x-kom hosting

Xp Nie Startuje (wirus) Jak Go Usunąć ?

PC_newbie
utworzono
utworzono

Witam. Mój XP (1 partycja NTFS na dysku) nie startuje z powodu wirusa. Również "tryb awaryjny" nie startuje. Nie chcę się rozpisywać skąd wiem, że to wina wirusa ani dlaczego opcja reinstalacji Windowsa odpada. Teoretycznie są (chyba) 3 wyjścia bo nie mam możliwości wyjęcia dysku HD i podpięcia do innego komputera.

1. Partition Magic - utworzyć na końcu jakąś partycję, zainstalować tam Windows + jakiś program antywirusowy i skanować zarażoną partycję.

2. Z CD-ROM-u uruchomić Windowsa XP live (BartPE) i "z niego" próbować skanować partycję z zawirusowanym XP na dysku HD.

3. Z DOS-a (dyskietka, CD-ROM) skanować dysk HD jakimś DOS-owym skanerem antywirusowym. Tylko czy "zobaczy" partycję NTFS ?

Może są jeszcze jakieś inne sposoby na tę sytuację. Jaki program antywirusowy byłby tu najlepszy (w tej sytuacji). Dziękuję za każdą informację.

Gość
komentarz
komentarz

Trzeci sposób odpada, ponieważ Dos nie będzie widział partycji NTFS. Pierwszy sposób też raczej nie wyjdzie, bo bardzo często Partition Magic nie radzi sobie z dzieleniem patrycji NTFS. Drugi sposób - możesz próbować. Ale ja na początek proponowałbym coś takiego:

Weź płytkę instalacyjną z Win XP. Wystartuj z płyty instalkę, dojedź do momentu, w którym jest wybór dysku, na którym ma być zainstalowany system i wciśnij R - naprawa. Postępuj dalej, jak przy nowej instalacji. Windows naprawi wszystkie uszkodzone pliki nie kasując tego, co już masz. A jeżeli to nie pomoże to tylko zostaje format dysku i ponowna instalacja windowsa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.