x-kom hosting

Zasilacz + obudowa

Psycholandia
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

Interesuje mnie zakup nowego zasilacza i obudowy.

Wymagania: Zasilacz ma być cichutki i dobry, a obudowa ma dobrze chłodzić, żeby temperatury mi za bardzo nie rosły.

Najlepiej gdybym zmieściła się w granicy cenowej do 400 zł za całość, ale zdaję sobie sprawę, że to może być stanowczo za mało, jeśli tak to poproszę o dobór obudowy i zasilacza osobno, zasilacz do 250-300 zł i obudowa do 200 zł.

Mój konfig:

Mobo: MSI P45 Neo3-FR

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.0@3.1 GHz

Pamięci: 2Gb Corsair TwinX XMS2,DDR2 PC2-6400 (800)

Grafa: ATI Radeon HD 4830 GDDR3

Dyski: WD Caviar 250GB + WD Caviar 80GB

Banita85
komentarz
komentarz

Zasilacz będzie ok, nie ma sensu tu mącić, co do obudowy, ja zaproponuję trochę tańszą, a równie porządnie wykonaną i przewiewną: http://www.ceneo.pl/509928?gclid=CLrp_9zVuZoCFZSD3god1QjpbQ

Psycholandia
komentarz
komentarz

Buda Antec wygląda na solidną, słyszałam właśnie o niej dobre rzeczy. Co do zasilacza to obecnie mam Chieftec 450W i mimo, że cichy to jednak go słyszę, mam wyczulone uszy, więc potrzebuję czegoś na prawdę cichutkiego :D

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No to:

Buda: Cooler Master Elite 330

Zasilacz: BQ E6 450W

Razem: 464zł w esc ;)

Cm z serii Elite są bardzo przewiewne. Podzespoły Ci się tam nie będą smażyć ;)

Zasilacz to jeden z najcichszych, twoje uszy będą zadowolone ;]

Banita85
komentarz
komentarz

W tej MC Elite właśnie dzisiaj sprzęt montowałem, i na prawdę za tę cenę rewelacja. Ten Antec z #2 postu jest trochę lepszy (chociażby ma więcej wentylatorów - to jednak ma swoją cenę) ale i droższy.

tomek.b9
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacze od najlepszego:

1. Enermax Pro82+ 425W 349zł

2. BeQuiet StraightPower E6 450W 315zł

3. Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] 285zł

Co do obudowy: jeśli masz na tyle kasy to weź Antec'a 300, jeśli nie to coś od CoolerMastera z serii Elite. Jestem posiadaczem wersji 331 i jestem zadowolony. Buda jest przewiewna, dosyć solidnie wykonana, bezśrubkowy montaż. Jedyne minusy tej obudowy, które mnie osobiście drażnią to: diody z przodu świecą jak latarnie, strasznie się górny panel "palcuje" i kurz się zbiera w dużych ilościach na frontowym panelu, ale ruch ściereczkę i po kłopocie :D Ale jak sama widzisz to drobnostki :)

casion
komentarz
komentarz

Miałem do czynienia z Antkiem i z CM Elite i bardziej przekonał mnie antek, jest zasilacz montowany na dole, co poprawia cyrkulacje powietrza, więcej miejsc na wentyle . Co do Korsarza 450 W to ta zasiłka jest bardzo cicha, niesłyszalna w dodatku stabilna, jeśli nie korsarz to be quiet lub jeśli masz więcej kasy enermax podany przez tomek.b9 :P

Psycholandia
komentarz
komentarz
Co do Korsarza 450 W to ta zasiłka jest bardzo cicha, niesłyszalna w dodatku stabilna, jeśli nie korsarz to be quiet lub jeśli masz więcej kasy enermax podany przez tomek.b9 tongue.gif

Na zasilaczu nie będę oszczędzać, więc jeśli trzeba będzie to i dołożę trochę kaski, zatem jeden typ mi proszę tu podać ;>

Gość
komentarz
komentarz

Tak więc albo Enermax albo BQ

Wybór należy do ciebie, ale ja bym brał BQ ze względu na ciszę i więcej A na lini 12v ;)

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Moja propozycja:

Zasilacz Enermax 425W KLIK

+ obudowa Cooler Master Elite lub nieco droższa Antec Three Hundred

BlackRaven
komentarz
komentarz

Buda Antec wygląda na solidną, słyszałam właśnie o niej dobre rzeczy.
Jest solidna, chociaż mi nie podeszła zupełnie - zrezygnowałem z niej po dwóch tygodniach użytkowania, głównie za sprawą głośnych wentyli (nawet w trybie LOW, a znaleźć dobry wentyl 140mm nie jest łatwo). Jeśli możesz dołożyć polecam CM Centurion 590/690 - moją recenzję tej obudowy znajdziesz w dziale Recenzje Autorstwa użytkowników.
Co do zasilacza to obecnie mam Chieftec 450W i mimo, że cichy to jednak go słyszę, mam wyczulone uszy, więc potrzebuję czegoś na prawdę cichutkiego biggrin.gif
Z naprawdę cichych zasilaczy to chyba tylko BQ i Enermax. Ewentualnie zrób fanswapa ;)
Psycholandia
komentarz
komentarz
Jest solidna, chociaż mi nie podeszła zupełnie - zrezygnowałem z niej po dwóch tygodniach użytkowania, głównie za sprawą głośnych wentyli (nawet w trybie LOW, a znaleźć dobry wentyl 140mm nie jest łatwo). Jeśli możesz dołożyć polecam CM Centurion 590/690 - moją recenzję tej obudowy znajdziesz w dziale Recenzje Autorstwa użytkowników.

To już minus, bo ja muszę mieć cicho - cichą obudowę, a w dodatku żeby się nie grzała. Jak pisałam mam wrażliwe uszy.. więc jakie typy jeszcze inne?

Z naprawdę cichych zasilaczy to chyba tylko BQ i Enermax. Ewentualnie zrób fanswapa wink.gif

Fanswap odpada, muszę zmienić zasilacz, więc mam już 2 typy, coś wybiorę. ^^

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.