x-kom hosting

Problem z o/c karty graficznej

krzysiu
utworzono
utworzono

A więc tak podkręcilem karte gf 9800 gt w 3dmarku test poszedl bez problemowo wchodze do gry gram pare minut i sterowniki padają to wina karty czy ster....??

Gość
komentarz
komentarz

- Co to znaczy że "sterowniki padają"?

- Jak się zachowuje komputer podczas "padania"?

- Jaki w ogóle masz konfig? Jaki zasilacz?

- Jakie temperatury w stresie?

Tych informacji mi brakuje. Ale jeśli masz problem "z o/c" to oznacza że albo masz kłopot z temperaturami, albo po prostu za mocno podkręciłeś kartę.

krzysiu
komentarz
komentarz (edytowane)

jak gram w gre to po jakimś czasie zminimalizuje mi gre i wyskakuje komunikat ze sterowniki nie dzialają poprawnie a potem musze restartować komputer.

Podkręcam za pomocą Riva Tuner konfig to core clock : 720 shader clock : 1810 memory clock : 1110 zasilacz mam sweex 650 w i i na karcie graficznej mam zolożone chlodzenie o nazwie accelero twin turbo temp nie większe niż 50, 50 to maks.

Gość
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że po prostu karta nie trawi ci na dłuższą metę takich zegarów. Możesz sprawdzić ją ATIToolem pod kątem błędów oraz nieco je obniżyć.

krzysiu
komentarz
komentarz

hmm dziwne zaraz zobacze co bedzie z atitoolem ale testowalem karte programem video card stability test i bylo normalnie 1 godzine i wylończylem bo sie nudzilem. : ]

Gość
komentarz
komentarz

Ludzie mieli tak że jak kręcili to 3dm się im wysypywał, zaś wszystko inne chodziło normalnie. Także sprawdzenie dodatkowym programem nie zawadzi ;).

krzysiu
komentarz
komentarz

Zauważylem że jestem zielony XD jak uzywać tego atitoola ??

krzysiu
komentarz
komentarz

no tak ale ja mam pcie karte nie gpu nie wiem ktore core a ktore memory mam krecić o to chodzi XD ?????

Gość
komentarz
komentarz

Więc skoro nie masz pojęcia o podkręcaniu, dlaczego się za nie zabierasz? Dzięki temu masz teraz problemy, a w skrajnych przypadkach możesz uszkodzić sobie sprzęt.

Moja rada: wróć na stock i przed przystąpieniem do czegokolwiek poczytaj najpierw o tym. (na necie jest pełno poradników odnośnie kręcenia kart graficznych). Szczerze, bez uszczypliwości. Plus stwierdź czy w ogóle OC jest ci potrzebne, bo kręcenie tylko po to aby kręcić mija się z celem (dlatego sam mam stock).

Gość
komentarz
komentarz

Ja też jak podkręcę za bardzo to mam komunikat z sterownikami tzn minimalizuje i jest napisane to co napisałeś wcześniej po prostu za bardzo podkręciłeś :)

stering
komentarz
komentarz

Nie warto się bawić w podkręcanie jeżeli nie ma się wiedzy w tym temacie. Ja polecam zrestartować bios karty i wszystko wróci do normy.

krzysiu
komentarz
komentarz (edytowane)

mam pojęcie o podkręcaniu, mojego e8400 podkręcilem do 3.80 ghz zeby nie ramy to bym lecial do 4 ghz nawet ponad ale sterowniki odmawiają pracy 3 demarki atitool video card stability wszystko leci dobrze a w grze sterowniki padają. i nie wiem co robić bo dużo to nie podkręcilem ^^. nie wiem ale gdzieś tam czytalem ze mozliwa jest blokada w sterownikach może coś wiecie na ten temat?

jason182
komentarz
komentarz

A wlaczyles juz w atitoolu test na artefakty ?

krzysiu
komentarz
komentarz

nie mam zadnych error tylko stery padają hmmm.

jason182
komentarz
komentarz

A moze masz zle dobrane stery ? Sciagnij sterowniki ze strony producenta karty graficznej [jesli sa, a jesli nie ma to z strony nvidii najnowsze z certyfikatem whql]. Podkrecaj w Atitoolu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.