x-kom hosting

Monitor, 19-22 cale, do 700 zł.

KingNight
komentarz
komentarz

Może w końcu ja się wypowiem....chodziło mi o modele w2253v, jest to nowa seria, niestety droższa od twoich możliwości, ale warto się zastanowić bo monitor ten ma funkcje które nie męczą tak wzroku i dodatkowo bardzo wysokie parametry. cena zaczyna się od 800 zl http://www.ceneo.pl/2390934. Ale jeśli nie będziesz w stanie dołożyć to możesz sprawdzić model starszy (już wcześniej wspominany) w2252tq. Wybierając jeden czy drugi, gwarancje masz taką sama.

WinstonWolf
komentarz
komentarz

... wreszcie "zgadka" wyjaśniona ;) i już nikt się nie narazi na +20%

Wybierając jeden czy drugi, gwarancje masz taką sama.

LG ma jednakową gwarancję dla wszystkich monitorów więc niezależnie który ich monitor wybierzesz ...

Pzdr.

Jokaa
komentarz
komentarz

Ja polecam Samsunga T220 sam go mam :P

Kupiłem go jakieś 6 miesięcy temu i jestem zadowolony . Żądnych problemów nie miałem z nim

Typ matrycy TN

Format obrazu 16:10

Przekątna ekranu 22 cale

Nominalna rozdzielczość 1680x1050 (WSXGA+)

Jasność 300 cd/m2

Kontrast 20000 :1

Czas reakcji matrycy 2 ms

Kąt widzenia w pionie 160 Stopni

Kąt widzenia w poziomie 170 Stopni

Ilość wyświetlanych kolorów 16,7 mln

Gniazdo D-Sub 1 szt.

Gniazdo DVI 1 szt.

Wbudowany zasilacz Tak

Możliwość zawieszenia na ścianie Nie

Kolor obudowy CZARNO-BORDOWY (ROSE BLACK)

Pobór mocy Wł./Wył. 45/1 W

Informacje dodatkowe simple, tilit

http://www.electromarket.pl/product.php?productid=11646

  • 4 tygodnie później...
KingNight
komentarz
komentarz

Na temat tego monitora czytałem dużo pozytywnych opinii na różnych porównywarkach.

WinstonWolf
komentarz
komentarz

jeżeli jest mowa o 22" to T220 i LG W2252TQ-PF należą do najczęściej polecanych...

Psycholandia
komentarz
komentarz

Jeszcze się właśnie nie zastanowiłam. Mam dylemat między tymi dwoma monitorami. Cenowo podobnie, z tym że czytam:

- LG - gwarancja na bad piksele, do firmy jestem średnio przekonana, ale mają pozytywne opinie

- Samsung - do tej firmy jestem przekonana, podoba mi się wizualnie, mam TV i monitor Samsunga i nie narzekam, ten model jest w polecanych zestawach

I nie wiem co zrobić. :/

djmakus
komentarz
komentarz

ja napiszę tak:

jeśli masz "zaufanie" do Samsunga to biorąc pod uwagę zakup monitora dobrze by było gdybyś mogła go na miejscu sprawdzić czy nie ma badpixeli

inaczej możesz być niemiło zaskoczona :P

Psycholandia
komentarz
komentarz

No i tu mam już problem, ponieważ chciałam zakupić w agito monitor, nie mam czasu na jazdy po niego, a i nawet nie ma tu takich modeli jakie bym chciała zakupić. :/

djmakus
komentarz
komentarz

odnośnie agito:

http://www.pb.pl/a/2009/07/03/Pronox_kupil_akcje_Agito_pl

firma ogłasza upadłość i kupuje akcje agito. to moze się dla agito nie za dobrze skończyć...

Psycholandia
komentarz
komentarz

No to gdzie indziej najwyżej kupię, to nie jest problem. Potrzebuję jednak tych ostatnich opinii i porad, który monitor wybrać.

djmakus
komentarz
komentarz

jeśli mozesz sprawdzić przed zakupem bierz Samsunga

jeśli nie to bezpieczniej wybrałbym LG (W2253TQ)

to taka moja prywatna opinia ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Przeglądam tak sobie tematy odnośnie wyboru monitorów i nie mogę połapać się z tymi LG, który nowszy, który starszy :P

LG Flatron W2252TQ czy LG Flatron W2253TQ-PF? Podejrzewam jednak, że ten drugi, ale jest nieco droższy od tego pierwszego. W sumie to akurat nie problem, skoro warto dopłacić, tak też uczynię. I czy jest jakiś nowszy w moim przedziale cenowym z serii Flatron, który jest lepszy? A jeśli nie, to ile kosztuje najnowszy? Samsung T220 spadł u mnie na dalszy tor. Dlaczego? Bo przeczytałam sobie test 3 monitorów - LG, Samsung, NEC. Samsung nie wypadł najlepiej, a wręcz najgorzej. Tu test: http://stodolatest.pl/produkty-test/idz-do.../12417795936553 - choć porównując go z moim obecnym monitorem (też samsung) jest o niebo lepszy i pewnie byłabym zachwycona. Jednak jestem wymagająca i wolę dopłacić troszkę, żeby cieszyć oczy lepszym cudem techniki. A z drugiej strony myślę, czy na prawdę potrzebne mi przepłacać skoro T220 jest o wiele lepszy niż mój obecny monitor. Ech, wytrzymaj tu z babą, także proszę o radę, bo na początku sierpnia muszę już coś zamówić. :D

DavixXx123
komentarz
komentarz

mam podobny problem też monitor do jakiś 700 zl musze wybrać i zdecydowałem się na ten

LG W2343T-PF --- MONItor koszt to 700 zl + przesyłka a na esc.pl jest tańsza przesyłka -15zl

dalczego zdecydowałem się na ten monitor -

23 cale ---zawsze to więcej

foramt obrazu 16;9 -- przy ogladaniu filmow nie bedzie czarnych pasków z dołu i gory ekranu

kontrast 30000;1 lepszy niz t220 i w2252tq

czas reakcji 2 ms

i oczywiście FullHD

i zamawiam ten monitor w tym tygodniu

POZDRO

Psycholandia
komentarz
komentarz

Hm, interesujący monitor, ale ktoś mi kiedyś go odradził o ile pamiętam i powiedział, że powyższe opcje, które rozpatruję są lepsze..

DavixXx123
komentarz
komentarz

nie wiem jak chcesz ja tylko dałem propozycje :P

ale się zastanów :D i jak ktoś bęzie ci odradzał ten monitor to pytaj czemu i jak ktoś poda jakąś sensowna argumentacje to daj znać

aaa ina forum pclab jest recenzja tego monitora poczytaj :P bo warto

Gość
komentarz
komentarz
LG Flatron W2252TQ czy LG Flatron W2253TQ-PF?

W2253TQ to monitor Full HD, a W2252TQ ma rozdzielczość 1680x1050.

A dopisek -PF na końcu informuje o kolorze obudowy (PF - czarny, SF - srebrny).

Psycholandia
komentarz
komentarz

Full HD w 22 calowym monitorze jest niezauważalne, także odpada jak dla mnie. Bez sensu przepłacać za coś czego nie widać.

DavixXx123 ta recenzja na Pclabie monitora LG W2343T-PF jest słaba i nie zachęciłaby mnie na pewno do jego kupna. :P

Proszę o inne opinie. :)

Gość
komentarz
komentarz
Full HD w 22 calowym monitorze jest niezauważalne, także odpada jak dla mnie. Bez sensu przepłacać za coś czego nie widać.

Poza przepłacaniem jest jeszcze kwestia wysokiej rozdzielczości natywnej - zdecydowanie zbyt wysokiej dla HD4830.

A zastosowanie niższej rozdziałki będzie oznaczało spadek jakości obrazu (oczywiście zmiana tylko w grach, gdzie nie jest to

mocno widoczne, no ale zawsze ;)) i w wypadku ustawienia np 1680x1050 - pojawienie się pasków po bokach,

bo proporcje są inne(16:9 zamiast 16:10).

Myślę, że nic lepszego niż W2252TQ nie znajdziesz.

DavixXx123
komentarz
komentarz

nie jest to najlepsza recenzja no ale zawsze coŚ

a mógłby ktoś powiedzieć czemu LG W2343T-PF jest gorszy od LG w2252tq ?? ( wiem bo nie którzy mówią że jest gorszy np. djmakus) a i jest na tyle gorszy (jeżeli jest)że nie opłaca sie go kupować ?

Jego zalety względem w2252tq

-Wiekszy 23"

-FullHD

-16:9 przy oglądaniu filmow nie bedzie pasków

-lepszy kontrast

Wady wzgledem w2252tq

- tutaj nie wiem może jakieś propozycje ??

Psycholandia
komentarz
komentarz

Davixxx123 nie podpinaj mi się pod temat, tylko pisz w swoim :P

ja nadal czekam na odpowiedzi na pytania:

Przeglądam tak sobie tematy odnośnie wyboru monitorów i nie mogę połapać się z tymi LG, który nowszy, który starszy

LG Flatron W2252TQ czy LG Flatron W2253TQ-PF?

I czy jest jakiś nowszy w moim przedziale cenowym z serii Flatron, który jest lepszy? A jeśli nie, to ile kosztuje najnowszy?

I jeśli już LG brać to, który? Tak, żeby dobrze współgrał z moją kartą graficzną.

Poza przepłacaniem jest jeszcze kwestia wysokiej rozdzielczości natywnej - zdecydowanie zbyt wysokiej dla HD4830.

A zastosowanie niższej rozdziałki będzie oznaczało spadek jakości obrazu (oczywiście zmiana tylko w grach, gdzie nie jest to

mocno widoczne, no ale zawsze ) i w wypadku ustawienia np 1680x1050 - pojawienie się pasków po bokach,

bo proporcje są inne(16:9 zamiast 16:10).

Myślę, że nic lepszego niż W2252TQ nie znajdziesz.

No tak, jeśli monitor ma zbyt wysoką rozdzielczość, zbyt wysoką dla mojej grafy, to czy nie można pomyśleć przyszłościowo i kupić lepszy monitor, w razie wymiany grafiki? Bo tak się nad tym zastanawiam.

djmakus
komentarz
komentarz
który starszy

LG Flatron W2252TQ czy LG Flatron W2253TQ-PF?

2253 to nowszy model od W2252

A jeśli nie, to ile kosztuje najnowszy?

jeszcze nowszy jest 2254TQ ale wykracza po za cenę (ok 800-850zł)

I jeśli już LG brać to, który? Tak, żeby dobrze współgrał z moją kartą graficzną.

W2252TQ

No tak, jeśli monitor ma zbyt wysoką rozdzielczość, zbyt wysoką dla mojej grafy, to czy nie można pomyśleć przyszłościowo i kupić lepszy monitor, w razie wymiany grafiki? Bo tak się nad tym zastanawiam.

gdyby tak myśleć to trzeba by było od razu zakupić 24cale, ale to już wydatek 1000zł-1200zł za niezły model TN

lukashi
komentarz
komentarz

Sam niedługo pewnie będę kupywał monitor i chyba już wybrałem: LG w2254tq.Funkcja smart chroniąca oczy,dobry czas reakcji,fajny design,uniwersalny.Jednak na twoim miejscu wybrałbym jeden z dwóch:LG w2252tq lub Samsung T220

Samsung T220

+Lepszy kontrast

+Ździebko lepszy design

-Masa

-Nieco chwiejny

Lg W2252TQ

+Lekki

+Dużo opcji regulacji

-Gorszy kontrast

Ja będąc na twoim miejscu wybrałbym Lg.Wierzę tej firmie,a jedyne w czym jest ten model gorszy od t220 to kontrast.A na design nie patrz ,bo każdy lubi co innego.Mi się bardziej podoba pod tym względem LG ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Zdecyduję się chyba jednak na tego: W2252TQ

chciałam kupić w Agito, ponieważ niedawno u nich zakupy robiłam i mile zaskoczyli mnie cenami, szybkością realizacji zamówienia. Ale kolega napisał mi wcześniej:

odnośnie agito:

http://www.pb.pl/a/2009/07/03/Pronox_kupil_akcje_Agito_pl

firma ogłasza upadłość i kupuje akcje agito. to moze się dla agito nie za dobrze skończyć...

czy waszym zdaniem nie warto zatem kupować w Agito?

lukashi
komentarz
komentarz
czy waszym zdaniem nie warto zatem kupować w Agito?

No jeśli sa jakieś wątpliwości to za tą samą cenę kupisz ten monitor na www.electro.pl

Psycholandia
komentarz
komentarz

No, w sumie racja. Wydają się być dobrym i porządnym sklepem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.