x-kom hosting

Dyskietka startowa

bubelot
utworzono
utworzono

Odsyłam:

http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=1040...asc&start=0

Czy da się sformatować dysk w mojej sytuacji za pomocą dyskietki startowej? Jeśli tak to jak to zrobić i skąd ją w ogóle wziąć?

Gość
komentarz
komentarz

bubelot, Dyskietkę startową można nagrać z poziomu windowsa. Na dyskietce musisz posiadać dwa programy: format i fdisk. W win98 sprawa jest prosta, z panelu sterowania wybierasz: dodaj usuń programy i tam trzecią zakładkę - dyskietka startowa. W xp też można:

Utworzenie dysku startowego systemu MS-DOS

Utworzony dysk startowy systemu MS-DOS umożliwi uruchomienie komputera w systemie MS-DOS.

Włóż dyskietkę do stacji dyskietek komputera.

Otwórz folder Mój komputer, a następnie kliknij stację dyskietek, aby ją zaznaczyć.

W menu Plik wskaż nazwę stacji dyskietek, a następnie kliknij polecenie Formatuj.

W obszarze Opcje formatowania kliknij pole wyboru Utwórz dysk startowy systemu MS-DOS.

Kliknij przycisk Rozpocznij.

Ważne

Utworzenie dysku startowego systemu MS-DOS powoduje wymazanie wszystkich informacji znajdujących się na dyskietce.

Uwagi

Aby otworzyć folder Mój komputer, kliknij dwukrotnie ikonę Mój komputer na pulpicie.

Dysk startowy systemu MS-DOS umożliwia tylko rozruch systemu do wiersza polecenia MS-DOS. Dysk nie zawiera żadnych dodatkowych narzędzi.

Jak odpalisz system z dyskietki, to, jeżeli masz partycję NTFS, będziesz musiał usunąć je programem fdisk, a potem założyć nowe, a jak FAT32, to możesz od razu je sformatować poleceniem Format c: i enter (za c podstawiasz po kolei literki dysków, jeżeli utworzyłeś więcej niż jedną partycję)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.