x-kom hosting

Pomoc przy doborze karty graficznej

noc123
utworzono
utworzono

Witam. Potrzebowałbym Waszej pomocy w doborze karty graficznej. Chciałbym kupić nową kartę, bo stara mi się zepsuła. Na oku mam kilka modeli. Prosiłbym o opinie na temat tych kart, ew. podania jakiejś lepszej karty, do wydania mam max 500 z wysyłką. Zaznaczam, że interesują mnie tylko nowe karty nVidii, ze sklepu oraz z gwarancją.

Wytypowane modele, podaje też link do aukcji na Allegro:

GAINWARD 9800GT 512MB 9800 GT - Link

ZOTAC 9800GT 512MB - Link

GAINWARD GeForce 9800GT 1GB 256BIT 600/1800 - Link

Osobiście przemawia do mnie ostatnia karta (ze względu na 1GB pamięci), ale niewiele wiem odnośnie Gainwarda. Czy jest to dobra firma? Reszta parametrów tych kart z tego co się orientuję jest taka sama.

Z tego co się dowiedziałem, Zotac jest dosyć dobrą firmą lecz na Allegro nikt nie sprzedaje tej karty z 1GB pamięci.

Wcześniej zastanawiałem się na MSI GeForce 9800GT ale aukcje zniknęły z Allegro.

Proszę, podpowiedzcie mi która z tych part będzie najlepsza lub ew. podajcie własne typy. Prosiłbym też o uzasadnienie, żeby wiedział dlaczego mam daną kartę wygrać.

Mój sprzęt:

Zasilacz: OCZ StealthXstreem 500W

Pł. główna: Gigabyte GA-M57SliS4 rev.2

Procesor: AMD Athlon X2 4200

Ram: 2x1GB Kingston 677Mhz

Dysk: SATA 2 Samsung 400 GB (nie pamiętam modelu) | Samsung 40GB IDE

Nagrywarka DVD-RW LG

Zetron
komentarz
komentarz

Jaki masz monitor?

frezer1414
komentarz
komentarz

Jesli ma byc Nvidia to bierz http://www.allegro.pl/item617768957_twinte...eatpipe_tb.html ma lepsze takty od podanych przez ciebie.Bęciesz musiał kręcić procka.

Czabi
komentarz
komentarz

Jak grasz w wyższych rozdzielczościach to bierz 1GB a jak w niższych to 512 MB

frezer1414
komentarz
komentarz

Jeśli masz monitor 24 lub większy to wez GAINWARD GeForce 9800GT 1GB

noc123
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam monitor 19'', ale mam zamiar podpiąć od czasu do czasu kompa pod telewizor LCD 42''. Bo chyba da się odpalić gry na telewizorze LCD poprzez HDMI (przez s-Video na starym TV kiedyś grałem).

A możecie mi powiedzieć coś więcej o firmie Gainward? Słyszałem o niej oczywiście, ale nie znam szczegółów czy ich karty są dobre, nie psują się często, nie są problematyczne itp.

frezer1414
komentarz
komentarz

Gainward jest to dobra firma nie ma sie czego bać.

czy ci sie zepsuje czy nie to zalezy od egzemplarza

Czabi
komentarz
komentarz

Możesz bez obaw brać Gainwarda

Gość
komentarz
komentarz

Oby nie tak dobra jak ich wczesne 4850 :D. (falowy BS problem i wymiana na sprawne sztuki)

Choć akurat tutaj nie powinno być problemu.

devilll
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie bój się o nic, Gainward to obecnie jeden z najlepszych producentów jesli chodzi o grafiki,

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.