x-kom hosting

Pamięć k.graficznej paskudnie się grzeje, dlaczego?

eltomek
utworzono
utworzono

Witam,

Mam taką konfigurację:

- Athlon 2800+ podkręcony z 12.5x166MHz FSB na 11x200MHz (wersja Athlon XP-M),

- płyta Epox 8RDA chipset nForce2,

- pamięć Kingston 400MHz,

- grafika Sapphire Radeon X800GT 256MB 256bit GDDR3, bez podkręcania.

Zestaw śmiga spoko przy zastosowaniach biurowych, ale niestety już nie w grach 3D.

Po 5 minutach gry w Colin McRae 04 (nie żeby jakaś nowa gra) kości pamięci karty graficznej robią się gorące (nie mają fabrycznie zainstalowanego radiatora), obraz zaczyna wyraźnie rwać, a po 10-15 minutach ostry zwis systemu.

Zastanawiam się jaki jest powód takiej sytuacji. Podkręcenie FSB na 200MHz? Tyle, że ta karta nie jest szczególnie cienka jak na moją całą konfigurację i takie 200MHz na pamięciach GDDR3 raczej nie powinny stanowić wąskiego gardła.

Zdrówka

el Tomek

BlackRaven
komentarz
komentarz

Skąd pewność że to pamięci? Podaj wszystkie temperatury pod obciążeniem. Podaj też model zasilacza. Pamięć na karcie możesz przetestować programem Video Memory Stress Test. Ewentualnie jeśli jesteś pewien że to pamięci się przegrzewają, daj na nie do testów jakiś wydajny wentylator - jeśli zwis nie wystąpi, kup na nie jakieś radiatorki (kilka zł na alledrogo).

eltomek
komentarz
komentarz
Skąd pewność że to pamięci?

Ano stąd, że wiem co to za kości badam je na dotyk. Z tego co widzę to ich temperatura nie jest raportowana, a temp. GPU pod obciążeniem wynosi ok 50st.

Zdrówka

el Tomek

albartos
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury programem Gpu-z, powinien podać więcej odczytów. I zrób test programem Video Memory Stress Test.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.