gdy nie mamy pakietu to szukamy w menedżerze, jak wiadomo swaret czy slapt-get nie jest tak dobry jak apt w Debianie. Zostają poszukiwania w repetytorium a gdy tam pusto pozostaje internet :)

Lucider
komentarz
komentarz

W repozytorium ;)

Debian ma apta, Fedora ma yuma, o BSD nawet nic nie mówię bo tam jest dopiero sprytnie wszystko przemyślane, niestety prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy to Windows sprawia najwięcej problemów przy instalacji, złudzenie łatwości pozostaje jedynie przez olbrzymią dostępność oprogramowania, podczas gdy na Linuksa trzeba się czasami naszukać.

Archimedes
komentarz
komentarz
W repozytorium wink.gif

Wspomniałem :). Nie ukrywam, że czasami wkurza mnie gdy ktoś podnieca się np nowym windows 7. Oczywiście nic do tego systemu nie mam, nie wiem jak jest ze stabilnością w 7, używałem jedynie XP. O linuksie moge gadać i gadać. Wymieniać wady i zalety. Jednak nie potrafiłbym polecić windowsa czy też linuksa. Każdy ma swoje upodobania i zastosowania, tego się trzymajmy bo tak naprawdę nie ma sensu zadawać wiele razu tego pytania. "Co lepsze windows czy linux". Zwolennicy linuksa powiedzą, że linux, windowsa natomiast odwrotnie. Podsumowując człowieku używaj tego co ci odpowiada :)

Lisciu156
komentarz
komentarz

Ja idę za Windowsem. Sorry, ale te uciążliwe konfigurowanie wszystkiego, szukanie programów, ograniczenia. Coś nie dla mnie. Wg. mnie jest darmowy, ale o niebo gorszy. Bo jak można sie walić 30 minut, żeby zainstalować głupie GG ? albo ściągnąć Flash Playera, a potem oprócz go zainstalować, to jeszcze przypisać do przeglądarki ? szok ;/

Lucider
komentarz
komentarz

Lisciu156 Twój błąd polega na niepoprawnym doborze dystrybucji pod swoje umiejętności. Skoro nie jesteś zażartym komputerowcem spróbuj Ubuntu a obsługę GG będziesz miał w kilka sekund, czy to za sprawą Pidgina czy za sprawą Kadu czy czegokolwiek wybranego przez Ciebie.

Archimedes
komentarz
komentarz

Te problemy miał właśnie na Ubuntu... Linux jest dla ludzi ambitnych. takimi postami w pewnym sęsie zniechęcasz początkujących...

Lucider
komentarz
komentarz

Lisciu156 możesz nam powiedzieć co sprawiało Ci trudność przy instalacji programu do GG na Ubuntu? (który miałeś już właściwie w systemie?)

Archimedes
komentarz
komentarz

A flashplayer to tylko odpalenie skryptu z konsoli i podanie ścieżki do przeglądarki...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.