x-kom hosting

Zmiana obudowy, na co zwracać uwagę przy wyborze?

lolek21
utworzono
utworzono

Chciałbym wymienić obudowę swojego kompa.Ale to z pewnoscia nie jest tako hop siup:) Na co szczególnie mam zwrócić uwagę przy wyborze obudowy????.Aha i jeszcze jedno zasilacz jest dodawany czy mógłbym swój zostawić i włozyć do tej nowej obudowy??

//tytuł tematu należy formułować konkretnie - poprawiono

//BlackRaven

antias32
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli jesteś nastawiony na wymianę zasilacza, to kup obudowę bez niego - zaoszczędzisz trochę.

Wymiary i miejsce na dodatkowe wentylatory - jeśli zamierzasz włożyć do niej smoka zionącego ogniem.

Edytowane przez antias32
tofik177
komentarz
komentarz

Obudowy maja swoje standardy, chodzi mi o rozmieszczenie otworów na sróbki którymi przykrecasz płyte. Zazwyczaj kazda obudowa bedzie pasowac do kazdej płyty, mało kiedy sa problemy z nepasującymi otworami (ja sie jeszce nie spotkałem). Obudowe mozesz kupic z zasilaczem lub bez. wybór należy do ciebie.

Mattix95
komentarz
komentarz

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie jest zalecanym kupowanie obudowy wraz z zasilaczem , bo nie jest on dobry ( jakiś No-Name ) który niestabilnie trzyma napięcia i potrafi spalić sprzęt . Zasilacze typu No-Name właśnie się tym cechują . Są też bardzo częstym powodem zawieszeń komputera bądź jego niestabilności . Fakt, można znaleźć obudowę z dobrym zasilaczem ale zazwyczaj są to wyższe koszty .

A więc tak :

Kupując obudowę pamiętaj , iż nie tylko jej wygląd się liczy . Cechą dobrej obudowy jest dobra przewiewność , dobrej jakości blacha z której została ona zrobiona , jej waga ( wpływająca na drgania obudowy ) itp . Dobra obudowa to obudowa która nie ma tysiąca dodatków za niską cenę ( bo np. trzeszczy , wibruje itp) .

Osobiście jakie obudowy ( tanie , a spełniające dobre cechy wymienione powyżej ) to obudowy bez zasilacza od firmy CollerMaster z serii Elite 33* z czego gwiazdka oznacza jej model niczym się nie różniący , tylko wyglądem ( może jeszcze czymś w środku ) . Jeżeli zasilacz jest formatu ATX oraz obudowa to zawsze powinny do siebie pasować .

Obudowy od CoolerMAstera z serii Elite 33* mają bodajże 2 wejścia z tyłu na wentylatory o średnicy 120 mm oraz 1 z przodu.

I to by było na tyle ... :)

Pozdrawiam !

Mateusz

mis456
komentarz
komentarz
mają bodajże 2 wejścia z tyłu na wentylatory o średnicy 120 m

1 wyjście

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.