x-kom hosting

Program do oszczędzania energii w laptopie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: tazman ,
PatrykJ
utworzono
utworzono

Witam!

Znacie może jakiś program do oszczędzania energii w laptopie, mianowicie do zniżenia wydajności podzespołów, czy coś takiego.

Gość
komentarz
komentarz

PatrykJ, W laptopie te funkcje realizowane są z poziomu BIOS'a. Nie trzeba żadnych programów.

Kamilosław
komentarz
komentarz

Wystarczy chyba w Biosie tylko napięcia zmniejszyc, ale nie jestem pewien ;P

Gość
komentarz
komentarz

Vaderzill, W laptopach nie ma dostępnych opcji w Biosie związanych z podnoszeniem/obniżaniem napięcia, podkręcaniem procesora itp.

  • Rekomendowana odpowiedź
tazman
komentarz
komentarz

W laptopach energią zarządza bios, gdy wykorzystanie procesora jest min to wtedy automatycznie jest obniżanie jego częstotliwości, wartości napięć itd

Gość
komentarz
komentarz

tazman, To samo napisałem trzy posty wyżej :)

Przemek
komentarz
komentarz

Mozna sie jeszcze pokusic o poszukanie czegos do sciemniania matrycy.

PatrykJ, podaj model i marke lapka.

PatrykJ
komentarz
komentarz

Acer Aspire 3690, miałem program Acer ePower, na którym mona było m.in zmniejszyć taktowanie procesowa, tylko nie moge go zainstalować, i szukam czegoś podobnego

Gość
komentarz
komentarz

Jak nie wykorzystujesz procesora to laptop powinien sam zwolnić jego częstotliwość.

PatrykJ
komentarz
komentarz

Uporałem się z problemem i zainstalowałem ePower i mianowicie jak w nim zmniejsze prędkość procka 4 krotnie, to czy bedzie mniej się nagrzewał i czy takie zmniejszanie to dobry krok?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.