x-kom hosting

Opłaca się ?

Mesajah
utworzono
utworzono (edytowane)

http://allegro.pl/item616923782_gf_7300gt_..._zaman_krk.html czy opłaca się kupić to kartę na Agp 8x bo moja Palit 7300 GT została spalona ? czy może polecacie jakieś inne karty ? i czy to jest karta na Agp 8x ?? bo moja palita ma jakieś inne wejście.

Lipton
komentarz
komentarz
http://allegro.pl/item616923782_gf_7300gt_..._zaman_krk.html czy opłaca się kupić to kartę na Agp 8x bo moja Palit 7300 GT została spalona ? czy może polecacie jakieś inne karty ? i czy to jest karta na Agp 8x ?? bo moja palita ma jakieś inne wejście.

Tak, będzie to opłacalny zakup :)

Jest to karta na AGP 8x.

Do jakiego sprzętu będzie ta grafika ?

damib
komentarz
komentarz

Do jakiego procesora ma być ta karta i jakiej kwoty? Podaj też model płyty głównej. Podana przez ciebie karta jest na złączu AGP jeśli mówisz że twoja jest inna to musi być to PCI-E, tu masz różnice :pic-agp-pcie-cards.jpg

Mesajah
komentarz
komentarz

Chodzi mi o to że ta karta ma 3 wejścia co podałem... a palit 2 xd ale jak mówicie,że ta karta na agp 8x to chyba dobry wybór ?

Komp:

Płyta Główna : Asus K8U-X

Procesor : Amd Sempron 2600+

Ram : Elixir DDR 512 mb

Lipton
komentarz
komentarz

Semprona trzeba by było lekko podkręcić, żeby wyciągnął cały potencjał z karty typu 7300GT :)

Jaki masz zasilacz ?

Mesajah
komentarz
komentarz

Colorsit 350W (na czarnej liście) planuje po zakupie karty kupić ModeCom MC350

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wymień PRZED zakupem karty... Ewentualnie równocześnie.

Chyba, że chcesz ryzykować taką sytuację, że dojdzie karta, Ty zadowolony odpalisz kompa żeby zamówić MC-350, ale komp zamiast odpalić to buchnie dymem i smrodem (byłoby dobrze, jakby padł tylko Colorsit, ale trzeba brać pod uwagę, że może paść też np. płyta główna, procesor, dysk twardy...).

marcinx26
komentarz
komentarz
Wymień PRZED zakupem karty... Ewentualnie równocześnie.

Chyba, że chcesz ryzykować taką sytuację, że dojdzie karta, Ty zadowolony odpalisz kompa żeby zamówić MC-350, ale komp zamiast odpalić to buchnie dymem i smrodem (byłoby dobrze, jakby padł tylko Colorsit, ale trzeba brać pod uwagę, że może paść też np. płyta główna, procesor, dysk twardy...).

raczej nie będzie takiej dramatycznej sytuacji ,. wkoncu wymienia na taką samą kartę ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Właśnie problem w tym, że nie do końca taką samą - Galaxy 7300 GT na AGP ma 100 MHz więcej na rdzeniu i 400 MHz więcej na pamięciach. Te kilka W różnicy to zawsze jakieś ryzyko.

sou, jeśli chcesz ryzykować to rób jak chcesz, moje zdanie znasz ;)

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra karta zamówiona jak bede mial pieniadze to zamówie zasilacz Modecom MC350 jak karta przyjdzie to nie bede podlaczal do kompa tylko poczekam na zasilacz Pozdro.

Rodzice coś nie chcą mi kupić modecoma pytają się czemu zasilacze są na czarnej liście i dlaczego by produkowali takie zasilacze ;< ? bo ich zdaniem jak by tak było to by ich nie sprzedawano w serwisach komputerowych.

kozman
komentarz
komentarz

Sprzedają, ale nie realizują gwarancji na taki sprzęt.

Dodatkowo gdy spali się któraś z części, również za to kasy Ci nie zwrócą.

Jednym słowem warto dać te 70-130 zł na Fortrona (równie dobry co MC)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Rodzice coś nie chcą mi kupić modecoma pytają się czemu zasilacze są na czarnej liście i dlaczego by produkowali takie zasilacze ;< ?

Zasilacze są na czarnej liście, ponieważ zbudowane są z komponentów marnej jakości, które nie zapewniają komputerowi stabilnej pracy.

A dlaczego takie produkują - z tego samego powodu, dla których w Chinach produkuje się całą masę szmelcu - DLA ZYSKU. Producenci takiego chłamu doskonale wiedzą, że większość użytkowników nie ma zielonego pojęcia, jak ważny w komputerze jest zasilacz, i że taki użytkownik wybierze właśnie coś od nich za 20-50 zł, a nie coś markowego za 100 zł i więcej.

Zasilacz to, obok płyty głównej, najważniejszy element komputera, nie można go ignorować.

Poza tym, tanie zasilacze, gdy się spalą, to potrafią "zabrać ze sobą w niebyt" pół konfiguracji, podczas gdy porządne modele (jak np. ten ModeCom MC-350) posiadają szereg zabezpieczeń, które "w razie czego" nie dopuszczą do awarii niczego oprócz zasilacza (chyba, że zabezpieczenia też są marnej jakości, ale ten ModeCom ma raczej dobre, z tego co się orientuję).

P.S.

Serwisy komputerowe też sprzedają takie zasilacze dla zysku - wolą sprzedać więcej i taniej niż mniej i drożej. Ale zajrzyj np. na www.Zenfist.pl - ta firma specjalizuje się w sprzedaży zasilaczy. Zauważ, że są tam tylko markowe produkty, żadnej tanizny i szmelcu - to chyba coś znaczy? ;)

EDIT:

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-...c-czy-psychoza/ - polecam ten artykuł, jest tu też opisanych parę przypadków spalenia komputerów przez marne zasilacze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.