x-kom hosting

Problem z dyskiem & MODECOM MC 430 CARBON

robokop_78
utworzono
utworzono

Witam

Ostatnio zaczęły dziać się z moim komputerem dziwne rzeczy.

Zauważyłem to po wejściu do podglądu zdarzeń systemu. System zaczął od kilku dni zwracać mi errora nr 7 tj: „W urządzeniu \Device\Harddisk2\D wystąpił zły blok”. Trochę dziwna sprawa bo żadem z programów (systemowy scan disk, HDTune) nie zwraca mi Bad sektorów. ,Ponadto HDTune zaznacza na żółto „Spin retry count” & „jakiś nieznany atrybut o kodzie B8” Dysk jest stosunkowo świeży ma pół roku jest to Segate Baracuda 1000GB. Raczej o nie go dbałem i starałem unikać się wstrząsów (od nowości siedzi w kompie, nie był noszony, komputera nie kopie). Ponadto HDTune w banchermarku pokazuje mi transfer na poziomie 15MB\sek. Podczas skanu w HDTune w/w dysku proces DPC (WinXp) zarzyna mi system(ok. 90% zasobów, proces o wyższym priorytecie), co nie ma miejsca podczas skanowania pozostałych dysków. Z tego co wiem dyski czerpią energię z 5V. Program SpeedFun pokazuje mi bardzo dziwna pracę tego napięcia tj. Skoki od 2,5v do 4,5v. Zasilacz, który posiadam to 350W. Jest to jakiś 5cio letni noname, z co jak się okazało po rozkręceniu go ma napuchnięte kondensatory. Dlatego muszę zmienić zasilacz!!! Proszę mi odpowiedzieć czy do zestawu, który jest poniżej dobrym zasilaczem będzie:

MODECOM MC 430 CARBON

Chciałem również zwrócić uwagę że w niedalekiej przyszłości zestaw chciałem rozbudować o dwa 65W rdzenie np. E8400 oraz jakąś ciekawą płytę np: P5Q Asusa. I dorzucić 9600GT @ 9800GT lub coś podobnego Dlatego pod tym kątem chciałem również kupić ten zasilacz.

Proszę również o odpowiedz czy problem z zasilaczem może powodować taka dziwną pracę dysku, która opisałem powyżej.

Za wszelkie sugestie i odpowiedzi dziękuje.

Aktualnie posiadam:

AMD Athlon3000 939

Gigabyte GA-K8NSC-939

7600GT

2 GB DDR (4x512)

3 Dyski

mis456
komentarz
komentarz
rogram SpeedFun pokazuje mi bardzo dziwna pracę tego napięcia tj. Skoki od 2,5v do 4,5v.

Tylko miernik prawdę powie. MI napięcia skaczą od 11V do 14V na +12V a miernik pokazuje w normie.

Ile masz kasy an nowy zasialcz?

robokop_78
komentarz
komentarz

Tego Modecoma mogę mieć za 165zł (2 lata gwarancji). Na zasilacz nie chciałbym wydawać za dużo. Zasilacz na pewno muszę wymienić, bo ten który mam teraz ma napuchnięte kondensatory a i jest już porządnie wyeksploatowany (5 lat x 24godziny/dobę) . Dzisiaj jeszcze sprawdzę ten dysk na innym sprzęcie.

Czy jest możliwe że spadek transferu spowodowany został błędem system plików? Mam na nim za dużo danych nie chciałbym go formatować żeby się przekonać że nic to nie pomogło.

Gość
komentarz
komentarz

Przecież możesz wymienić kondensatory

Do 170zł może:

Pentagram 430W

Cheftiec 400W: KLIK

robokop_78
komentarz
komentarz

Dysk jest sprawny, przetestowałem na innym kompie. Pojawił się inny dziwny problem jak mam podpięte napędy wywala się system. Pojawia się abo fatal error albo się resetuje.

Musze zamówić dzisiaj jakiś zasilacz.

Który polecacie do 200zł?

Który lepszy, co byście wzieli?

http://www.allegro.pl/item623496467_zasila...x_400_watt.html

http://www.allegro.pl/item622707256_promoc...tyl_bemowo.html

mis456
komentarz
komentarz

Cheiftec stary, sprawdzony, Modecom Carbon nowy, mało recenzji w necie, w sumie nie wiadomo czy jest dobry.

robokop_78
komentarz
komentarz

Dzięki wszytki za pomoc!

Chieftec 400 kupiony i zamontowany. System przeinstalowany i wszystko wróciło do normy.

Jeszcze raz wielkie dzięki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.