x-kom hosting

Hosting pod blog/stronę

voince
utworzono
utworzono

[ offtop ] Witam

Mój pierwszy post na forum, więc witam serdecznie.

[ / offtop ]

Otóż, prowadzę niejednego bloga (np. wordpress, pinger, ownlog) w miejscach darmowych, ale jednak nie dających pełni możliwości. Zastanawiam się ostatnio nad utworzeniem czegoś ambitniejszego i stąd moje wątpliwości. Czy na tego typu blogach jak wymieniłam mogę umieszczać reklamy czy jakieś inne rzeczy z korzyścią materialną dla mnie? Z regulaminu wordpressa zrozumiałam, że nie. W różnych innych nie za bardzo coś na ten temat widzę. Przeglądając różne blogi nie widzę specjalnie wiele reklam ustawionych przez piszących, więc nie wiem czy nie chcą ich, czy nie można ich mieć.

Teoretycznie co nie jest zabronione jest dozwolone. Ale nie specjalnie chce mi się inwestować swój czas w coś co potem może okazać się konieczne do usunięcia.

Ewentualnie w jakiej skali opłaca się kupić sobie hosting + domenę, czy koszty tego mi się zwrócą? Mówię tu o stronach / blogach ściśle tematycznych, ambitniej napisanych przeze mnie lub jakichś wspólników. Nie planuję na tym zarabiać na życie, tylko raczej postawić coś solidnego, ale koszty chciałabym zminimalizować.

Proszę o jak najliczniejsze opinie, ale przede wszystkim konstruktywne.

bizon11
komentarz
komentarz
Ewentualnie w jakiej skali opłaca się kupić sobie hosting + domenę, czy koszty tego mi się zwrócą? Mówię tu o stronach / blogach ściśle tematycznych, ambitniej napisanych przeze mnie lub jakichś wspólników. Nie planuję na tym zarabiać na życie, tylko raczej postawić coś solidnego, ale koszty chciałabym zminimalizować.

Wszystko zależy ile masz odwiedzin dziennie... Jeśli poniżej stu to myślę że w ogóle nie warto się bawić. Bo zarobek pewnie nie wystarczałby na opłacenie serwera.

Największym plusem bloga na własnym serwerze jest to że możesz zrobić z nim praktycznie wszystko - edytować skrypt itp.

Otóż, prowadzę niejednego bloga (np. wordpress, pinger, ownlog) w miejscach darmowych, ale jednak nie dających pełni możliwości. Zastanawiam się ostatnio nad utworzeniem czegoś ambitniejszego i stąd moje wątpliwości. Czy na tego typu blogach jak wymieniłam mogę umieszczać reklamy czy jakieś inne rzeczy z korzyścią materialną dla mnie? Z regulaminu wordpressa zrozumiałam, że nie. W różnych innych nie za bardzo coś na ten temat widzę.

Cóż większość serwisów oferujących blogi na swoim serwerze nie zgadza się na umieszczanie reklam.

Z tego co widzę to pinger się na to chyba zgadza:

http://reklama.pinger.pl/

Jeśli chodzi o ownlog to:

"5. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia ownloga w każdej chwili bez ostrzeżenia, a także bez podania przyczyn, zwłaszcza w przypadku gdy:

.

.

i)ownlog wykorzystywany był do celów komercyjnych"

Więc nie można.

  • 2 tygodnie później...
Katastrofa
komentarz
komentarz

on się zgadza ale umieszcza ci własne reklamy a ty z tego nie masz żadnych korzyści materialnych :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.