x-kom hosting

Co sie stanie jesli zasilacz nie wytrzyma?

Richie
utworzono
utworzono

Witam jesli zasilacz by mi nie wytrzymal i padl to spali sie tylko zasilacz?

Czy do tego np plyta karta procesor i nie wiem co jeszcze i cd-rom? :D

tomek.b9
komentarz
komentarz

Nigdy nie wiadomo. Moze być tak, że tylko zasilacz się spali, a moze byc tak, że wszystko pociągnie za sobą. Ja bym nie ryzykował :D

Konrad B.
komentarz
komentarz

Zależy jaki zasilacz, pożądne zasilacze po prostu się spalą i ich zabezpieczenia uchronią komputer, a jeśli chodzi o zasilacze tzn. No name mogą się one spalić i pociągnąć za sobą cały komputer, ale nie koniecznie.

Banita85
komentarz
komentarz

Jak coś się spali razem z zasilaczem to jeszcze pół biedy, gorzej jak użytkownik zasilacza no name nie zdaje sobie z tego sprawy, i zasilacz "działa" ale daje niestabilne napięcie, które waha się w szerokim zakresie na głównych liniach, i psuje wszystko poza sobą, to rozwali dysk, to procesor... Taki użytkownik będzie często wymieniał podzespoły, ale nigdy nie zwróci uwagi na zasilacz: "no jak to przecież działa wentylator się kręci.." i takie teksty są potem, przykład: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...mp;#entry740987 wątpię żeby twórca tematu, zdawał sobie sprawę że jego trust mimo tego że ma ponad 500W jest g...o wart, a po jego wcześniejszych postach, nawet nie będę mu tego próbował tłumaczyć...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.