x-kom hosting

Wgrywanie sterowników do SE DB2020

jarek1994-1994
utworzono
utworzono (edytowane)

Siema. Dzisiaj chciałbym przedstawić poradnik jak podmieniać sterowniki dźwięku, aparatu i wyświetlacza dla platformy db2020 (K530, K550, K610, K618, K770, K790, K800, K810, K818, S500, V630, T650, W580, W610, W660, W710, W830, W850, W880, W888, Z610, Z710)

Chcę uprzedzić, że po tej operacji tracimy gwarancję na software (na hardware nadal będzie).

Ten sposób działa na CID 51, 52 ;)

Będziemy potrzebowali do tego kabelka USB (ten co otrzymaliśmy w zestawie), programu FAR+SEFP. Przedstawię wam w tym temacie jak zmienia się sterowniki dźwięku, ale aparatu i wyświetlacza robi się tak samo tylko wchodzimy w inne foldery.

Wszystkie pliki można znaleźć na moim chomiku - http://chomikuj.pl/w610i-R8BA024 (akustyki - dźwięk, camdrivery - aparatu) lub na: honor.4shared.com, rune.4shared.com, topse.ru.

Co nam daje zmiana sterowników:

- lepsza jakość zdjęć, dźwięku, wyświetlacza (tu zmiana będzie znikoma)

- telefon dużo głośniej gra (nawet do 70%)

Więc ogólnie warto.

Do dzieła.

Najpierw trzeba wyjąć z telefonu baterię, potem kartę pamięci i sim. Telefonu na razie nie włączamy.

Uruchamiamy program FAR. Naciskamy alt+F2. W następnym dialogu wybieramy SEFP (0). Dalej ustawiamy wszystko jak na screenie poniżej. (W zakładce boot script wybieramy taką opcję jaki mamy CID (49,51,52). (Jak to sprawdzić podane jest w innym temacie.)

8ad318786d85795em.jpg

Klikamy na enter the matrix. Teraz na klawiaturze telefonu naciskamy i cały czas trzymamy przycisk ?c? i podłączamy nasz telefon do kabla. Program powalczy chwile z zabezpieczeniami i powinniśmy ujrzeć taki widok.

5b391a05bf51d35fm.jpg

Teraz idziemy po kolei do FS/ifs/settings/acoustic/ (dźwięk),FS/ ifs/settings/camera (aparat), FS/ifs/settings/display/ (wyświetlacz). Zaznaczamy ppm wszystkie pliki i klikamy na delete (8). Teraz po lewej stronie wybieramy ścieżkę dostępu do nowych sterów na naszym komputerze. Zaznaczamy je wszystkie i klikamy copy (5).

6908526807ca7f90m.jpg

Teraz klikamy na (?) do momentu kiedy program nie zapyta czy wyjść z programu. Wtedy klikamy na YES. Odłączamy telefon, wyjmujemy baterię wkładamy wszystkie karty i włączamy fona.

Gotowe!

Mam nadzieję, że mój poradnik komuś się przyda. Pozdrawiam maniak:)

Gość
komentarz
komentarz

Zapomniałeś o linku do FAR-a z JDF. Nie napisałeś o CID-zie 53,nie dałeś linku do sterów Flash USB.Zedytuj bo są duże braki.Pozdrawiam;)

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Podałem skąd można go pobrać, ten sposób jest na CID 51 i 52, a co do sterowników to temat już jest.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.