x-kom hosting

Mam zagraniczną komórkę - co zrobić żeby działała na niej karta Play?

Schackoo
utworzono
utworzono

Mam angielską komórkę Nokie N95 w sieci O2. Kiedy włożę swoją kartę SIM z Playa (lub jakąkolwiek inną) nie mogę nigdzie zadzwonić, ani do mnie nie można zadzwonić. Czy trzeba zdjąć simlocka z tego telefonu czy wystarczy przełączyć coś w opcjach?

Proszę o radę ;)

kokolin
komentarz
komentarz (edytowane)

Pewnie jest zablokowana blokada sim lock. Musisz iść do komisu i zdjąć.

Gość
komentarz
komentarz

Gdyby był sim lock to komórka by się nie odpaliła ;)

Tak więc pewnie wina leży w ustawieniach komórki.

Idź do serwisu ;]

Schackoo
komentarz
komentarz

a nie wiesz może gdzie tak mniej więcej się to ustawia. bo znając serwisy to będą chcieli ze mnie kasę zedrzeć :)

Michał Paluch
komentarz
komentarz

http://www.allegro.pl/item611586903_uniwer...omnia_i900.html wsadzasz to i śmiga aż miło. Lepiej nie kupuj na alledrogo, kup w jakimś serwisie. Ja mam też tel z UK i jade na Plusie (simlock był na angielską '3')

dudzio1994i
komentarz
komentarz

TAk Te Turbo Simy Są dobre i nawet jak bedziesz zmieniał telefon to Zawsze Mozesz Ta karte <turbo Sim> Wyjac i Wsadzic do inngego telefonu....

Schackoo
komentarz
komentarz

A nie wiecie gdzie zmienia się te opcje? Bo tak sobie myślę że może być coś takiego, że ta komórka działa tylko na terenie UK i nie chodzi o sim lock. Wystarczy jakieś gówienko przełączyć w ustawieniach

A tak swoją drogą, gdyby to jednak był sim lock to można go jakoś zdjąć samemu przez kabel USB? Bo mam taki i mogę wejść w system komórki przez kompa? Może coś wystarczy usunąć, albo coś??

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest wiele możliwości. To że fon się odpala a nie można zadzwonić nie oznacza że simlocka nie ma....

Sprawdź czy nie ma włączonego jakiegoś trybu airplane.

Sprawdź czy nie pozmieniał nikt zakresu GSM. W Polsce i UK jest to 900/1800.

Czy jesteś pewny że fon był używany tylko i wyłącznie za granicą?

Jeżeli nie jesteś pewny to fon może być kradziony.

Z hardwarowych przyczyn, walnięta może być końcówka mocy. Ale to bardziej w przypadku gdyby fon gubił zasięg...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.