x-kom hosting

Zasilacz chałasuje pod obciążeniem

AKSORZ
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam otrzymałem ostatnio zasilacz MUSTANG KY-450W.Po podłączeniu okazało się że wydobywa się z niego taki dziwny terkot , pomyślałem sobie że jest w nim padnięty wentylator chociaż zasilacz nówka funka nie śmigany.Zacząłem uruchamiać go z mniejszym obciążeniem , najpierw bez napędów potem dodatkowego wiatraka a potem bez karty graficznej i BINGO.Po odłączeniu dodatkowego zasilania od grafiki zasilacz chodzi cichutku.Gdy uruchomię go z grafiką - terkocze w nim coś.Tak jak już pisałem zasilacz naprawdę nowy (jakiś leżak magazynowy) nie ma śladów użytkowania.Co może być przyczyną mam kartę GF8800 i obecnie śmigam na zwykłym IBOXIE 400W.Pozdrawiam.Jeszce dodatkowe pytanie przy grafice mam dwa wejścia na zasilanie , ale od zawsze było podłączone jedno czy tak powinno być ?

marcinx26
komentarz
komentarz

mustang też nie jest dobrym zasilaczem , może poprostu nie ogarnia gf 9800 :)

da się tam zmienić wentylator ??

chociaż to leżak magazynowy + słaba marka zasilacza , czyli tak naprawdę wszystko może być złe ;)

Banita85
komentarz
komentarz

A czego ty się spodziewasz po zasilaczy który ma tylko jedną linię +12 a o reszcie nie wspominając...

On jest zwyczajnie za słaby, poza tym ma niska sprawność. Jeżeli masz GF9800 podejrzewam że i resztę sprzętu masz nie najgorszą, ten zasilacz zwyczajnie nie da rady, i uważaj, żebyś sobie reszty podzespołów nie popalił...

AKSORZ
komentarz
komentarz

Już poprawiłem mam GF8800 i śmigam bez problemów na zasiłce IBOX-400W więc niby też nisko budżetówka a daje rade.Tutaj myślałem że niby 450W to se powinien poradzić a do tego duży wentylator ... , a co z podwójną wtyką od zasilania grafy ?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Już poprawiłem mam GF8800 i śmigam bez problemów na zasiłce IBOX-400W więc niby też nisko budżetówka a daje rade.
Na jakiej podstawie stwierdzasz że "daje rade"? Sprawdzałeś napięcia w stresie miernikiem?
Tutaj myślałem że niby 450W to se powinien poradzić a do tego duży wentylator ...
Wystarczy nawet 350W, ale markowe (powtarzam: MARKOWE).
Banita85
komentarz
komentarz

Nawet dla 8800 to za słaby zasilacz. Jak chcesz mieć cichy zasilacz, a dodatkowo taki który zaspokoi apetyt na prąd nawet po wymianie któregoś z podzespołów, a i rachunki za prąd żeby Cię nie zjadły to zainwestuj w jakiś konkretny sprzęt (propozycje masz na forum) który ma przynajmniej dwie linie +12V 18A i sprawność 80+

AKSORZ
komentarz
komentarz

Black raven otóż na takiej podstawie że gry ogólnie chodzą płynnie na max detalach oraz komp pracuje stabilnie.Cóż napięć to ja nie sprawdzałem ale wydaje mi się że jak na takie "cudo" które mam to radzi sobie ok.Moim zdaniem wymiana na zasilacz za 200zł niewiele tu wprowadzi gdyż nie sądzę że nastąpiłby diametralny przyrost FPS ... oczywiście mogę się mylić.Ten zasilacz wpadł mi okazyjnie więc postanowiłem go sobie wstawić ale widzę że te 450W to chyba mają łącznie dwa takie zasilacze.

BlackRaven
komentarz
komentarz

A kto pisze o przyroście FPS? Zasilacz nie ma na to żadnego wpływu, jedynie na stabilność, żywotność części i pewność że nie spali całego komputera...

AKSORZ
komentarz
komentarz

No tak tego szrota już odstawiłem w sumie raz odpaliłem na nim kompa a pozostałe rozruchy były tylko chwilowe myślę że nic się nie popsuło.

Sprawdziłem napięcia podane na tabliczkach informacyjnych i tak:

IBOX 400W +3,3V=18A

+5V=30A

+12V=19A

-5V=0,5A

-12V=0,8A

+5VSB=2A

MUSTANG 450W +3,3=V20A

+5V=18A

+12V=23A

-5V=0,5A

-12V=0,5A

+5VSB=2A

na kilku pozycjach widać słabsze napięcie mustanga.

Co do tej podwójnej wtyczki od grafiki oto jej zdjęcie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe58cedca5a7ad9b.html

Jak już pisałem tylko pod jedno wejście było podpięte zasilanie.

Zjawa123
komentarz
komentarz

Dwie mają być podłączone.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.