x-kom hosting

Mandriva x3

xmaatx
utworzono
utworzono

Siema,

1. Zainstalowałem sobie mandrive xtreme 3 razem z windowsem xp, ale pojawił się problem, nie moge przełączać pomiędzy linuksem a windą bo mam klawiature usb, a w tym momencie gdy chce przestawić akurat nie działa, można coś z tym zrobić?

2. Wogóle nie mogę przenosić na tym linuksie żadnych okien, dlaczego?

3. Jak włączyć jakieś efekty wizualne? Gdy włączam, pisze tylko że będzie działać po nastepnym zalogowaniu, a gdy się ponownie zaloguje jest tak jak było.

Garrappachc
komentarz
komentarz

1. Ustaw sobie w BIOS-ie, żeby Ci inicjował usb. Też mam klawiaturę na usb i tak mam ustawione.

2 i 3. Zainstaluj sterowniki do karty graficznej. Jaką masz kartę?

xmaatx
komentarz
komentarz

geforce 7600gs galaxy, pisało że mam sterowniki do 7050 czy cóś takiego

jak ustawic zeby przy oknach byl wyłącznik "x" ??

Garrappachc
komentarz
komentarz

Powiedz po kolei, jak ustawiasz efekty pulpitu. Spróbuj też w kosnoli wklepać

emerald

i zobaczyć, co się stanie.

xmaatx
komentarz
komentarz

albo najpierw pomógłbyś mi ustawić tak żeby podczas włączania kompa był tylko linux i windows, bo oprócz tego jest kilka śmieci do wyboru a ich bym nie chcial

wpisałem emerald pisalo ze nie ma takiej komendy

Archimedes
komentarz
komentarz (edytowane)

Tamta komenda jako root i daj wpis z /etc/lilo.conf.

xmaatx
komentarz
komentarz

nawet z roota "command not found"

nie ma u mnie pliku lilo.conf

Garrappachc
komentarz
komentarz

Dwie sprawy: po pierwsze /boot/grub/menu.lst. Po drugie: urpmi emerald.

Archimedes
komentarz
komentarz

O sory myślałem, że Mandriva ma domyślnie LILO...

xmaatx
komentarz
komentarz (edytowane)

+ za emeralda, wiecie może jak jeszcze dodać pluginy do compiz-fusion? np. efekt padania deszczu, rybki w środku kostki

ps. a mozna ustawic tego emeralda na stałe? Bo po wyłączeniu terminala emerald znika (pasek z "x")

ps2. z ostatniej chwili, ni z tąd ni z owąd podczas włączenia linuxa wyskoczył krytyczny błąd plazmy, da się mu jakoś zapobiec albo naprawić to?

Garrappachc
komentarz
komentarz

Aha, bo Ty masz KDE4...

Po pierwsze: zainstaluj sobie compiz-plugins-extra, compiza-plugins-unsupported. Po drugie: w menedżerze ustawień compiza wchodzisz w zakładkę Dekoracje Okna i tam sobie ustawiasz polecenie na "emerald". Po trzecie: zaktualizuj system. Pamiętaj, że KDE4 jest jeszcze rozwojowe i nie zawsze wszystko będzie działać tak, jak powinno. W razie konieczności przeinstaluj plazmę.

xmaatx
komentarz
komentarz (edytowane)

udało mi się naprawić plazme

@topic

właśnie chodzi o to jak zainstalować te pluginy ^^

Garrappachc
komentarz
komentarz

No... urpmi :P

xmaatx
komentarz
komentarz

no tak ale najpierw trzeba jeszcze pobrać te pakiety o których mowa :D

wiesz może z kąd?

Garrappachc
komentarz
komentarz

Spokojnie, urpmi zrobi to za Ciebie ;)

xmaatx
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Dobra poradziłem sobie ale trzeba było wpisać trochę inną komendę: urpmi compiz-fusion-plugins-extra/unsupported

2. Podczas proby instalowania dx9 przez winetricks: "winetricks error: shalsum mismatch! Rename /home/mateusz/.winetrickschache/./directx_nov2008_redist.exe and try again."

Co mam z tym zrobić? Wiem że nazwe czegoś trzeba zmienić ale czego?

Garrappachc
komentarz
komentarz

Chodzi o to, że mu się sumy kontrolne nie zgadzają. Zmień nazwę tego pliku (/home/mateusz/.winetrickschache/directx...) na inną, np. tą samą z dopiskiem "_bak".

xmaatx
komentarz
komentarz

Dobra udało się zainstalować dx9 ale w grze nie widzę żadnej różnicy niż przed zainstalowaniem, mogę jakoś sprawdzić czy na pewno jest ten dx9?

Drugi problem, otóż jak ustawiam obrazek do Skydome to jest bardzo słaba jakość, da się ją poprawić? Obrazy do niego ściągam z

, słyszałem że pomaga zmiana formatu obrazka ale u mnie gdy zmienię format to w ogóle się obrazek nie pokazuje.
Garrappachc
komentarz
komentarz

Uruchom program "uninstaller" - tam jest lista programów zainstalowanych przez wine.

Co do tych panoram, to mają złą rozdzielczośc, gdyż prawdopodobnie są za małe. Pamiętaj, że to nie tylko szerokość, ale i wysokość.

xmaatx
komentarz
komentarz

hmm.. w uninstallerze nie ma żadnego programu, czyżby dx9 się nie zainstalował?

Garrappachc
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli winetricks nie wywalił żadnych błędów, to sie dx9 zainstalował. Zobacz w winecfg, jakie dodatkowe biblioteki tam poprzydzielał. Zobacz też, czy pliki dx9 są (~/.wine/drive_c/gdzieś tam).

xmaatx
komentarz
komentarz (edytowane)

W winecfg są jakieś nowe biblioteki, ale w katalogu wine/drive_c/windows/system32/directx nie ma nic, poprostu pusty folder

Garrappachc
komentarz
komentarz

Zainstalował.

xmaatx
komentarz
komentarz (edytowane)

hmm... a jest różnica pomiędzy grą odpalaną z partycji linuksowej a partycji windowsowej? Może nie widać różnicy w jakości gry po zainstalowaniu dx i przed bo directx działa tylko na partycjach linksowych?

Garrappachc
komentarz
komentarz

Nie ma różnicy, skąd odpalasz. Wine i tak używa bibliotek swojego katalogu. Całkiem możliwe, że gra nie używa dx (zobacz w jej ustawieniach - może masz OpenGL) albo wine ma już wbudowane dx9. Którą masz wersję wine?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.