x-kom hosting

Technikum Informatyczne

Yamasaki1994
utworzono
utworzono

Siema chciałbym iść do Technikum Informatycznego i mam takie pytania

1.Czy trzeba znać dobrze Angielski (ja trochę umiem )

2.Jaki jest plan nauczania (chodzi mi o tematy np na początu office itp)

3.Ile one trwają

Krzysiek6
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc jestem w technikum informatycznym.

Wygląda to inaczej niż się spodziewałem, ale ok ;D

1. Podstawy ang, czasy, ważniejsze słówka itp, ang masz przez 3 lata (jak będziesz zdawał maturę to zdążysz się nauczyć.)

2. W każdej szkole jest inaczej, Ja programowanie mam w drugiej klasie, teraz mam płyty główne, mobo, monitory, procesory itp.

3. Jak każde technikum trwają 4 lata. Liceum 3 lata.

Przedmioty w takim technikum to np. Systemy operacyjne i sieciowe, urządzenia techniki komputerowej, nowości, technologia informacyjna, programowanie.

Edytowane przez Krzysiek6
Yamasaki1994
komentarz
komentarz

Powiem ci tak

Lubię grafikę i grzebanie przy sprzętach ale za to nie znoszę programowania (może przez to że nie potrafię za bardzo)

A są zajęcia z grafiki i na jakim programie ?? (chyba nie paint)

Angielskiego umiem trochę ale to da się nauczyć

To jaki przedmiot byłby da mnie odpowiedni

tak jak wcześniej napisałem lubię grafikę i grzebanie przy sprzętach

Gość
komentarz
komentarz

Jak lubisz grzebac w kompach to elektronika :)

Zależy od szkoły. W moim mieście uczysz sie systemów operacyjnych, grafiki i programowania.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

My co lekcję naprawiamy i grzebiemy w serwerach szkoły, komputerach, drukarkach, laptopach itp, nawet jak coś jest popsute.

Grafika też jest, ale w 3 lub w drugiej klasie, jest dużo przedmiotów zawodowych, programowania się nie bój, tylko podstawy .

Nie wiem jaki program bo jestem w pierwszej klasie.

Yamasaki1994
komentarz
komentarz

A ile idzie wybrać przedmiotów na raz 1 czy więcej

bo bym wziął grafike i elektronikę

A jeszcze jedno

Jakie trzeba mieć oceny i jaką ilość pkt na koniec szkoły żeby się dostać do technikum

i jakie wy mieliście oceny i ile pkt

ciaciama
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to jesteś dopiero w II klasie gimnazjum, a programowania nikt od żłobka nie umiał :) Zobaczysz, może Ci przypadnie do gustu (za niedługo wakacje, to możesz sobie wcześniej zobaczyć jak będziesz chciał) ;)

Yamasaki1994
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakie trzeba mieć oceny i jaką ilość pkt na koniec szkoły żeby się dostać do technikum inf

i jakie wy mieliście oceny i ile pkt

Edytowane przez Yamasaki1994
Lolitka
komentarz
komentarz

W moim mieście trzeba mieć 80pkt. żeby się dostać do technikum inf.

Krzysiek6
komentarz
komentarz (edytowane)

W moim chyba też było 80, a Ja miałem 113 i na liście byłem pierwszy ;)

oceny jakie się liczą to.

informatyka - 6 u mnie ;D

polski - 4

angielski - 4

matma - 4 .

za 6 masz 20 pkt, za 5 16pkt co ocena w dół to pkt w dół o 4.

___

EDIT. tak sobie mów ;P to jest dobre gim i trzeba było trzymać poziom ;)

Edytowane przez Krzysiek6
Yamasaki1994
komentarz
komentarz

HEHE pozwól że nazwę cię KUJONEM xD

Dobra dzięki za wszystkie odpowiedzi

ciaciama
komentarz
komentarz

Ja jestem w liceum.

To zależy od miasta i poziomu technikum. Ale myślę że dużo punktów nie trzeba mieć (przyzwoite oceny i test).

Yamasaki1994
komentarz
komentarz

Pójdę na TECHNIK INFORMATYK do jakieś szkoły w TCHACH

luq
komentarz
komentarz
1.Czy trzeba znać dobrze Angielski (ja trochę umiem )

Nie rozumiem dlaczego takie pytanie się pojawiło. Oczywiście ang. się przydaje i warto go znać ale nic nie trzeba ;p W 4 klasie jest j. ang. zawodowy :)

Ogólnie po technikum wydaje mi się, że jest lepszy (łatwiejszy) start na polibudzie, trzeba przyznać, że w technikum masz przedmioty czysto zawodowe, powinno się mieć jakieś pojęcie o elektronice po nim (bramki, przerzutniki etc.), przerabiasz niby 3 języki na programowaniu, powinieneś wynieść też coś z systemów operacyjnych i sieci. Po ukończeniu i zdania egzaminu masz papierek i możesz się honorować tytułem technika ze specjalizacją którą wybierzesz w 3 klasie. Tyle, że kadra nauczycieli z tych przedmiotów chyba raczej nie jest zbyt kompetentna w swoich dziedzinach, u mnie może znalazł by się 1 dobry, znający się na swoim przedmiocie nauczyciel z zawodowych. No ale swoją drogą jaki dobry koder pójdzie do szkoły uczyć. Jedyna możliwość to pasjonat.

Ogólnie moje zdanie jest takie, że szkoła raczej człowieka nie uczy. Jeśli jesteś pasjonatem to sam musisz przysiąść w domu, poszukać, poczytać, po prostu się tym zając. Nie ma sensu uczyć się przedmiotów które Cie nie interesują lub w ogóle poronionym pomysłem jest ich nauczanie w szkole.

nowości

Taki przedmiot masz? :]

Jeszcze jest Oprogramowanie biurowe, Grafika i multimedia, Specjalizacja od 3 klasy, Miesięczna praktyka zawodowa i chyba tyle.

creative_90
komentarz
komentarz

w mojej szkole, jest kilka przedmiotow informatycznych w pierwszej klasie oprogramowanie komputerowe, urzadzenia techniki komputerowej, technologia informacyjna, w drugiej odeszla technologia i przyszlo programowanie i multimedia i grafika rastrowa iobiektowa, zarządzanie sieciami komputerowymi. myslalem ze bedzie gorzej ale jest ok. Obecnie jestem w 3 klasie i odbywam miesieczną praktyke w firmie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.