x-kom hosting

[Rozwiązany] Czy to wina zasilacza?

Gachu94
utworzono
utworzono

Witam. Mam nowy oto taki komputer:

Płyta Główna : Gigabyte GA-MA790FX-DS5

Procesor : AMD Phenom X3 8750 Black Edition

Chłodzenie procesora : Pentagram Freezone HP-120 AlCu

Karta Graficzna : Asus EAH4850/HTDI/512M

Chłodzenie grafiki : Coolink GFXChilla

Dysk twardy : Western Digital WD3200SD

Seagate ST3160815AS

Pamiec RAM : 4096 MB ( 4 x Kingmax DDR2 1GB/800MHz Kingmax KLDD48F-B8KB5

Karta muzyczna : Soundblaster Audigy SE (oem)

Tuner TV : MSI TV@nywhere plus

Naped : Liteon LH-20A1S

Zasilacz : Tagan TG430-U15 EasyCon 430W

Obudowa : Chieftec BH-01B-B-B bez zasilacza

Komputer nieraz bez przyczyny sie wyłącza. Nieraz nawet pare razy uruchamia sie ponownie, ąz normalnie sie uruchomi, a częście wyłączy i włączy normalnie i wszystko jest ok. System mam nowy, i po wyłączeniu nie ma żadnych błędów. Czy przyczyną może być zasilacz??? Jeżeli tak, to na jaki wymienić???

cubEE18
komentarz
komentarz

Tagan produkuje bardzo dobre zasilacze więc wątpie żeby o niego chodziło, jakie temperatury w stresie?

Lisciu156
komentarz
komentarz

Tagan, Tagan, jednak wydaję Mi się, że zasilacz 430W, jest z deka mało. Na wszelki wypadek pobierz Everesta, SpeedFana, lub podobny program do pomiaru temperatury, i wrzuć screena.

Zjawa123
komentarz
komentarz

O moc zasilacza tu na pewno nie chodzi, bo te 430W do tego zestawu wystarczy. Chyba że się zepsuł, w końcu to tylko technika, więc miało prawo paść.

Gachu94
komentarz
komentarz

2mewqo4.jpg

Oj, coś się złego dzieje...

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź jeszcze w CoreTemp i RealTemp, na 4-rdzeniowcu Speedfan może źle pokazywać.

Sprawdź czy chłodzenie procesora jest dobrze nałożone. Możliwe, że jakiś uchwyt nie jest dociśnięty.

Czy była nakładana pasta termoprzewodząca, gdy montowałeś chłodzenie? Jaka?

Gachu94
komentarz
komentarz

Nie działał wentylator na chłodzenie. Teraz jest prawie wszystko dobrze. Bo w biosie są normalne temperatury, a w tym programie temp. 3 ma 82 stopnie, a już wszystko działa. I nie wiem czego to temperatura jest, ponieważ w biosie wszystkie temperatury są ok

BlackRaven
komentarz
komentarz

I nie wiem czego to temperatura jest, ponieważ w biosie wszystkie temperatury są ok
Speedfan często pokazuje bzdury. Najlepiej skorzystać z innego, wiarygodniejszego programu (CoreTemp, RealTemp).
Gachu94
komentarz
komentarz

w Core Temp 31 stopni, wiec problemu nie ma :D:) Dzieki za pomic

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.