x-kom hosting

Problem po Ubuntu 6

merenu
utworzono
utworzono

Mam dwa dyski twarde jeden WD800 - Windows xp a drugi Samsung - z nowo zainstalowanytm Ubuntu 6. Kiedy skonczło instalacje uruchomiłem koputer i nie załadowało ani UBUNTU ANI WINDOWSA bład o tersci:

GROB LOADING STAGE 1.5

GROB LOADING

ERROR 21

na kazdej tasmie ide nic nie laduja Prosze o pomoc bo inaczej jestem utopiony

acallk
komentarz
komentarz

No to jest problem , jeżeli chcesz coś uruchomić jeszcze na tym kompie to łatwiej będzie uruchomić winde . A co jest jak w biosie ustawisz botowanie na ten dysk z windowsem

neuro
komentarz
komentarz

To wina ustawionej nieprawidlowej partycji w GRUBie. Musisz zmienić partycje bootującą na tą, na której jest Grub. Zazwyczaj jest to ta partycja na której jest zainstalowane ubuntu. uruchom jakiś menedzer partycju z plytki botującej (np. partition magic) albo odpal ubuntu i uruchom tam gparted (lub qparted)

merenu
komentarz
komentarz

To co ja mam zrobić? Jak podpinam dysk z Ubuntu to pokazuje sie kompunikat Blad ladowania systemu i ani Windows ani Ubuntu nie działaja. Nie mam dobrego dostepu do interneum, poniewaz zaden dysk nie chodzi. Nadodatek wyskakuje bład prima master hard disk falure

acallk
komentarz
komentarz

PODŁĄCZ DYSK Z WINDOWSEM JAKO PIERWSZY W BOOTOWANIU A NIE Z LINUXEM , 2) Użyj partition magic do naprawienia wpisów w grubie (albo innego programu ładującego się zpłytki ) 3)

prima master hard disk falure
to znaczy że chyba padł ci dysk 4)nieinstaluj starych wersji linuxów jak są nowe , nowe mają więcej poprawionych żeczy a i tak przy updatah ci sięzaktualizuje do nowej ;P
merenu
komentarz
komentarz

gdzie znajde partition magic tak zeby sie bootował. A PRIMA MASTER HARD DISK FALUE to w moim przypadku ozancza, ze nie moge podpiac dysku w proma master bo ich nie widzi :D

acallk
komentarz
komentarz

partition magic w sklepie ;)

merenu
komentarz
komentarz

a ja mam Partition magick 8 z komputer swait i jak zrobic zeby byl wpełni bootowalny

acallk
komentarz
komentarz

..... , jeżeli z komputer swiat to chyba się nieda ... są wersje bootowalne oraz nie , tu masz linka z czymś co ci może pomóc http://www.linux.rk.edu.pl/w/p/qtparted-za...nie-partycjami/ , jest to mianowicie program do zarządzania partycjami ; taka mini dystrybucja linuxa , zażądza równiez partycjami winsows

merenu
komentarz
komentarz

Dobra zrobiłem. Zformatowałem dysk i jakoś działa. Tylko jak podpinam dsyk pod PRIMA-MASTER to nie wykrywa zadnego to samo jest jak podpinam pod SECONDE-MASTER

Przemek
komentarz
komentarz

Zworka dobrze ustawiona ?

merenu
komentarz
komentarz

Tak wszystko ok. sprawdzałem kilka razy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.