x-kom hosting

HD 4850 VPU Recover!

otomarcin17
utworzono
utworzono

Witam. Mam mianowicie taki problem ze gram sobie w cod4 i po jakims czasie grania wyskakuje mi jakis bład VPU recover :/ Nie wiem czym jest to spowodowane. Zasilacz mam Amacroxa 500 wat, Core2Duo 3.0... Prosze o rade.

Qniooo
komentarz
komentarz

VPU recover musiał prawdopodobnie zresetować akcelerator graficzny. Sprawdź:

1. Czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki

2. Czy temperatura twojej karty (szególnie w stresie) jest w normie, najlepiej ją tu podaj, to Ci doradzą, czy nie jest za wysoka.

Gość
komentarz
komentarz

oraz..

3. Czy karta jest kręcona? Jeśli tak to prawdopodobnie masz problem ze zbyt mocnym OC, zejdź na stock i sprawdź czy problem nadal występuje.

Na XP można próbować wyłączać VPU Recover, ale jeśli ci krzyczy, to oznacza to najczęściej problem.

otomarcin17
komentarz
komentarz

Mialem zainstalowane sterowniki najnowsze ale bylo to samo i dzis zainstalowalem jakies starsze zeby zobaczyc czy sie powtorzy problem. Temperature karty mam 50 stopni. Nie karta nie jest krecona. Wlaczalem i wylaczlem to VPU. Jak jest wlaczone to mi wyskakuje takie okno i cos tam pisze nie pamietam teraz. Jutro wrzuce screena. A jak mam wylaczone to VPU to po prostu komputer sie wiesza :/ nie wiem czemu. Komp jest nowy, kupilem w grudniu. Jutro napisze dokladne parametry kompa.

Gość
komentarz
komentarz

50 stopni w jakim programie i jakiej sytuacji?

Plus pytanie czy to jest 4850 w wersji referencyjnej?

Do sprawdzania temperatur i poczytania ogólnie jak to robić posłuż się TYM artykułem. Swego czasu pisałem go właśnie na tego typu sytuacje. ;)

Qniooo
komentarz
komentarz
Temperature karty mam 50 stopni.

Zapewne jest to temp w spoczynku. Sprawdź jeszcze temp w stresie. Jeżeli ta jest w stresie możesz spróbować odkręcić trochę taktowanie rdzenia i VRAM, ale to raczej omijanie problemu, niż rozwiązanie go...

moskil
komentarz
komentarz

Mialem kiedys radka i taki sam problem pojawial sie gdy karta sie przegrzewala.

Mozesz przejsc na reczne sterowanie obrotami wentylatora karty graficzniej i ustawic go na dzialanie caly czas na maksymalnych obrotach, potem wlacz jakąs wymagającą gre i zobacz czy problem sie pojawi. Kiedy znowu sterownik ci zrestartuje karte dotknij reką okolice gpu i pamieci, sprawdz czy są bardzo gorące.

falcon1984
komentarz
komentarz

1. Daj linka do tek karty, chciałbym zobaczyć jaki to producent i model

2. Odpal AtiTool ---> Show 3D View na 15 minut i podaj max. temperaturę karty

otomarcin17
komentarz
komentarz

temppqt.th.jpg Tu jest screen temperatury po okolo godzinnej Gry na full detalach w CoD4.

A karte to mam taka http://www.nokaut.pl/karty-graficzne/karta...50-htdi-1g.html

Wiecie co to jest dziwne, jak gralem w tego CoDa na full detalach to mi nie wyskoczyl blad. Ale wole to i tak sprawdzic.

falcon1984
komentarz
komentarz

Karta bardzo dobra, chłodzenie na niej też dobre. Temperatury jak najbardziej OK

W innych grach też masz ten problem czy tylko w COD4 ?

Gość
komentarz
komentarz

Bardzo dobra? Zobacz że to jest "ten" Glac od Asusa. Zerowe chłodzenie sekcji zasilania i kolejny z rzędu przypadek problemów z tym cudem. <_<

Pisałem swego czasu o tym na TF i PCL, na PPC też jest tego dużo.

Jak dla mnie sprawa zaczyna być bardzo prosta - daj mocny nawiew na sekcję zasilania i dokup jej jakieś radiatory, nawet zwykłe kostki BGA - powinno pomóc.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Spróbuj otworzyć obudowę i zobaczyć, czy to coś zmieni - karta nie ma chłodzonej sekcji zasilania, być może to też ma jakiś wpływ na resetowanie GPU...

EDIT:

Nie zdążyłem :lol2:

otomarcin17
komentarz
komentarz

Dobra postaram sie jakos dokupic wiatraki czy tam radiatory zeby bardziej chlodzily tą karte. Hmm wiesz co nie pamietam czy mialem ten blad w innych grach.

Gość
komentarz
komentarz

Gra grze nierówna. Przykładowo w BF2 mam 20-30% użycia GPU, w Stalkerze:CS już skacze na 100%. ;)

otomarcin17
komentarz
komentarz

Czyli co ? Proponujecie dokupic jakies chłodzenie do karty??

Lipton
komentarz
komentarz

Wystarczy, że kupisz radiatory na sekcje zasilania i problem powinien zniknąć ;)

otomarcin17
komentarz
komentarz

Mam jeszcze taki problem! Gram sobie mianowicie w GTA 4 i jak gram na detalach Medium Znaczy tekstury na medium to ok dziala wszystko. A juz jak wezme na detale tekstur High to mi sie komputer wiesza. Resetuje sie. Prosze o pomoc. Instalowealem rozne patche ale to samo. Moze to nadal przez to ze mi sie karta grzeje i nie wytrzymuje napiecia?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.