x-kom hosting

[Rozwiazany]Nauka instalacji

Sean
utworzono
utworzono

powiedzcie mi jak zainstalować programy na linuxie sciągnięte z neta...naprzykład enemy terytory (gra) i jakiś zamiennik bearshare...mam też problem z partycjami gdy coś kopiuje z płyty i próbuje to wkleić na dysku to mi wyskakuje "You do not have permissions to write to this folder." co zrobić ??

acallk
komentarz
komentarz
"You do not have permissions to write to this folder."
to znaczy że do tego folderu niemasz uprwanień , musisz nadać mu iprawniena przez konsole albo przez konto roota (jeżeli masz odblokowane ) tzw.chmod , 2) co do instalacji plików to zależy jakiego typu masz plik , jak .sh to wchodzisz w konsole jako root , wchodzisz w lokalizacje (przez konsole) do miejsca gdzie jest plik i wpisujesz

"sudo sh nazwa_pliku.sh i ci się włacza instalarka a jezęli inne pliki to masz inne komendy ;)

Sean
komentarz
komentarz

aha to omówmy sprawe uprawnień...wszystko po koleji

Zarov
komentarz
komentarz

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2007/...ritory-i-linux/

A dla Bearshare nie ma odpowiednika.

Pamiętaj że przed tymi komendami trzeba wpisać

Kod:

Sudo

Albo normalnie i uaktywnić konto roota.

acallk
komentarz
komentarz

Albo normalnie i uaktywnić konto roota.
taaa ale to początkującum nieidzie za dobrze
acallk
komentarz
komentarz

a skąd ma wiedzieć jaką komende wpisac ?

Przemek
komentarz
komentarz
a skąd ma wiedzieć jaką komende wpisac ?

No przeciez masz wszystko napisane wyzej.

Zarov
komentarz
komentarz

acallk, a myślisz że ja znam wszystkie komendy? Google nie zamykają. Wpisałem w googlach "aktywacja konta root ubuntu" i jest. Proste. Nie rób z ludzi lamerów.

Sean
komentarz
komentarz

wszytko zrobilem i chodzi dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.