x-kom hosting

Absolutna cisza

Mike999
utworzono
utworzono

Witam

Przepraszam że pisze 2go posta w tym samym dziale, ale duzo czytałem i troche mi sie wyklarowało.

Moja konfiguracja to

Intel Core 2 Duo E6750 (2,66)

MSI P35 Neo2

2 giga ramu OCZ

SEAGATE BARRACUDA 320 GB

Asus GeForce 8600GT 256MB

wentyle Acutake puszczone na ok 7-8V

2x120mm i 1x140mm

Program do wyliczania mocy zasilacza polecił mi co najmniej 285W zasilacz.(obciązenie max. znacznie mniejsze bo ok.200W było)

Komputer został maxymalnie wyciszony, słychać jedynie zasilacz...

Najpierw myślałem o TACENS VALEO II 600W, jednak nie jestem czy wentylator by mi się w nim nie włączał ?

Wydaje mi się ze nie no bo w koncu to 2x mocniejszy zasilacz niz potrzeboje... jest jednak najtańszy i gdybym zostal zapewniony ze mi sie nie bedzie włączał to odrazu bym go zamówił.

Rozważam też Antec'a Phantom 500W lub Amacrox AX460-PFL01 400W AX460-PFL01

Niestety doczytałem się w jakiś angielskich recencjach (tego Antec'a) ze zasilacz pasywny znacznie podnosi temp. w obudowie co za tym idzie również podzespołów. Tam podniósł temp o ok.15 stopni !

To tez troche mija się z celem bo zeby było chlodniej to musiałbym puścić wentyle na wyższe oborty --> większy halas (PARANOJA :/ )

Czy faktycznie tak jest ??

Obecne temperatury to (mierzone speedfan)

CPU 38

GPU 48

Dysk ok 40

Rozmieszczenie wentylatorów to

120 - wyciąg - pod zasilaczem

140- wciąga- boczna ścianka tez zaraz pod zasilaczem (dmucha na radiator Cpu)

120- wciąga- z przodu na dole - dmucha na bitumenbox'a

Dużo juz wpakowalem czasu i funduszy w wyciszenie wiec nie chce zeby jedna rzecz psuła cały efekt...

Bardzo prosze o konstruktywne rady :) Oby jak najszybciej :)

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Michał

Gość
komentarz
komentarz

Do twojego sprzętu starczy i markowe 350W.

A zasiłkę polecę: Be Quiet E6 400W. W esc masz ją za 260, a cisza gwarantowana ;)

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Albo tańszy Corsair 400W - wystarczy, nawet gdybyś chciał w przyszłości zmieniać grafę na coś mocniejszego (da radę z czymś pokroju GTX260)

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

a ja polecam ModeCom MC-350ATX (lub drożej Chieftec GPS-400) i fanswap na Scythe S-Flex 800 lub Noctua NF-S12 800 (lub ostatecznie Scythe Slip Stream 500 ale może okazać się za wolny :P)

nie dość że będzie tanio to jeszcze cicho i wydajnie :P

jak rozumiem na procesorze masz tylko radiator ? oryginalny intel'owski czy może jakiś inny ?

Mike999
komentarz
komentarz

Chcaiłem zaznaczyć ze obecnie mam Tagan TG480-U22 480W i nawet on jest dla mnie za głośny...

Wiem ze zasilacze które wybralem są sporo za mocne, i dość drogie, ale wywaliłem tyle kasy na wyciszanie ze to juz mi wielkiej rożnicy nie zrobi. (Po za tym tego Tagana sprzedam to bede juz duzo do przodu).

1. czy zasilacz pasywny np. Amacrox AX460-PFL01 400W AX460-PFL01 mocno podniesie temp. w obudowie przy takim rozmieszczeniu wentyatorow jak u mnie ?? Skoro mam 2wciągające i jeden wyciągający to reszta powietrza powinna lecieć troche przez zalilacz (buda wygłuszona więc szczelna).

2. TACENS VALEO II 600W mi cały czas chodzi po glowie ponieważ jest szansa ze przy mojej konfiguracji bedzie pracował non stop w trybie pasywnym ?? Ale co jak nie... nieźle bym sie wkurzył jakbym sobie siedzial w ciszy i nagle wrrrrrszzzzz włączyłby sie i po ciszy :D Ale jednak łudze się ze by się udalo ?

Bardzo prosze o odp. na te 2 pytanka ;)

Na procku mam Thermaltake'a Blu orb II - wył jak opętany więc wywalilem z niego wentylator a na bok dalem 140mm na min. oborty i on dmucha na sam radiator - skutek - temp. spadły o 1-2 stopni :D

djmakus
komentarz
komentarz

Tagany z reguły do cichych nie należą :P

1. Amacrox AX460-PFL01 dałby sobie radę, ale oczywiscie podniesie to tempy

2. jest spora szansa że Tacens będzie pracował w pasywie non stop, jednak jak wyżej - podniesie to tempy

3. dlaczego nie skorzystałbyś z mojej propozycji ?

Gość
komentarz
komentarz

Myśle , że naj;eszym wyborem będzei Corsiar 400WAT + Scythe S-Flex 800

Mike999
komentarz
komentarz

Długo myślałem i na 99% ide w poniedzialek kupic pasywnego Amacrox.

Nie jestem przekonany do czegoś czego nie moge sam sterować. (wentylatory)

Jak bedzie za ciepło to wsadze dodatkowy wentyl (akurat mam 120 na połce) i puszcze na 5/6V.

Pozatym uszczeliniłem obudowe, 2 wentyle tłoczą powietrze (ten 140 na najmniejszych obrotach całkiem miło bezgłśnie dmucha) a jedyne wyście to przez 1 wyciągający wentylator i zasilacz.

Wiem ze są tańsze opcje ale dla każdego pojęcie ciszy jest inne, a nie mogłbym znieść faktu że nie jest idealnie jak chcialem.

Tak czy owak dziękuje wszytkim za opinie. Jak kupie przetestuje to napisze jak z temperaturami :)

Pozdrawiam

Michał

djmakus
komentarz
komentarz
Nie jestem przekonany do czegoś czego nie moge sam sterować.

nie rozumiem...a od czego są kontrolery obrotów ?

Jak bedzie za ciepło to wsadze dodatkowy wentyl

czyli kupujesz pasywny zasilacz tylko po to żeby podnieść hałas wsadzając dodatkowy wentyl ?

:huh:

Mike999
komentarz
komentarz (edytowane)

No to powiedzmy ze kupie tego Chieftec GPS-400 i

1. jak go otworze to trace gwarancje ?

2. jak mu skręce wentylator na 5V (chyba wtedy ok 600 obr/min mają) to mi się nie spali?? :huh:

3. moge kupić Scythe S-Flex 800 ale nie wiem czy to mnie zadowoli (maksymalny chałas to wentylatory puszczone na 5V których, nawet jak zbliże się do obudowy, to nie słysze)

4. "lub ostatecznie Scythe Slip Stream 500 ale może okazać się za wolny" - znaczy się spale zasilacz ??

BlackRaven
komentarz
komentarz

Czemu nie kupisz Enermaxa 425W, albo BQ 400-450W skoro tak Ci zależy na ciszy? Nie są pasywne, ale i tak należą najcichszych za sprawą wolnoobrotowych wentylatorów (500-700rpm), z zamkniętej obudowy nie ma szans żeby je usłyszeć.

Mike999
komentarz
komentarz (edytowane)

Czytałem i Enermax'y mają wentylatory "12025 two-ball bearing, 450~2000 RPM ą10%, auto speed control"

a BQ 450 ma 22dB - tak więc nie ma bata :) nie po to sprzedalem Tagana ktory miał 22-24 dB zeby mieć to samo :o

Tak więc jeszcze licze na odp. na 10 post'a :)

mis456
komentarz
komentarz
Czytałem i Enermax'y mają wentylatory "12025 two-ball bearing, 450~2000 RPM ą10%, auto speed control"

Enermaxy z serii pro82+ i modu82+ są cichsze w stresie niż fander na minimum (poniżej 14dba).

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art62

CIchszy zasilacz to jedynie Antec z serii new, ciszej to nawet po zmianie wentyla już nei będzie. Jedynie tryb pasywny zostaje, ale jego odradzam

BlackRaven
komentarz
komentarz
Czytałem i Enermax'y mają wentylatory "12025 two-ball bearing, 450~2000 RPM ą10%, auto speed control"
No i co Ci w tym nie pasuje? Na minimalnych obrotach na 100% go nie usłyszysz.
a BQ 450 ma 22dB - tak więc nie ma bata smile.gif nie po to sprzedalem Tagana ktory miał 22-24 dB zeby mieć to samo ohmy.gif
taaaa, tylko że dB, dB nie równy... wszystko zależy od metody pomiaru, a w praktyce każdy producent stosuje inną... marketingowy bełkot, nijak się to ma do praktyki.
Tak więc jeszcze licze na odp. na 10 post'a smile.gif

1. Tak.

2. Nie powinien, tylko się upewnij że za każdym razem wentyl startuje (niektórym wentylatorom nie udaje się wystartować na 5V).

3. Raczej nie powinieneś go usłyszeć z zamkniętej obudowy.

4. Powinno starczyć, ewentualnie możesz wziąć zasilacz z większym zapasem mocy - wtedy wystarczy słabszy wentyl.

Mike999
komentarz
komentarz

mhm...

z początku chciałem wziąć pasywny - wiadomo ze się nie spali.

Teraz bym wziął tego Chieftec 400 albo mocniejszy (jeśli to jaki?? ) i wentylator Scythe Slip Stream 500

Tylko kurcze nie moge sobie tego wyobrazić czemu w takim razie nie mogą seryjnie wsadzać takich wolnych wentylatorow ??

Czy jeśli zasilacz zacząłby mi się przegrzewać były by jakieś objawy ??

czy w pewnym momencie poprostu by sie spalił ?

czy jeśli zasilacz sie spali to moze uszkkodzić pozostałe elementy komputera ??

fake91
komentarz
komentarz

jak zasilacz Ci się spali - to zazwyczaj pociągnie za sobą płytę główną (chociaż nie zawsze - zależy od szczęścia i jakości zasilacza - im lepszy tym ma więcej zabezpieczeń)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.