x-kom hosting

czy zestaw uciągnie ASUS Radeon HD3650 512 MB DDR2 (128 bit)..?

zbikowski
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Mam zamiar modernizowac stary komputer:

Celeron D 2,8GHz

Asrock 775s61

goodram 1gb ddr 400MHz + elixir 512mb ddr 400MHz

chce kupic Tracer 4life 500 LucyFire Silent 500W (bo tani, ale moge wziąć coś lepszego/innego)

no i czy da rade wsadzić do tego grafike:

ASUS AH3650 Radeon HD3650 512 MB DDR2 (128 bit)

Sapphire Radeon HD 3650 512 MB GDDR2, AGP

Powercolor Radeon HD 2600XT 512MB (128bit) DDR2, AGP

Powercolor Radeon HD3850 512MB GDDR3 (256bit)

chodzi mi o tą pierwszą , ale też mam na myśli i te inne

Będzie to razem pasowało..??

MoonBlader
komentarz
komentarz

zasilacze Tracera znajdują się na czarnej liście więc nie radzę...

zbikowski
komentarz
komentarz

zasilacz to moze byc ten albo inny, jest na czarnej liscie ale ten model akurat jest ze tak powiem sredni, nie sypie sie az tak czesto, to nie robi mi wielkiej roznicy byle by to uciagnal, moge to zmienic,

ale bardziej mi chodzi o karty grafiki, czy ten zestaw (jednak juz stary) to uciagnie

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@zbikowski

ASUS AH3650 Radeon HD3650 512 MB DDR2 (128 bit)

Sapphire Radeon HD 3650 512 MB GDDR2, AGP

Powercolor Radeon HD 2600XT 512MB (128bit) DDR2, AGP

Nie bierz nic co jest na GDDR2 bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

@zbikowski

Powercolor Radeon HD3850 512MB GDDR3 (256bit)

Tu z kolei przesadziłeś w drugą stronę. Ten procek znacznie ograniczy tą kartę. Poza tym wsadzanie do slotu AGP kart za więcej niż 200 zł mija się moim zdaniem z celem. Maksymalnie zainwestowałbym w coś pokroju 7300 GT lub 7600 GS (oczywiście na GDDR3).

Najlepiej gdybyś dozbierał trochę kaski i złożył całą platformę od początku.

zbikowski
komentarz
komentarz (edytowane)

wiesz, o to chodzi ze liczy sie wlasnie kasa ale tak po czesci, to nie dla mnie ten komputer wiec mi na kasie az tak bardzo nie zalezy (wiadomo im taniej tym lepiej ale widze ze to nie ma az tak wielkiego znaczenia), ale czlowiek chce go poprostu zmodernizowac..

jakies 2 miechy temu kupil gdzies grafika asus radeon 3450 256mb (prawdopodobnie 64bit) i mu nie dzialaja wszystkie gry jak trzeba bo sie samochodowki niektore nawet tna

zasilacz ma badziewny (jakis ibox 350) i trzeba kupic drugi bo lepszej karty to raczej nie uciagnie, wiec pomyslalem o tym tracerze bo akurat co jak co ale ten zestaw to powinien bez problemu uciagnac, ale moge sie mylic

co do grafiki, chce mu wsadzic 512/128 zeby zaraz nie narzekal ze mu sie cos tnie i ze mu bubla wsadzilem

, nie chodzi o gre na max detalach ale zeby sie nic nie cielo... tak sie zastanawialem nad tymi:

ASUS AH3650 Radeon HD3650 512 MB DDR2 (128 bit)

Sapphire Radeon HD 3650 512 MB GDDR2, AGP

na ten komputer jest do wydania okolo 500-550zl (razem grafika + zasilacz) a za tyle to nowego kompa zeby gry dzialaly dobrze to nie zlozy... i trzeba modernizowac to/tym co jest ..

do wyboru tylko i wylacznie te karty:

888a1292684adf97.jpg

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

hmm...a po ile te karty są ?

zdecydowanie trzeba coś wybrać pomiędzy ostatnimi tj PowerColor i Sapphie

do tego zasilacz ModeCom MC-350ATX 350W i powinno spokojnie kasy starczać, o ile ten zasilacz jest...

jeśli go nie ma to podaj jakie są dostępne do 400W

tego Tracera bym nie wkładał

6frans6
komentarz
komentarz

bierz saphire radeona 3850 tego co jest na dole

marcinx26
komentarz
komentarz

radek 3850 będzie strasznie spowolniony przez proc , a poza tym widzieliście ich ceny na agp ?! dla mnie to mija się z celem ...

bierz tego gf 7300 na ddr 3

zbikowski
komentarz
komentarz (edytowane)

(nie moze byc 7300.. moga byc tylko te z listy, nic innego)

zasilacz zmienie na taki: Zasilacz MODECOM MC-350 ATX 2.0, 350W PFC (110zl)

wiec chyba dobrze

co do grafiki to trzeba wybierac z tych:

Powercolor Radeon HD3650 512MB DDR2 (128bit), AGP, HDTV/2xDualDVI, CF, retail (295zl)

Sapphire Radeon HD 3650 512 MB GDDR2, AGP, HDTV/2xDualDVI, BULK (300zl)

ASUS AH3650 Radeon HD3650 512 MB DDR2 (128 bit), HDTV&2xDVI, HDCP, AGP, BOX (350zl)

myslalem jeszcze nad ta

Powercolor Radeon HD3850 512MB GDDR3 (256bit), AGP, HDTV&2xDualDVI, CF, retai (460zl)

ale jest droga no i nie bedzie mozna jej wykorzystac w pelni , czyli strata kasy...wiec nie wchodzi juz w gre, pozostaja tamte 3...

( towar jest nowy, ze sklepu, na pelnej gwarancji wiec stad ta cena)

czyli ktora z nich..?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy można spytać, jaki to sklep? Ma jakąś stronę internetową?

Zjawa123
komentarz
komentarz

Nie warto brać grafiki na DDR2, słabe są.

A czemu tylko te z tej listy ? Ja wziąłbym 7300GT i problem z głowy.

zbikowski
komentarz
komentarz (edytowane)

strona sklepu to www.abcdata.pl lub www.alsen.pl, ale lepiej z abcdata

dlaczego tylko ten..? bo moge miec nowe czesci taniej ze wzgledu na znajomosci.. moze to nie sa duze roznice w cenie ale jednak co sklep to sklep, rabat jakis tam mam wiec troche $$ zaoszczedzam (no i nie place za przesylke), no i nie ufam rzeczom z allegro, wole zaplacic troche drozej ale zeby to bylo ze sklepu do ktorego placowki moge isc i wiem ze tam bedzie w razie czego, a na allegro tej pewnosci nie ma

zbikowski
komentarz
komentarz (edytowane)

ta by byla super, ale juz nie jest dostepna, skonczyla sie jej sprzedarz, a nowej dostawy nie bedzie...

wiec albo cos inego z tych dostawcow co podalem, albo jedna z tych 3 kart, tylko co wziac?

zbikowski
komentarz
komentarz

no w sumie ta by mogla byc .. tylko ze ma 256mb...

i tak se mysle ze nie bedzie wcale duzo lepsza od tej co juz teraz tam siedzi (asus 3450 256mb 64bit)

i dlatego wolalbym jakas 512... napewno by byla mocniejsza

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Bzdura. Typ pamięci jest ZNACZNIE ważniejszy od jej ilości. Karta z 256 MB GDDR3 bez problemu w każdej grze bez problemu nawet nie pokona, ale po prostu zgniecie wersję 512 MB GDDR2.

W tej cenie raczej nie ma tam nic ciekawszego od tej co podałem.

marcinx26
komentarz
komentarz
no w sumie ta by mogla byc .. tylko ze ma 256mb...

i tak se mysle ze nie bedzie wcale duzo lepsza od tej co juz teraz tam siedzi (asus 3450 256mb 64bit)

i dlatego wolalbym jakas 512... napewno by byla mocniejsza

twoja obecna karta jest o wieeeeele słabsza od tej co frog przytoczył , ta 3650 ma pamięć drr 3 , i szyne 128 bit , twoja karta ma pamięci ddr 2 ( 2 razy wolniejsze) i szyne tylko 64 bit ! (2 razy mneijsza )

do kart tego typu nie ma po co wkładać 512 mb .. 256 starczy

nic tylko brać , poczujesz różnice

zbikowski
komentarz
komentarz

w sumie to nie wiedzialem ze to tak jest, zawsze myslalem ze karta 512 ddr2 bedzie lepsza od 256ddr3 ...

ok, wielkie dzieki, wiec ja wezme ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Daj potem znać, jak wrażenia ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.